Şimdi Ara

sistem problemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus A7v8x-mx anakart onboard ekran kartı+ses kartı XP 1800 AThlon işlemci 256 mb Kingmax DDRram MAtrox 60 GB hardisk Win98Se işletim sisteminden oluşan bilgisayarımda bazı ufak tefek hatalar var.
    1- hiç bir zaman ilk kapatma komutunda kapanmıyor hep iki kere söylemek gerekiyor. Anlayışımı kıt yoksa bir uymsuzluk mu var
    2- bazı oyunlarda kilitleniyor bazılarını hiç açmıyor.

sizce bu sorunların kaynağı ve çözümü nedir?

• bence 98se yerine wındows xp kullansan daha rahat edersin
  • format derim.
  • XP için 256 MB ramde performans alamzsın dediler.
    formatı denedim dostum bi şey çıkmadı.
  • dostum pc mark ile teste sok nerede hata verirse yada takılır ve kilitlenirse sorun oradadır diyebilirsin en azından bi başlangıç noktası bulursun.
  • pardon pc mark ı nerde bulacağımı bilmiyorum ama?
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Malcolm</i>
    <br />XP için 256 MB ramde performans alamzsın dediler.
    formatı denedim dostum bi şey çıkmadı.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    sende makina xp içini yeterli..
  • 256 ramde kim dedi performans alamassın diye benden slm söyle ona :)
  • tamam power [frndsp]
  • malcom kardeş win98 de kaldığın sürece bu sorunlar dahada artacak hatta winme ye geçsende hiç bir işe yaramayacak nt tabanlı bi işletim sistemi sorununu çözer.Bende ilk başta win98 kurmuştum benzer sorunlar vardı
  • anakartın via yada nforce olmalı. ilk önce anakartının tüm driverlarını yüklediğinden emin ol.Onboard ekran kartın için de driverları yükle. Eğer bunlar çözüm getirmiyorsa ramlarinde sorun olabilir. Değişik bir ram kullanmayı dene. Çünkü genelde kilitlenmeler ya driver problemleri ya da kalitesiz ramlerden kaynaklanır. Son çare bir de WinXP yüklemeyi dene.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.