Şimdi Ara

Sistem güncelleme [Anakart + Ram]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İşlemci AMD FX X8 8150
    İşlemci Soğutucu Thermalright Silver Arrow SB-E
    Anakart ASUS M5A78L-LE
    Ekran Kartı POWER COLOR HD 6870
    Ram 2x4GB ZEPPELIN DDR3 1600MHZ CL9 1.5V
    HDD WD CAVIAR BLUE 500GB
    SSD KINGSTON 60GB SSDNOW V+200 SVP200S3/60G
    Güç Kaynağı COOLER MASTER GX 80PLUS 750W
    Kasa HAF 912 PLUS

Bu sistemi ben topladım kimseye danışmadan etmeden 2-3 sene önce şimdi ahını çekiyorum Ne kadar az çok bilsemde akıl akıldan üstündür bu vakitten sonra sormadan etmeden iş yapmak istemiyorum.

r9 280x dual x düşünüyordum ekran kartı olarak vazgeçtim onun yerine anakart + ram değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an kullandığım anakart + ram çöp alacak arkadaşlarada kesinlikle önermiyorum.

Anakart + ram alıcam tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W O M B A T -- 22 Eylül 2014; 22:14:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• UP

Konu güncel arkadaşlar.
  • ram ripjsaw 2x4 1866 candır. herkese öneriliyor. bende aldım çok memnunum. anakart için uzmanlardan yorum bekle
  • ram alıp ne yapacaksınız ki en fazla olacağı 1600mhz 1866 olacak onu da hisseder misiniz belli değil zaten 8gb ram var
    sorununuz nedir neyden şikayet ediyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kromatit

ram alıp ne yapacaksınız ki en fazla olacağı 1600mhz 1866 olacak onu da hisseder misiniz belli değil zaten 8gb ram var

+1
    Not: Anakart 2000Mhz'e kadar destek veriyor, 2-3 fps fark edebilir oyundan oyuna.
  • Dostum madem memnun değilsin bildiğim kadarıyla reçeteni yazayım :)

Anakartı UD3P yapabilirsin.

Ramleri , Corsair veya Gskill olarak değiştirebilirsin.İkiside aynıdır ufacık OC de cortlamazlar.

O SSD yerine mümkünse Samsung 840 Evo 120 GB alabilirsin.Hem + boyut kazanır hem yenilemiş olursun.Onuda sermaye olarak satabilirsin.

yani sorun sadece anakart la ram de olmayabilir.Senin beklentilerin neydi ? Ne sorunlar yaşadın ? Neleri eksik,kusurlu görüyosun ?

Son olarak intel sistem için bütcen varmı ? Sıkıntı yapıcağına Amd leri elinden çıkar birde intel dene bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kromatit

ram alıp ne yapacaksınız ki en fazla olacağı 1600mhz 1866 olacak onu da hisseder misiniz belli değil zaten 8gb ram var

Hocam simdi oyle diyorsunuzda zeppelin ram cidden kalitesiz performansi dusuk ramler bi ozelligi olmayan ram olsunda ne olursa olsun diye yapilmis bir ram petformans beklemeyen sadece 8gb yazsin ekranda o bana yeter diyen adam icin ideal.Kagit uzerinde normal duzgun bir ram gibi gozuksede 5 para etmeyen bir ram bu arada anakart da ayni sekilde asusun LE serisi cop her ozelliginden kisilmis anakart 2000mhz falan hikaye 125W islemciyi duzgun calistirmiyor zannedersem 760G cipsetli tahminimce en az 970G cipset + ud3p destekleyen bir kart lazim.

Edıt:Zeppelin ramleri ucuz diye aldım 1.5 sene önce almıştım ondan önce kingston ramler vardı 1333mhz de çalışan. Alt mesajda bahsettim saniselik takılma oluyo diye o zaman dikkat etmedim ama kingston la olmuyordu diye aklımda kaldı, ramler yanıncaya kadar bi sıkıntım olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W O M B A T -- 23 Eylül 2014; 13:37:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Provisioner

Dostum madem memnun değilsin bildiğim kadarıyla reçeteni yazayım :)

Anakartı UD3P yapabilirsin.

Ramleri , Corsair veya Gskill olarak değiştirebilirsin.İkiside aynıdır ufacık OC de cortlamazlar.

O SSD yerine mümkünse Samsung 840 Evo 120 GB alabilirsin.Hem + boyut kazanır hem yenilemiş olursun.Onuda sermaye olarak satabilirsin.

yani sorun sadece anakart la ram de olmayabilir.Senin beklentilerin neydi ? Ne sorunlar yaşadın ? Neleri eksik,kusurlu görüyosun ?

Son olarak intel sistem için bütcen varmı ? Sıkıntı yapıcağına Amd leri elinden çıkar birde intel dene bakalım

Hocam sorun degisik soyle soyliyeyim arkadasla beraber topladik sistemleri 2-3 sene kadar oluyor herkes kendi butcesine gore aldi arkadasin ozellikler fx 6300 8gb kingston ddr3 1600mhz ram hd 6850 ekran karti asusun iyi bi anakartini aldi benim aksime 550w psu

Benim zaten sistemi yazdim.

Sorun su tam olarak ayni oyunu oynuyoruz o ultrada oynuyor bende ultrada oynuyorum.Ben ultrada oynuyorken her 10-15 sn de bir donuyo kendi kendine yuksek sistem isteyen oyunlarda 4-5 sn de bir boylr saniyelik donuyor ve bu donma grafik ayarlarini low a ceksem bile duzelmiyor.Ekran kartindanda ayni sekilde performans a aliyorum duzelmiyor.

• Anakartını değiştirmeni tavsiye ederim.

Gigabayte UD3P, kullanmadım fakat burda çok defa tavsiye edilmiştir.Onu kullanabilirsin. 990XA UD3 de olabilir.Unutma anakart sisteminin çalışma alanıdır.Ne kadar iyi olursa o kadar yüksek verim alırsın.

Grafik performansın,OC potansiyeli v.s...
  • Provisioner kullanıcısına yanıt
    Hocam gigabyte ın o anakartı f/p ürünü gibi zaten fiyat uçmamış özelliklerde tatminkar.

Yanlız UD3P DS3P UD3 UD5 bunlar böyle gidiyor aralarındaki fark ne bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W O M B A T -- 23 Eylül 2014; 23:22:24 >
  • Faz yapıları vs vs ince detay farklılıkları var:)

Ud3p f/p ve kullanılabilirlik açısından en iyisidir. ud3pden sonra 990fx serisi alınmalı zaten. Sabertooth gibi.. Arada da yüksek değişiklikler mevcut:)
  • Anladım hocam şimdi 990fx serisinden birşey almaya kalksam bu f/p olan ud3p ile arasında uçurum olurmu? Hani vereceğim farka değermi?
  • Sabertooth 511 Lira
    Ud3p 251 Lira.

Overclock tutkusu var ise düşünmeden sabertooth al derim, sınırları zorlarsın. Ama fx 8150 8320ye göre daha çok ısınan bir işlemci. Soğutman gerekir. Ufak çaplı oc yaparım bana yeter dersende ud3p yetecektir. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Graves or Feed

Sabertooth 511 Lira
    Ud3p 251 Lira.

Overclock tutkusu var ise düşünmeden sabertooth al derim, sınırları zorlarsın. Ama fx 8150 8320ye göre daha çok ısınan bir işlemci. Soğutman gerekir. Ufak çaplı oc yaparım bana yeter dersende ud3p yetecektir. :)

Suan O.C. tutkum yok hava sogutmam O.C. icin elverisli ama cidden islemci normal yuk altinda bile isiniyor O.C. yaparsak vay halimize :)

Saolun hocam ud3p olanda karar kildim.

Ram olarakta ripjaws karar kildim gibi onerende, memnun kalanda cok.

Yardimlariniz icin tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W O M B A T -- 23 Eylül 2014; 23:57:13 >
  • RipjawsX güzeldir Hayırlı olsun şimdiden:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Graves or Feed

RipjawsX güzeldir Hayırlı olsun şimdiden:)

Saolun hocam haftasonu hallederim buyuk ihtimalle

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.