Şimdi Ara

sistem kurulumu??? (teyp amfi bağlantısı?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
38.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  sistem kurulumu??? (teyp amfi bağlantısı?)

teyp ile amfi bağlantısını nasıl kurabilirim? tesisatı kendim bağlayacam

• slm bu resmı hangı sıtede gordunuz acaba ılgımı ceken bı resım oldu daha fazlası ıcın bulduğunuz yere bende gırıp bılgı edınmek ıstıyorum

bıde hıc teyp anfı bağlamadım ama toerık olarak anlatayım yanlısım warsa arkadasla duzeltır ınsallah bende oğrenmıs olurum

ılk once elektrık bağlantısından baslayayım

akuden 12v enerjı kablosunu teybe bağlıyoruz
    teypdende metal bı yere bı yere şase verıyoruz

bu sekılde guc bağlantısı yapılmıs oluyor

anfı ıcınde teyp ın otomatık anten cıkısından anfının tetıklemesı bı kabloyu anfının tetıkleme pınlerıne gırıyoruz

anfı ıcınden akuden kalın bır guc kablosu cekıyoruz ayrıca ve bunu anfıye gırıyoruz ayrıca anfının sase kısmındanda yıne metal bı yere sase verıyoruz

elektrık bağlantıları bu sekılde

anfı sınyal kablosunu teypın anfı cıkısına ve anfının sınyal gırısıne bağlıyoruz

bundan sonra hoparlor bağlantılarını yapman gerekıyor

teyıp ın hoplarlor cıkısları kıtapcıkda belırtılıyor saten hangı kablonun hangı kanal olduğu yazar

sen hoparlerden gelen kabloların hangı kablonun hango hoparlor olduğunu bılmıyorsan elıne bı kalem pıl al yada 9 v pıl hoparlorlerden gelen kablorarı pılın + ve - kutuplarına mınık mınık dokundur cek

hoparlorlerden cıt cıt dıye ses duyamya baslıyacaksın bu yolla on arka sağ ve sol olarak bulduğun hoparlor kablolarıne teyıbe gır

anfıye de hoparlor gırmek ıcın bağladığın sınyal gırısının hoparlor cıkıslarına (ornek: sen sınyalı kanal a ya gırdıysen hoperlorlerıde kanal a cıkıslarına) bağla

• resmi bi yerde görmedim kendim yaptım
    yazdıkların için teşekkür ederim
    peki bu rca kablosunu nasıl bağlayacam
  • arkadaşım şemayı kendin yaptıysan biliyosun işi tamamen şemadaki gibi bağlanacak.teyple anfi arasında ise rca kabloları vardır eger şemadaki teybin altındaki resim elindeki teybe ait ise sağda bulunan yerler rca çıkışı anfidede bunun girişi var bunlar arasında 2 rca kablosu uzatman yeterli rca kablolarda zaten tam oraya göre hazırlanmıştır direk tutup takıcan diğer ucunuda anfiye iş bitecek
  • yani şu şekil mi?

• evet bağlantı dogru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi audiocu -- 15 Ocak 2008; 20:50:00 >
  • teşekkür ederim hepinize
  • selam arkadaslarrr bu fotodaki ses sistemini kurmak Turkiyede bana nekadara patlar Tam fiyat verebilecek biri varmi YARdimmm edin pleasssss !! cagliemre@h.c...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagliemre -- 22 Ocak 2008; 8:39:20 >
  • anfi tey bagladigim var ama sen zaten sekildeki gibi baglarsan duzgun calisir gayet guzel cizmisin eline saglik
  • quote:

Orjinalden alıntı: greeks

anfi tey bagladigim var ama sen zaten sekildeki gibi baglarsan duzgun calisir gayet guzel cizmisin eline saglik

teşekkür ederim
  • Deneyimin yok ise hiç girme bu işe ufak bir hata bir şase yaparsa aracı bile yakabilirsin.
  • Slm arkadaşlar bi sorum olcktı..! Pc'me ampfilikatör bağlamak istiorm orta dereceli bi mono amfi düşünüorm fakat bunun güç kaynağını ne şekilde önerirsiniz yani ne kullanmalıyım.12v 20 amper bi adaptr yaptırsam işimi görürmü ? Birde psu da kullanabilrsn dediler bana onun amfiye girişi nasıl oluck bi aydınlatırsanıs sevnirm.Teşekkürlerr...
  • Forumda PSU kullanma hakkında başlık var.
    Amfinin üzerindeki sigortaların toplamı kadar Amper vermeli güç kaynağı.
  • Konu Eski Olsada Bir Konuda + Bilgi vermek İstiyorum. Teyipte Rem Yada Sistem Kontrol Çıkışını (Tetik Ucunu) Bulamayan Yada Bilmeyen (Karıştıran) Arkadaşlar, Teybin Enerji Girişindeki Sokette Bulunan Mavi Renkli Boş Kabloyu Kullanabilirler.Sarı Yada Turuncu Renkteki Kablo Hafızadır.Kullanmayınız.Mavi Renkli Kabloda +12V. Mevcuttur. Doğrulamak Maksadıyla Avometrenizle Teyp ( Açık, Kapalı ) Konumuna Göre Enerji Ölçerek Kontrol Edebilirsiniz.Teyp Kapalıyken Bu Uçtaki Enerji Gidiyor Ve Açtığınızdada +12V. Geliyorsa Bu Uç İlede Tetikleme Yapabilirsiniz.Ayrıca Otomatik Anten Çıkışı İle Aynı Görevi Yapmaktadır.Bilgilerinize...
  • Bende evde kullanıyorum. Kırmızı siyahı girdim teybin ışığı yanıyor ama ekran yok. Sarı kabloda sigorta var. sarı ile kırmızıyı parelelledim ekran geldi söndü. Teybi çalıştıramadım yardımcı olurmusunuz.
  • yeni clio 4 aldım ses sitemi kurmak istiyorum ve basım anfim var nasıl bagladır araçta bir sorun olurmu:?
  • Cizim DOGRUDUR.

FAKAT ISIN INCE PUF NOKTALARINI eklemek isterim.

1- Akuden amfiye giden guc kablosu aracin SOLUNDAN cekildiyse kesinlikle rca yani AUX kablosu aracin SAGINDAN CEKILICEKTIR. Sebep motor sesini engellemek.Ayrica tedbiren yapilicak sey teybin arkasinda bi vidanin arasina kablo baglayip teyp e sase vermek.
    2- Akunden amfiye giden kablo kafaniza göre kablo olamaz.Atiyorum amfin 600wattlik ise cekicegin kablo en az 16mm2 olmak zorunda . incesini takarsan ya yakarsin yada akun yarim guc calisir.
    3-Aku ile amfiye giden kablonun arasina sigorta bagliycaksin.Atiyorum amfin 600 watt ise 70 amperlik sigorta bagliycaksin.Mumkunse bu sigorta aku ye en yakin yerde olmak zorunda.
    4-Her tesisata kapasitör koyulmaz özellikle ustteki semadaki tesisata tamamen gereksiz. Parani cöpe atmis olursun.
    5-Amfinin sase kablosunun baglanicagi yer guzel zimpara ile temizlenip altin ucla guzelce montaji yapilir. Mumkunse kalin kablo kullanilir. 16mm2 en az.
    6-Kolonlara , amfiye , akuye, butun girislerde altin uclu kaliteli montaj malzemesinin kullanilmasini öneririm. Neden ? Ucuz uclar zamanla kabloyu birakiyor baska yerlere temas edebilir ve altin uclar kadar iyi iletken degil.
    7-Afmiyi montaj ederken duzgun bi yer secin ve saglam montaj edin surekli oyniycak veya sizi engelliycek bi yer olmasin.
    8- Sisteminizde motor sesi var ise (1) e bakiniz!

• araçta bir sorun olmazmı:? sence ankarada nereye baglatıyım
  • Arkadasim buraya ne guzel madde madde yazmisim niye gidip hala baskasina baglatma pesindesiniz anlamamki
  • arkadaşlar merheaba bende yarın arabama anfi ve subwoofer takicamda anfi olarak blaunkpunt EMA 255 kullancamda bunun arkasındaki girişler hakkında bi bilgi verebilme şansınız varmı.teyipten gelen kablolar nereye giricek bide bu anfinin üzerindeki ayarlamaları nasıl yapmamız lazım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.