Şimdi Ara

ATMOS Kurulumum = ( Denon AVR x2500h ) + ( Magnat MS 5.1.2 set ) + (Optoma HD142x ) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
9
Favori
6.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Projeksiyon :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkarah

Merhabalar,

İşinize karışmak gibi olmasın ama AVR'nin üstü çok kapalı kalmış gibi.
    Uzun vadede sorun yaşamamak için üstüne ilave 2 ince fan ile sıcak havayı atmanızı tavsiye ederim.
    Uyarı ve öneriniz için teşekkürler. Ama AVR'nin sol yanı ile arkası tamamen açık. Ara ara kontrol ettiğimde aşırı bir ısınma hissetmedim. Teşekkürler,
  • ------------------------------------------------------------
    Eylül 2019'daki durum
    ------------------------------------------------------------

* Denon AVR x2500h'a terfi edildi.
    * 2 adet Magnat Monitor Supreme 102 sisteme eklenerek 5.1.2 Atmos kurulumu yapıldı.
    * Cihazlar, kendi el emeğim olan ladin ağacından standa yerleştirildi

*** Isınmayla alakalı önlem olarak (hiç sorun yaşamadım ancak önlem almak istedim) IR'da kontrollü açma kapama devresine 2 adet 12v. fan bağlantısı yapılarak AVR'nin üzerine yerleştirildi. Sistem açıldığında fanlar devreye giriyor, sistem kapandığında kapanıyor.
  • 102leri tavana mı astınız hocam ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

102leri tavana mı astınız hocam ?
    Evet,

Oturduğumuz koltuğun hemen üzerinde..
  • nasıl memnun kaldınız mı ? front heigth olarak neden düşünmediniz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

nasıl memnun kaldınız mı ? front heigth olarak neden düşünmediniz ?
    Front High olarak düşünmemiş olmamın sebebi tamamen fiziksel ve görsel koşullar. Şimdiki yerinde, alçıpanda çok uygun bir boşluk vardı ve oraya konumlandırınca gözü çok rahatsız etmedi. Hatta pek dikkat bile çekmedi. Memnuniyet anlamında alternatif bir dizayn olmadığı için karşılaştıramam ama bu hali hoşuma gitti. Görevimiz Tehlike filmindeki (2019 yılı) helikopter sahnesinde baya bir etkilendim. Alta, üste çıkan sağa, sola giden 2 farklı helikopterin çatışmasında sesler ATMOS olarak çok gerçekçi geldi bana.
  • Merhaba,denon avr1300 den 2500 geçişte ciddi bir fark hissettiniz mi ?
    Ben de avr1500 var ve 2600 a geçsem mi düşünüyorum. Aslında bana gayet yeterli gelen bir model şu an kullandığım ama fikrinizi almak istedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canmurat35

Merhaba,denon avr1300 den 2500 geçişte ciddi bir fark hissettiniz mi ?
    Ben de avr1500 var ve 2600 a geçsem mi düşünüyorum. Aslında bana gayet yeterli gelen bir model şu an kullandığım ama fikrinizi almak istedim
    Merhaba;

Evet, olumlu anlamda fark hissettim. Ses daha güçlü ve daha torklu gelmeye başladı. Front ve surroundlarda bass'lar daha da hissedilir seviyeye ulaştı. SUB zaten farklı bir boyuta geçti. Sinemada SUB faktörü önemli olunca da bunlar keyif verdi. Bence avr yükseltmeme deydi..
  • Cevabınız için teşekkür ederim.Şu an denon avr1500 ve polk tl1600 kullanıyorum. Aslında önlere elac debut 2.0 b6.2 alıp önden çıkardıklarımı da atmos olarak kullanmak gibi bir düşüncen var.denon da bir üst model de bu kadar fark olması acaba ilk amfiden bi başlasam düşüncesine soktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: canmurat35

Cevabınız için teşekkür ederim.Şu an denon avr1500 ve polk tl1600 kullanıyorum. Aslında önlere elac debut 2.0 b6.2 alıp önden çıkardıklarımı da atmos olarak kullanmak gibi bir düşüncen var.denon da bir üst model de bu kadar fark olması acaba ilk amfiden bi başlasam düşüncesine soktu.
    https://en.polkaudio.com/shop/polkaudio-hometheatersystems/tl1600

Tl1600 olarak bu seti mi kullanıyorsunuz?

Boyut olarak biraz ufak gibiler. Bu seti denon x1500'de rahatlıkla sürer bence. Aynı seti kullarak x2'ye terfi ettiğinizde avr, hoparlörlere fazla gelmez mi? Bir an endişe ettim ben..

• Zaten bir sıkıntı yaşamıyorum hatta fazlasıyla memnunum. elac debut 2.0 b6.2 alıp önden çıkardıklarımı da atmos olarak kullanmak ilk öncelik olması daha doğru olacak gibi. Siz ne dersiniz ?

• canmurat35 C kullanıcısına yanıt
    Deneyimlemedim, ne desem yanlış olur. Çok da tecrübem yok değişik marka ve modeller ile. AVR ile olan bütün deneyimim bu topic'ten ibaret

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim cevaplarınız için.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.