Şimdi Ara

Sistem hazır, Son tavsiyeler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar bilgisayarıma ilgimi verebiliyorum ve ne kadar eskidiğini farketmem çok kısa sürdü.

Elimde sadece şu andaki ekran kartımı tutuyorum, ve sistemi komple yeniliyorum, aklımdakiler

Anakart: ASUS P6T (470TL) /// ASUS P6T Deluxe (600TL)
    CPU: INTEL CoreI7-920 2.66GHz (550TL)
    GPU: Zotac 295GTX (900TL) /// Şu anda MSI8800GT kullanıyorum
    RAM: OCZ Gold Edt. 3x2GB DDR3-1600MHz (370TL)
    HDD1: WD 500GB 32MB SATA2 (120TL)
    HDD2: WD 74GB 10.000RPM (Elimde Mevcut)
    Kasa: Cooler-Master HAF-932 (380TL)

Bu sistemle ilgili tavsiyeleriniz varsa duymak isterim. Nasıl olsa daha iyi olurdu şeklinde fikri olan varsa lütfen paylaşsın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperSpace -- 4 Eylül 2009; 0:37:00 >

• Şuandaki ekran kartını söyleseydin ona göre bir PSU tavsiye edebilirdik.
  • Ekran kartını bilmeden bi tavsiye yapamayız ama 650w lık bir psu istiyorsan

High Power Absolute 650w ' ı öneririm 185 TL
    http://www.inventus.com.tr/donanimliste.htm

Daha uygun bişey arıyorsan
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4023
  • Kusura bakmayın unutmuşum, şu anda elimde MSI 8800GT var, 8-9 ay sonrada ZOTAC 295gtx alacağım.

Uygun bir fiyat peşinde değilim, sonucta milyarlık sisteme elektrik verecek, hatasız olması şart, senelerdir FSP BlueStorm kullanıyorum 500W, henuz bir yamuğunu görmedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperSpace -- 3 Eylül 2009; 20:46:58 >
  • gtx 295 alacaksanız 750w almanızda fayda var..
    gerçi 650w ta yetiyor ama psu yu uzun süre çok yük altında kullanmak
    ömrünü azaltıyor ve sesli çalışmasına sebeb oluyor
    o nedenle 750w alın..zorlanmadan çalıştırsın..
    şunları düşünebilirsiniz
    http://www.vatanbilgisayar.com/xilence-xp1000-xp1000-gaming-edition-1000-watt-guc-kaynagi-%28tak-cikart-kablolu%29/productdetails.aspx?I_ID=38705
    http://www.vatanbilgisayar.com/high-power-hp-750-g14c-absolute-power-750w-moduler-kablolu-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=36318

• İmzamdaki güç kaynağının daha yüksek modelleri var, öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferruh Ferman

İmzamdaki güç kaynağının daha yüksek modelleri var, öneririm.

Anladığım kadarıyla şu modelden bahsediyoruz;
    OCZ STEALTHXSTREAM 700W GÜÇ KAYNAĞI 210TL

Fiyat ve Watt değeri olarak çok aklıma yattı, güvenilirmidir, birkaç yorum iyi olurdu sonuçta 295gtx yorucu bir kart, 700W bile yetmez sanıyordum ben.
  • OCZ StealthStream gerçek değeri veren bir güç kaynağı, zaten o ekran kartına herhangi bir 700W'lık güç kaynağı da yeter, sadece daha rahat olması ve gelecekteki yeniliklere açık olması için arkadaşlar daha yüksek bir güç kaynağı tavsiye eder. Ben 600W'lık modelle iki adet HD4850 IceQ 4'ü rahat bir şekilde çalıştırıyorum (ikincisi elime dün geçti ). Tabii sen garanti olsun diyorsan HighPower'ın daha yüksek güçte PSU'ları var.
  • Bu sistemle ilgili tavsiyeleriniz varsa duymak isterim. Nasıl olsa daha iyi olurdu şeklinde fikri olan varsa lütfen paylaşsın!
  • Ben olsam anakartı Gigabyte'ın eşdeğer ürünlerinden seçerdim ama sen bilirsin, şuanda seçmiş olduğun anakart da güzel.
    Bir de, GTX295 alacağıma iki tane GTX260 alırdım, tabii bunu yapmak zorunda değilsin.
    Gerek ram, gerek kasa olsun, diğer bileşenler gayet güzel.. Tabii diğerleri de güzel ama benim görüşüm bu.
  • MERHABA ARKADAŞLAR BEN HEM HIZLI HEMDE OYUN İÇİN İYİ BİR SİSTEM KURMAK İSTİYORUM

ŞU SİSTEM ÖNERİLDİ BANA:

İŞLEMCİ : AMDAM2 Athlon X2 7750 2.7.GHz 940p
    ANAKART : MSI K9N6PGM2-V DDR2 SES+VGA+LAN Sata 16x
    BELLEK : KINGSTON 4 GB DDR2 800 Mhz Ram
    EKRAN KARTI : SAPPHIRE HD4650 1 GB DDR2(128bit) Dual DVI Avıvo
    SABIT DİSK : SAMSUNG 320 GB 7200 Rpm 16bmb SATA2
    KASA : Codegen 604AL LUX ATX Kasa Airduct Siyah
    MONİTÖR : 22'' LCD ACER x2223W GENİŞ EKRAN SİYAH 5ms

SİZCE BU PARÇALARIN TOPLAM UYGUN FİYATI NE OLABİLİR?
    TEŞEKKÜR EDERİM...
  • @ anadolu32

Başkasının konusuna atlama, ayıp ama.
  • quote:

MERHABA ARKADAŞLAR BEN HEM HIZLI HEMDE OYUN İÇİN İYİ BİR SİSTEM KURMAK İSTİYORUM

Aç kendine bi konu adamı hasta etme... Sistemi hazırlamaya başladım anakart ve kasa yolda, tamamlanınca (ki ekran kartı 8800gt olarak tamamlanacak) testleri eklerim :)

Yardımlarınız için herkese teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperSpace

Evet arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar bilgisayarıma ilgimi verebiliyorum ve ne kadar eskidiğini farketmem çok kısa sürdü.

Elimde sadece şu andaki ekran kartımı tutuyorum, ve sistemi komple yeniliyorum, aklımdakiler

Anakart: ASUS P6T (470TL) /// ASUS P6T Deluxe (600TL)
    CPU: INTEL CoreI7-920 2.66GHz (550TL)
    GPU: Zotac 295GTX (900TL) /// Şu anda MSI8800GT kullanıyorum
    RAM: OCZ Gold Edt. 3x2GB DDR3-1600MHz (370TL)
    HDD1: WD 500GB 32MB SATA2 (120TL)
    HDD2: WD 74GB 10.000RPM (Elimde Mevcut)
    Kasa: Cooler-Master HAF-932 (380TL)

Bu sistemle ilgili tavsiyeleriniz varsa duymak isterim. Nasıl olsa daha iyi olurdu şeklinde fikri olan varsa lütfen paylaşsın!

Core i7 toplamayın bence onun yerine core i5 toplayabilirsiniz.Hem daha yeni teknoloji(sayfanın en altında istemediğiniz parçaları sistemden çıkarıp fiyattan düşebilirsiniz);

TIKLAYINIZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 5 Eylül 2009; 14:08:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.