Şimdi Ara

Sistem nasıl olmuş?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Mayıs gibi yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum, monitör dahil.
    Ama ilk defa alacağım yeni bir bilgisayar ve hiçbir bilgim yok neredeyse.
    Kendimce şöyle topladım
    Sistem nasıl olmuş?

Sorularım:
    Sizce nasıl olmuş? Değiştirilmesi gereken bir şey var mı?

İşletim sistemi olarak Windows 10 OEM almayı planlıyorum ama sizce sıkıntı çıkarır mı OEM?

Kurulum (Windows,bios güncellemesi falan) nasıl olacak baktım, araştırdım ama hiçbir şey anlamadım. Bir de siz anlatır mısınız?

Şimdiden teşekkürler.

• topladıgın sistemin üstüne bir 2000 tl ekle
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Mayısa kadar epey bir artacak değil mi ya
    Gene de yeni bir bilgisayar alma konusunda kararlıyım
  • BlackDed kullanıcısına yanıt
    artmazmı hocam aha size söyle diyim doviz 5.10 da iken 1100 e r5 2600 alınıyordu şimdi 1300 oldu 200 tl aha doviz arttı koydu dediigim gibi mayısa tüm parçalara zam geldimi toplamda min 2000 tl koyar
  • bu sıstem nasıl ıyı mı
  • Yeni nesil amd islemciler cikicak onlari bekle bi 6 7 ay daha

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İ5 9600k varken 2600 alınmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Ama arada 800 TL fark var onu da hesaba katmak gerek ve ben işlemcide amdyi tercih ediyorum.
    Nvida ekran kartı olabilirdi aslında ama gtx 1060 yerine rx580 almak daha makul geldi.
  • Fiyat/performans olarak nasıl olur peki?
    1200 TL'den daha fazlaya çıkmak istemiyorum da, 1200 TL çıkacak bir işlemci Ryzen 5 2600'den daha iyi mi olur?
    dostum elinizde hiç para varmı 2000 tl filan en azından bi kaç parçayı al derim ne olur ne olmaz
    Limit 1200 se 2600 alabilirsin benim dedigim islemciler 400 dolardab baslayacak fiyatlari

• Gerçi şimdi düşününce Mayıs'a alacağım için 2600ün fiyatı da baya artacak ama ne kadar olur ki acaba
  • bende arkadasa sıstem bakıyorum komple 4500 tl butce var max bu sıstem alınırmı ?
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Elimde 500 TL var şu anda
    Ben bi 6 7 ay bekle derim bende sistem dizicem :) istersen islemciler ciktiktan sonra ikinci el satab mutlaka olur ikinci el alirsin

• Bu sistem niye bu kadar ucuz ya monitör var ssd var baya uygun geldi gözüme niyeyse

Edit: yandaki 4200 ü toplam fiyatı sandım pardon ne kadar ucuz sistemmiş diyordum kendi kendime

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiTrQ -- 11 Aralık 2018; 23:26:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 ay sonra alacağın sistemin konusunu neden şimdi açtın ki? 5 ay sonra piyasa çok fazla değişir yeni çıkacak işlemciler, ekran kartları, dolar kuru vs. derken 5 ay sonra zaten bir daha konu açacaksın..
  • Bu sistemi değiştirmeyi düşünmüyorum o yüzden şimdiden sormak istedim iyi mi diye

• Windows oem i bende almayı düşünüyorum normal w 10 home dan farkı tam olarak nedir

• iphoneseci İ kullanıcısına yanıt
    Benim araştırdığıma göre sadece 1 anakartta geçerli oluyor o windows ve windows online yardım alamıyorsun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.