Şimdi Ara

Sistem revize etme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, elimde 3 yıl önce topladığım bi sistemin var fakat ağır kalmaya başladı ve güncel olarak takip edemediğinden dolayı nasıl bi revizeye ihtiyacım var bilmiyorum, yardımlarınızı bekliyorum. Bi kaç oyun oynanmaktadır.

Kasa: Zalman z3 plus
    işlemci: Amd fx 6300
    Anakart: Msi 970a g43
    Ekran kartı: Saphirre r9 280 dual-x
    Ram: G.skill ripjaws 4gb 1600mhz cl9
    hdd: wd 1tb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gundelik kullanimi iyilestirmek icin SSD almaniz ve isletim sistemini SSD'ye kurarak format atmaniz lazim.

Oyunlarda performans artisi icin ise kisa vadede ekran kartini Rx570 ile degistirebilirsiniz ve 4gb daha ram ekleyebilirsiniz. Size getirisi olacaktir ama 1sene uzeri herhangi bir planlamada komple sistemi degistirmeniz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaaNN -- 12 Eylül 2019; 12:34:11 >
  • Ram tavsiye edebilir misiniz?
  • aynı ramden 8 gb daha alarak sistemi rahatlatabilirsin. 4 gb ram ile sistem olmaz. r9 280, rx560 dan iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

aynı ramden 8 gb daha alarak sistemi rahatlatabilirsin. 4 gb ram ile sistem olmaz. r9 280, rx560 dan iyidir.
    https://www.webdenal.com/kingston-hx316c10fb-8_696081.html
    Bu ram uygun mudur?
  • Aynı Cl olmadığı için az da olsa sorun çıkarma ihtimali olur. En kötü sadece yeni aldığın rami kullanırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • camoka17 kullanıcısına yanıt
    2. el bolumunden rahatca temin edebilirsiniz daha ucuza. Ornek;

https://forum.donanimhaber.com/satilik-gskill-ddr3-1600mhz-ram-uc-adet--139900420
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Gundelik kullanimi iyilestirmek icin SSD almaniz ve isletim sistemini SSD'ye kurarak format atmaniz lazim.

Oyunlarda performans artisi icin ise kisa vadede ekran kartini Rx570 ile degistirebilirsiniz ve 4gb daha ram ekleyebilirsiniz. Size getirisi olacaktir ama 1sene uzeri herhangi bir planlamada komple sistemi degistirmeniz gerekiyor.
    SSD sadece işletim sistemi için mi almam gerekli ? Yani sormak istediğim büyük birşey almama gerek var mı yoksa ucuz yollu 120gb birşey işimi görür mü ? Bu arada anladığım kadarıyla Ssd ve Hdd aynı anda kullanacağım heralde.
  • camoka17 kullanıcısına yanıt
    Evet SSD ve HDD yi ayni anda kullanabiliyosunuz. SSD olarak onerim 240gb tercih etmeniz yonunde olur, icine surekli kullandiginiz programlari ve en cok oynadiginiz oyunlari da kuracaginiz icin 120 yetmiyor. Crucial BX500 modeline bakabiliriniz, Sandisk Plus'lara bakabilirsiniz fiyatlari gayet uygun. Sadece SSD aldiginizda mevcut harddiske de format atip sifirdan tertemiz kurulum ile isletim sistemini SSD ye kurarak baslamanizi oneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.