Şimdi Ara

Sistem hakkında görüşleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşlemci: AMD 8320
    Ram: Corsair XMS 3 2x4 8GB
    Ekran K.: Sapphire R9 280X TRI-X OC
    HDD: WD Blue 1 TB
    SSD: Kingston 120 GB HyperX Fury
    Monitör: Asus VN247
    Kasa: C.Master HAF 912 Advange GX

Arkadaşlar anakart, ram ve HDD şuan elimde mevcut. Diğer parçalar hakkında görüşüleriniz nedir?

Dediğim gibi anakart elimde olduğu için Amd işlemci kullanıcam. Aslında biraz planlarımın dışına çıkmış bulunmaktayım ben 2000 - 2500 TL arası sistem düşünüyordum ancak elime para geçince sisteme yatırayım dedim. Yukarıdaki sistem 3200 TL civarında olması lazım. Ve max bütçemde 3200 TL civarı çok daha fazla bütçe ayırmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mo-tu -- 11 Ocak 2015; 6:31:38 >

• O fiyat bandında intel daha performanslı olur hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuniq emre

O fiyat bandında intel daha performanslı olur hocam

O konuda haklısınız hocam ama yukarıda da belirttiğim gibi elimde Amd destekli anakart var ve değiştirmem söz konusu değil. Zaten 2000-2500 TL arası bir sistem alıcaktım ki elime para geçti ve 3000'lere çıktım. Yani planladığım gibi gitmedi ama önemli değil sistem hakkında görüşün ne hocam?
  • PSU?

• quote:

Orijinalden alıntı: SS10

PSU?

Kasanın 750W PSU var
  • sistem güzel anakart iyi amd nin son chipseti mevcut

amd fx 8320 de iyidir bende ondan aldım saglam bir sogutucu ile overclok yapılır ve iyi performans alırsırsın
    ssd nin kapasitesini biraz yükseltebilirsen senin için iyi olur

hayırlı olsun güle güle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: evokartal

sistem güzel anakart iyi amd nin son chipseti mevcut

amd fx 8320 de iyidir bende ondan aldım saglam bir sogutucu ile overclok yapılır ve iyi performans alırsırsın
    ssd nin kapasitesini biraz yükseltebilirsen senin için iyi olur

hayırlı olsun güle güle kullan

çok sağol hocam uygun fiyata 240GB ssd bulursam yükseltebilirim. İşlemci soğutu olarak bir önerin varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekox60

Anakart: Gigabyte 990 FXA UD-5

Arkadaşlar anakart, ram ve HDD şuan elimde mevcut. Diğer parçalar hakkında görüşüleriniz nedir?

Dediğim gibi anakart elimde olduğu için Amd işlemci kullanıcam. Aslında biraz planlarımın dışına çıkmış bulunmaktayım ben 2000 - 2500 TL arası sistem düşünüyordum ancak elime para geçince sisteme yatırayım dedim. Yukarıdaki sistem 3200 TL civarında olması lazım. Ve max bütçemde 3200 TL civarı çok daha fazla bütçe ayırmak istemiyorum.

Fx 8300 ( Yeni Geldi )
    Sapphire R9 290
    Corsair 120Gb Force Ls Ssd ( Indirimde )
    Thermaltaka Core V51 Kasa ( Psu Icinde Ayrica Indirimde )

Monitor olarak ise begendigin herhangi birini al simdiden hayirli olsun gule gule kullan

• http://www.vatanbilgisayar.com/seidon-120v-sivi-sogutma-sistemi.html

color master seidon 120v sıvı sogutma sistemi 166 tl

http://www.vatanbilgisayar.com/hyper-212-evo-lga775_1155_1156_1366_2011--am2_am2-am3_am3-_fm1-islemci-sogutucu.html

133 tl

bu ikisi arasında tercih yapabilirsin
    benim tercihim sıvı sogutma sistemi 120v iyi işler çıkarır radyatörün bir fanı var birtanede arkasına 120 mm lik fan alıp taktınmı
    iyi performans verir

• Anakartı satıp mevcut bütçene eklersin, bu bütçeye Amd sistem kullanmanın anlamı yok.

i5 + GTX970'li sistem çok daha performanslı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: FairLighty

quote:

Fx 8300 ( Yeni Geldi )
    Sapphire R9 290

Monitor olarak ise begendigin herhangi birini al simdiden hayirli olsun gule gule kullan

sağolun hocam monitör olarak asus vn247 düşünüyorum ancak pahalı çok kararsız kaldım bakıcaz artık acelem yok :)

• quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/seidon-120v-sivi-sogutma-sistemi.html

color master seidon 120v sıvı sogutma sistemi 166 tl

http://www.vatanbilgisayar.com/hyper-212-evo-lga775_1155_1156_1366_2011--am2_am2-am3_am3-_fm1-islemci-sogutucu.html

133 tl

bu ikisi arasında tercih yapabilirsin
    benim tercihim sıvı sogutma sistemi 120v iyi işler çıkarır radyatörün bir fanı var birtanede arkasına 120 mm lik fan alıp taktınmı
    iyi performans verir

Aslında OC düşünmüyorum sisteme 8320'nin stok fanı nasıldır?

• Stok fan yeterli olur ama biraz sesli çalışır. Ama soğutur da overclock düşünmüyorsanız yeterli olur
    Ama kesinlikle stok fanla overclock yapamazsınız ve şöyle de bisey var
    Bu işlemciyi overclock yapmadan kullanmak biraz hakaret olur sonuçta çarpan kilitleri açık olarak geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Anakartı satıp mevcut bütçene eklersin, bu bütçeye Amd sistem kullanmanın anlamı yok.

i5 + GTX970'li sistem çok daha performanslı olur.

Haklısınız hocamda 970 aldıktan sonra benim için amd veya intel farketmez sonuçta oyun için topluyorum başka birşeyle işim olmayacak. Bakalım acelem yok belki dediğiniz gibi yaparım anakartı satabilirim ama çokda sıcak bakmıyorum açıkcası. Kasa ve monitörden de kısıp 970 alabilrim belki tam karar veremedim daha tavsiyeleriniz değerlendiricem en sonunda bir karar verip alıcaz artık hayırlısı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mo-tu -- 11 Ocak 2015; 21:30:14 >

• quote:

Stok fan yeterli olur ama biraz sesli çalışır. Ama soğutur da overclock düşünmüyorsanız yeterli olur
    Ama kesinlikle stok fanla overclock yapamazsınız ve şöyle de bisey var
    Bu işlemciyi overclock yapmadan kullanmak biraz hakaret olur sonuçta çarpan kilitleri açık olarak geliyor

OC ileride düşünebilirim aslında sistemi bir alalımda İnşallah :) ama ne olursa olsun bir fan almak lazım aslında ya kafamız rahat olur OC yapacağımız zaman fanla uğraşmayız bide almışken en baştan halletmek lazım
  • Soğutma performansı fena değil ancak traktör gibi maaşallah.

Bütçen yoksa 1-2 ay kullanılabilir.Ancak AMD değilde Leon-x hocamın önerdiği sistemi almanı öneririm

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FairLighty

quote:

Fx 8300 ( Yeni Geldi )
    Sapphire R9 290

sağolun hocam monitör olarak asus vn247 düşünüyorum ancak pahalı çok kararsız kaldım bakıcaz artık acelem yok :)

Haklisin dolar yuzunden en ucuz dogru duzgun bir monitor 300tl oldu ama suan gunumuz icin cok yuksek fiyat vermeye gerek yok bana kalirsa linkteki monitor yeterli

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-215-vs229ha-genis-ekran-led-monitor.html

• Aynen düşündüğün gibi kardeşim o işlemcinin çarpan kilitleri açık ve illaki overclock yaparsın soğutucuyu başta hallet bidaha uğraşma

• quote:

Orijinalden alıntı: Simplyfor

Soğutma performansı fena değil ancak traktör gibi maaşallah.

Bütçen yoksa 1-2 ay kullanılabilir.Ancak AMD değilde Leon-x hocamın önerdiği sistemi almanı öneririm

Evet şuan anakartı almış olmasam zaten intel bir sistem toplardım satma şansımda var da kararsızım kasa monitörden tarasruf edip belki sadece ekran kartını da değiştirebilirim kararsızım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.