Şimdi Ara

sistem geri yükleme çalışmıyor(HALLETTİM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andromeda -- 10 Ağustos 2005, 17:12:19 >

• Kapalı olabilir.
  • nasıl açılıyo peki

sabah bi program yükledim sonra böle oldu
  • bilgisayarıma sağ tıkla özellikler sistem geri yükleme
  • açık geri yükleme ama çalıştırınca bembeyaz bi sayfa var başak bişi yok
  • Trojan Bulasmıs Olabilir (Trojanların ilk hedeflerinden biri Sistem geri yuklemeyi kapatmak olur).....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuSuB@sA -- 9 Ağustos 2005, 17:22:39 >
  • Kaspersky dan dolayı olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuSuB@sA

Trojan Yedirmişlerdir sistem geri yukleme iptal olmustur....

ben tüm antivirüsleri bugün sildim daha ii bişi yükleyecektim şimdi format mı atmak lazım ama format atamam muhasebe programı var

• quote:

Orijinalden alıntı: angora_s

quote:

Orijinalden alıntı: TuSuB@sA

Trojan Yedirmişlerdir sistem geri yukleme iptal olmustur....

ben tüm antivirüsleri bugün sildim daha ii bişi yükleyecektim şimdi format mı atmak lazım ama format atamam muhasebe programı var

Muhasebe prograının yedegini alamazmısın ?

+Gerekirse Onarma kurulumu yapabilirsin...

• ben xp cd si ile onarmayı denedim ama çalışmıyo yedek alınır sorun deilde ben sürekli bilg. bozduğum ve sürekli yeniden yüklemek zorunda oldumuz için sorun olacak ve bu sefer bunu göze alamam. yapacak bişiler olmalı ya
  • 1- spy taraması yap ( güvenli modda)
    2- sistem geri yüklemeyi güvenli modda açmayı dene...
  • quote:

ben xp cd si ile onarmayı denedim ama çalışmıyo yedek alınır sorun deilde ben sürekli bilg. bozduğum ve sürekli yeniden yüklemek zorunda oldumuz için sorun olacak ve bu sefer bunu göze alamam. yapacak bişiler olmalı ya

Panda internet securty Kullan Once sistemindeki zararlı objeleri temizle (Eger varsa)

Pm attım.....
  • güvenli kipte denedim geri yükleme çalışmadı panda yüklemedi kaspersky kalıntısı varmış yüklemiyo o kalıntılarıda system mechanic bile temizleyemedi yani yükleyemedim elim kolum bağlandı sanki
  • xp niçin onarım kurulumu yapmadı XP'nin vermiş olduğu hatayı belirtebilirsen daha iyi anlaşılır...
  • hata vermedi aslında onar dedikten sonra bi işletim sistemi seçin dedi halbuki sadece xp var. enter deyincede çıkıyı bekliyom hiç bi işlem yapmıyo. hata msj falanda vermiyo yani
  • 1..WINXP cd'si ile sistemi başlattıktan sonra kurmaya devam et, ilk çıkan seçenekte R (repair) yani tamir seçeneğini işaretleme ve kurmaya devam et de, tam hatırlamıyorum ama bir iki ileri yaptıktan sonra uyarı verecek (ifadeleri tam hatırlamıyorum ama)"windows klasörü silinsin yada tamir et diye" gelen seçenekten tamir et seçeneğini seç böylece kurulum başlar , SENİN DAHA ÖNCE DENEDİĞİN SEÇENEK KURTARMA CD'Sİ OLANLAR İÇİN HAZIRLANMIŞTIR İŞİNE YARAMAZ...

2..eğer bu şekilde zor gelecekse bilgisayar açıldıktan sonra XP cd'sini tak ve kurulum menüsünden YÜKSELT seçeneğini seç...

not: bence bilgisayar açıldıktan sonra XP kurulumu yap hiç kurmadıysan diğerini karıştırabilirsin...
  • quote:

güvenli kipte denedim geri yükleme çalışmadı panda yüklemedi kaspersky kalıntısı varmış yüklemiyo o kalıntılarıda system mechanic bile temizleyemedi yani yükleyemedim elim kolum bağlandı sanki

Kaspersky i yukleyip tekrar sil Yanlız silmeden Once kaspersky i durdur Ve sistemTry (Baslat cubugundaki simgesinden Sag tıklayıp cıkıs Yap)

Spy bulasmıssa Spy ı temizlemeden Onarma (+Onarmayı yanlıs yapıyorsun) yapmanın Bir mantıgını Goremiyorum....

Altarnatif spy programı kullan.......

quote:

hata vermedi aslında onar dedikten sonra bi işletim sistemi seçin dedi halbuki sadece xp var. enter deyincede çıkıyı bekliyom hiç bi işlem yapmıyo. hata msj falanda vermiyo yani

İlk yuklemeden Sonra (Yani dosyalar kopyalandıktan sonra) "R" Onar "Enter kur" vsvs secenekler olacak "Enter" kur secenegiyle devam edeceksin Daha sonra ki bir ekranda İşletim Sistemi kurulu bolumu gordukten sonra ustune gelip Secenekleri okudugunda Yeni bir isletim sistemi kur "R" onar Gibi secenekler olacak (Bir sonraki ekranda da Bu secenekler cıkabilir)Onar Secenegini sectikten sonra İşlemin bitmesi ortalama Yarım saat surer yani yarım saat sonra Onarılmıs bir Xp karsına cıkar.....

Diger bir yontem de İşletim sistemi calısırken Yani sen bu yazıları okurken Xp cdsini tak
    Windows xp yi yukle yi sec
    ikinci asamada Yukleme turunden Yukselt (onerilen) İ Sec senden lisans anahtarını girmeni isteyecek Lisans anahtarını girdikten sonra Kurulum baslayacak Bilgisayarın yeniden Baslayacak Yeniden baslarken CD den yuklemek icin bir tusa basın....
    secenegi Cıktıgında Cd den devam etmeyecegimiz icin bu secenegi kullanmayacagız....

• tek yapacağın şey format benimde başıma şöyle bir olay geldi explorer çalışmıyordu formatladım ancak düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celaleddin Ari -- 9 Ağustos 2005, 20:15:42 >
  • kardeş yukardaki yöntyemlerden hangisi kolayına geliyorsa onu yap sistemi düzelt veeee ilk iş olarak ghost, deepfreeze falan gibi bir program kur bilgisayarına ve bütün sistemin yedeğini oluştur... birdaha böyle bir olay başına gelirse hazırlıklı olursun...
  • bilg. onarmayı başardım sistem geri yükleme çalışıyo yardım eden herkese çok teşekkür ederim ama bu seferde şöle bi sorun var geriye yükleyebileceğim bi tarih yok işlemim böle yarım mı kalacak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.