Şimdi Ara

Sistem özelliklerine göre işletim sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle iyi geceler, umarım konuyu doğru yere açmışımdır.
    Sistem Özelliklerim:
    -E6600 3.06-3.07 GHz İşlemci
    -3GB RAM
    -Powercolor HD6850 Ekran kartı
    Bu sisteme 64 bit işletim sistemi mi yüklesem daha iyi olur 32 bit mi sonuç olarak 32 bit işletim sistemi ram den daha az yiyor 64 bit işletim sisteminin 32 bitten artısı ne olur ve benim kullanmam gereken hangisidir. Yardımlarınızı bekliyorum. ( Önceliğim performanstır)
    Çoğusu windows'un değerlendirmesini dikkate almaz ama durum buhttp://g1212.hizliresim.com/14/n/h293y.jpg
    Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

• bence 32bit windows8 veya windows 7 olabilir...

dediğiniz gib daha az ram yer.

ama windows 8 64bit ile windows 7 64bit karşılaştırılırsa windows 8 64 bit daha az ram yiyor.bu durumda 32 bit windows 8 kullanmanız daha da avantajlı olabilir...
  • Hocam windows 8 konusuna girmek istemiyorum biz parası çok olan kişiler değiliz mecburen işletim sistemini illegal kullanıyoruz ve sanırım w8'de de crack sorunu oluyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktiveking

Hocam windows 8 konusuna girmek istemiyorum biz parası çok olan kişiler değiliz mecburen işletim sistemini illegal kullanıyoruz ve sanırım w8'de de crack sorunu oluyormuş.

Hocam ne gibi bir sorun oluyor bilmiyorum fakat w8 64 bit eğer illegal yollardan temin edebiliyorsanız onu kurun. Yoksa w7 ultimate 64bit kurun derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam bence windows 7 64 bit kullan.sana win 7 home basic olabilir.bende win 7 ultimate kullanıyorum ama sistemim seninkinden yüksek.ah birde şu win 7 im orjinal olsada ayda bir format atmak zorunda kalmasam.malum ürün etkinleştirme meselesi...
  • Çözümü google ara ama istersen yapabilirsin remowat denilen programı indir ve patch yap makinan kapanacak orjinal değil yazısı ortadan kalkacak ve yine win7 key programını installer kur ve exe yap güvenlik duvarını kapat al sana orjinal win7....
  • 64 bit bir işletim sistemini 3 gb bellek ile kullanmak mantıksız olur sistemi %10 oranında fazla kullanır.32 bit windows 7 home premium öneriyorum.
  • 32 bit windows7 home öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Angelo

quote:

Hocam windows 8 konusuna girmek istemiyorum biz parası çok olan kişiler değiliz mecburen işletim sistemini illegal kullanıyoruz ve sanırım w8'de de crack sorunu oluyormuş.

Hocam ne gibi bir sorun oluyor bilmiyorum fakat w8 64 bit eğer illegal yollardan temin edebiliyorsanız onu kurun. Yoksa w7 ultimate 64bit kurun derim.

Araştırdığım kadarıyla etkinleştirme olmuyormuş gerçi yükleyip denemedim ama öyle bi sorunla karşılaşıpta ayda 1 foımat atmakda istemem doğrusu. Benim asıl öğrenmek istediğim soru 64bit bi işletim sisteminin 32 bit işletim sisteminden farkı ne bildiğim kadarıyla 32 işletim sistemi maksimum 3gb ram görüyor. Tek fark buysa 64bit kullanmanın bi anlamı yok gibi benim için.

• 32 bit sistem maximum 3 gb ram gördüğü için 64 bit yüklemene gerek yok. Bence 32 bit yeterli olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

32 bit sistem maximum 3 gb ram gördüğü için 64 bit yüklemene gerek yok. Bence 32 bit yeterli olacaktır.

Hocam ilgin için teşekkürler bende araştırdım ama hiç bir yerde denk gelmedim 64 bitin başka hiçbir yerde faydası yok değil mi sadece ram konusu ?
  • Daha hızlı çalıştığını söyleyenler var ama çok fazla farkedeceğini sanmıyorum. Ben sık sık program kurduğum için 64'e geçmedim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

32 bit sistem maximum 3 gb ram gördüğü için 64 bit yüklemene gerek yok. Bence 32 bit yeterli olacaktır.

Hocam ilgin için teşekkürler bende araştırdım ama hiç bir yerde denk gelmedim 64 bitin başka hiçbir yerde faydası yok değil mi sadece ram konusu ?

64 bit sistemine sadece ram için mi geçilir, bunu akıl mantık alır mı Allah aşkına..

64 bitte genel olarak performans artışı vardır.oyunlar şu zamanda 64 bit değil fakat tasarım programlarının çoğu 64 bittir.ayrıca kullandığımız video oynatıcı, winrar gibi üçüncü parti programların 64 bit versiyonu vardır.performans artışı olmasa 64 bit versiyon çıkarmaz çünkü 64 bitte 32 bit programlar çalışıyor.

• MERHABA ARKADAŞLAR BENİM BİLGİSAYARIN ÖZELLİKLERİ ŞUNLAR : İŞLEMCİ HIZI 2.70 GHZ RAM 2GB HARDDİSK 320 GB EKRAN KARTI 256 MB DİRECTX 9 DUR BU ÖZELLİKLİ BENİM BİLGİSAYAR WİNDOWS 8
    ALIRMI ?
  • Windows 7 Home Premium 32Bit
  • işlemciyee bağlı kardesım eğer işlemcin 2,00 ghz altıı iseee 32 bit 2.00 üstü isee 64 b
    it kullanmanı tavsıye ederım windows 8 ler icinde crack mevcuttur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.