Şimdi Ara

Sistem Tavsiye (Acemiyim Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ses sistemleri konusunda hiçbir bilgim olmadığından dolayı sizden yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Öncelikle teyp olarak Alman malı olmasını istiyorum.

Aklımda bu iki teyp var ;
    http://urun.n11.com/teyp-cd-dvd-mp3-calar/blaupunkt-230bt-bluetooth-cd-sd-usb-mp3-oto-teyp-P71363267
    http://www.alpine.com.tr/p/Products/SingleView/UTE-72BT

Toplamda 1 adet subwoofer
    4 adet hoparlör
    2 adet twitter
    1 adette amfi gerekli sanırım

Bunları istiyorum bütçede sıkıntı yok. Bu teyplerle uyumlu sistem nasıl olur, olur mu ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• Üzümnane hocam donanımhanere hoşgeldiniz, ilk konunuzda hayırlı olsun

hocam öncelikle aracınızın tam marka modeli nedir?

belirttiğiniz teypler 2rca çıkışlıdır. size 3 rca çıkışlı profesyonel ve fiyat performans ürünü olan alpine cde 192r modelini öneririm, sıfırı 780tl civarıdır. bluetooth bu modelde yoktur. bluetooth şartsa yine 3rca çıkışlı alpine cde 193bt modeli 1000tl civarındadır. bütçede sıkıntı yok dediğiniz için rahatım tabi.

4 kapıya 2 çift hertz esk 165 4ohm da 100w rms verir. çifti 1200tl civarıdır.

subwoofer olarak focal p30 300w rms + kabin 750tl

anfi olarak 5 kanal anfi işiniz görecektir. soundmagus h500 sıfırı 1000tl civarıdır. 4ohmda 4x90w + 300w subwoofer çıkışı mevcut.

ama bass ses dışardan fazlaca duyulsun isterseniz çift anfiye geçilecek, bu durumda çift anfi ve başka bir subwoofer önereceğim. duruma göre netleştirelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aracın modeli vw caravelle sesin dışarıdan duyulması gibi bir amacım yok kaliteli olsun yeter

Yorumunuz için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÜzümNane

Aracın modeli vw caravelle sesin dışarıdan duyulması gibi bir amacım yok kaliteli olsun yeter

Yorumunuz için teşekkürler.

carevelle lerde hoparlör ölçüleri nedir? ayrıca teybe karar verebildiniz mi? kaliteli bass ses isterseniz bu subwoofer tam o ayar. sql tarzı subwooferdır.

• Kapılar 13'lük diğer yerlere istediğim boy koyabilirim.
  • Hocam merhaba. Bende bu işe yeni başladım fakat nette baya araştırma yaptım. Kapılar 13 cm ise şahsen benim de öyle 😞 Max alacağın rms değeri 65 70 tir. Uçuk markalar hariç. Size tavsiyem kolonların verdiği rms değeri ile sub un verdiği rms değeri eş olursa ses daha uyumlu ve tatlı çıkıyor. Sonra dersin sub fazla vuruyor yada sesin altında bas az kalıyor. Kapılara 13 al mümkünse de arkaya 2 çift pioneer oval al. Sub un da rms si en az 500 olsun. Ama çift amfi kullan. Hem malzemeyi yormazsın hemde verim artar. Amfilere 2 avd kablo çektir aküden. Enerji darlığı olmasın. Sen amfiyi ne kadar iyi beslersen o da sana o kadar iyi verim sağlar. Yanlışım var mı bilmiyorum ama şahsi fikrim bu. He unutmadan sub un kabinini sub un istediği ölçülere göre yaptır yoksa çok verimsiz oluyor. Bagajı kapladı ya bu takıntısına girme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rivalı34 -- 11 Nisan 2017; 19:19:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.