Şimdi Ara

sistem değiştiriyorum tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
87
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    fx8150 işlemci
    ram 12 gb ddr3
    anakart m5a97 r20
    ssd 128 gb transced
    cx600 corsair psu
    ekran kartım r9 380 msi 4 gb modeli
    pc de sıvı soğutma mevcut o bile kesmiyor.beni şu 8150 den kurtarıp yeni mimarili bir işlemci tavsiyesinde bulunabilirmisiniz
    bütçem işlemci anakart ram 3 lüsü için yaklaşık 2200 tl zorlarsam 2300 tl ye çıkarım yeni nesil amd mi yoksa intele mi geçiş yapsam düşüncelerindeyim şuan sıcaklık konusunda ve performans konusunda hangisinden memnun kalırım sizce aklımda şuan olan sistemi yazayım
    AMD Ryzen 5 1600X
    MSI B350 TOMAHAWK AM4
    Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4
    nasıl sistem sizce vatandan toplayacağım için ona göre önerirseniz sevinirim

• up
  • 1600X işlemci ve bellek seçimin güzel. Eğer bütçen elveriyorsa B350 yerine X370 serisi alabilirsin. Ancak bütçe darsa MSI B350 TOMAHAWK iyi anakarttır.

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-x370-x370-sli-plus-am4-amd-ryzen-ddr4-3200-mhz-oc-usb-3-1-anakart.html
  • Toleranta12 kullanıcısına yanıt
    x370 serisinin farkı nedir hocam diğerine göre anakartın soğutmaları da efsane duruyor bütçeyi zorlayıp alırım gerekirse
  • up
  • up
  • x serisi b serisinden biraz daha kaliteli oc yapar ve sli destekler. İşlemci olarak 1600x yerine 1600 öneririm. OC olunca hiç farkı kalmiyor ve çok kaliteli bir stok soğutucu ile geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.