DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
sistem geri yükleme nasıl yapılır
3
Cevap
0
Favori
2.374
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> sistem geri yükleme nasıl yapılır
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
  • Onbaşı
   25 Mesaj
   19 Mayıs 2008 16:15:31 Konu Sahibi
   bilgisayarda biraz acemiyim de sistem geri yükleme nasıl yapılır bu sayede sildiğim bazı şeyler geri gelirmi yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   559 Mesaj
   19 Mayıs 2008 16:25:56
   Sistem geri yüklemeyi Başlat / Tüm Programlar / Donatılar / Sistem araçları / Sistem geri yükleme şeklinde yapabilirsin.. Sistem geri yükleme ile bilgisayarını seçtiğin tarihteki konumuna getirerebilir ve dosyalarına ulaşabilirsin..
   |
   |
   _____________________________

   FİREFİGHTER
  • Yüzbaşı
   759 Mesaj
   19 Mayıs 2008 16:41:52
   Sistem geri yüklemede tam emin olmamakla beraber sildiğiniz dosyaların sistem geri yükleme noktası oluşturduğunuzdaki haliyle tekrar oluşması gerek.
   A Normalde Windows'a her hangi bir müdehale yamadıysanız Default olarak bu özellik açıktır. Ve belirli sürelerde Windows kendisi bu noktaları oluşturur.
   Dikkat etmeniz gereken nokta ise, siz sistem geri yüklemesi yapacağınızda en son oluşturulan yükleme noktasının Tarihine dikkat etmek. Zira bu tarihten sonra bilgisayarınıza yüklediğiniz verileriniz büyük ihtimalle silinecektir. En sağlıklı yöntem geri yükleme noktasını bağlatmadan önce önemli verilerinizi yedeklemenizdir. Ve isterseniz her gün veyahut gün aşırı bir şekilde sistem geri yükleme noktası oluşturmanız daha yerinde bir karar olacaktır.

   Selamlar
   quote:

   Orjinalden alıntı: korjets

   bilgisayarda biraz acemiyim de sistem geri yükleme nasıl yapılır bu sayede sildiğim bazı şeyler geri gelirmi yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar
   |
   |
   _____________________________

   Durdurun dünyayı!!! İnecek var.
  • Yüzbaşı
   566 Mesaj
   19 Mayıs 2008 17:15:37
   Başlat/Programlar/Donatılar/Sistem Araçları/Sistem Geri Yükleme kısmından sistem geri yüklemeyi başlattıktan sonra:
   - Sistem Geri Yüklemeye Hoş Geldiniz sayfasında, Bilgisayarımı önceki bir zamana geri yükle'yi (zaten seçili değilse) seçin, sonra da İleri'yi tıklatın.
   - Bir Geri Yükleme Noktası Seçin sayfasında, Bu listede bir geri yükleme noktasını tıklatın listesinde en son sistem denetim noktasını tıklatın, sonra da İleri'yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme'nin yapacağı yapılandırma değişikliklerini listeleyen bir Sistem Geri Yükleme iletisi görüntülenebilir. Tamam'ı tıklatın.
   - Geri Yükleme Noktası Seçimini Onayla sayfasında,İleri'yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme önceki Windows XP yapılandırmasını geri yükler ve sonra bilgisayarı yeniden başlatır. Eğer yükleme başarılı olmuşsa "başarıyla yüklendi" şeklinde bir mesaj alırsınız. Eğer yükleme başarılı olmazsa başka bir gün ve denetleme noktası deneyiniz.

   Eğer dönmüş olduğunuz tarihten memnun değilseniz ve eski hale dönmek istiyorsanız yine Sistem geri yüklemeyi çalıştırıp, Son geri yüklememi geri al'ı tıklatın, sonra da İleri'yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme'nin yapacağı yapılandırma değişikliklerini listeleyen bir Sistem Geri Yükleme iletisi görüntülenebilir. Tamam'ı tıklatın. Geri Yükleme Geri Almayı Onayla sayfasında, İleri'yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme özgün Windows XP yapılandırmasını geri yükler ve sonra bilgisayarı yeniden başlatır.

   Bilgisayarınızdaki Sistem Geri Yükleme özelliğini, masaüstünde Bilgisayarım simgesine sağ tuş yaptıktan sonra Özellikler kısmına girerek, Sistem Geri Yükleme sekmesinde yer alan Bütün Sürücülerdeki Sistem Geri Yüklemeyi Kapat şıkkını işaretleyerek tamamıyla durdurabilirsiniz.
   |
   |
   _____________________________

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
modasor
ses yalıtımı
SEO
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,292
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.