Şimdi Ara

Sistem Kurulumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Özel bir firmada Bilgi İşlem sorumlusu olarak işe başladım. Şuan şirkette sistemm yok denebilecek durumda. Yeni bir lokasyona taşınacağız. Bu yeni lokalde 90 kadar user olacak ve yeni bir sistem kurmam bekleniyor. Firma raid 6 lar 1000 lik switchler kurumsal acsess pointler vb ürünlerle halledilmesi gereken işleri bedavaya yakın rakamlarla çıkarmamı istiyor.

* 90 user olan bir network kurulacak
    * bu userların kısıtlamaları rolleri yapılacak
    * firewall kesinlikle şart
    * wifi hotspot şart
    * loglama sistemi şart

Ben daha önce bu şekilde bir sistem kurup yönetmedim. Bana tavsiyesi olan var mı ?

linkde bulunan çözümler işi mi görür mü ? Berqnet

• Bedavaya yakın işi zor.
    Kullanıcılar hangi programları kullanıyor?
    Sektörünüz nedir?
    Uzak bağlantı ihtiyacınız var mı?
    Erp, Mrp ya da muhasebe uygulamanız var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Berqnet dediği urun bildiğin pfsense. Uzak dur. Pfsenseyi biraz araştırmayla bedava kurarsin. Cyberoam gibi ürünlere de bakabilirsiniz. Oyle bedavaya çıkacak iş degil. Hadi yazılım kısmı çözümlenebilir de sunucun kablon switchin yoksa nasıl bedavaya gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo_cr7 -- 23 Kasım 2016; 9:24:10 >
  • KillForYou! kullanıcısına yanıt
    server kurulacak
    switch olacak
    2 adet kurumsal acsess point
    wifi hotspot
    loglama sistemi

erp kullanılacak
  • Bana bu işlemleri yaptırabileceğim bir firma önerin...
  • resul1453 kullanıcısına yanıt
    Lokasyon nedir? Lisansınız var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle gorur 3 senedir cihaz tık demeden calısıyor bızım kafede hotspot ve 5651 amaclı kullanıyoruz Logo Yazılım'ın alt sırketı dıye biliyorum

tavsıye usulu aldık pisman olmadık
  • Pfsens kullanıyorum bence gayet başarılı, ucuz ve etkili cozum tavsiye ederim eğerki bu cihaza gücün yetmez ise kendin bile basit bir pc yı pfsense cihazına cevirebilirsin. yeterki 2 veya daha fazla ethernet portu yada ethernet kartın olsun, gigabit olması tavsiyemdir. zaman içersinde daha profesyonel sistemlere geçersin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.