Şimdi Ara

SİS farlarını sürekli açık tutanlar (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
1
Favori
12.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gece vakti arka sisler çok göz alıyor özellike,
    Bazı arabalarin tek tarafında oluyor arka sisler onu bile süs olarak açıyorlar ya hiç anlamiyorum arabanin tek farı arızali gibi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7/24 açık

• Ön farı geçtim, arka sis farı yakan adam tam bir ahmaktir, bencildir, egoisttir...
    Hele ki benim gibi astigmatli insanlar için arka sis tam bir işkence ve kaza sebebi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön sis farlarına laf edilmesini anlamıyorum ben de. Hayır sürekli açtığımdan değil de Clionun falan gündüz farları daha çok göz alıyor sis farlarından.
  • Özellikle arka sis farı açık adama iyice yanaşıp uzunları yakıyorum.
  • Arka sis farının size ne zararı var. Senin yaptığın çok mu doğru bir hareket

• irish kullanıcısına yanıt
    Madem rahatsızsın ehliyetini geri iade et ve araç kullanma insanların canınıda tehlikeye atmamış olursun

• uruker kullanıcısına yanıt
    Ciddiye alınacak bir yorum değil ama yine de yazayım. ..
    Eğer ki astigmat, araç kullanmayı engelleyecek
    bir rahatsızlık olsa iDi ehliyet verilmezdi.
    Bu durumda rahatsız olan kişi , uygun sartlar olusmadigi halde rahatsızlık verecek bir cihazı kullanan ve bunu savunan kişidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uruker

Arka sis farının size ne zararı var. Senin yaptığın çok mu doğru bir hareket

Gözlükle araç kullanan biri değilsin galiba o yüzden anlaman biraz zor.

Empati yapmasını sağlıyorum. Nasıl ben rahatsız oluyorsam onu da rahatsız ediyorum. Adamlar kötü havalarda sizi görsünler diye ışık koyuyor. Sizin gibi akıllılarda araba bu şekilde güzel görünüyor diye bizi rahatsız ediyor. Ayrıca yasal olarak da açık havalarda yakılması yasak bu farların.
  • Ben aksam uzeri 4ten sonra park+sis gidiyorum Hava kararınca kısa farlarımıda açıyorum. Tüm farlarım orjinal kısalar fabrikasyon xenon. Kimsede sislerden şikayetçi olmadı. Orjinal sisler göz yormuyor. Onun disındakılere eyv. Bide bu konu şamaroğlanına dondu.

• yapıştıracaksın 200-300 lira cezayı bakalım bi daha sıkar mı yakmak.

polislerin de bildiği tek şey cam filmi. geçen polisin arkasından giden bi apaçi doblo'su vardı sisler zenon + uzunları yakmış polisin umrunda değil
  • Sis farları niye rahatsız ediyor? Ben gözü almaz ve yolu alçak mesafeden aydınlatır diye düşünürdüm hep.Bilen birisi bana anlatabilir mi?
  • Hortlatayım
  • Gece yolculuklarında sinirlenmeme sebep olan durumdur. Ön veya arka sis farını kullananlar karşısındakinin veya arkasındakinin resmen hakkını yiyorlar.

Babam ve ben gözlük kullanıyoruz. Gözlerimiz bozuk olduğu için sis farları bizi daha çok rahatsız ediyor. Tepki olarak önümde gidenin arka sis farları açıksa ben de ön sis farlarımı yakıp söndürüyorum. Belki anlar da kapatır umuduyla tabiki. Arkamdan gelene de ön sis farları açıksa arka sislerimi yakarak mesaj iletmeye çalışıyorum.

Ayrıca bu durum babamın bir çok defa kavga etmesine veya tartışmasına sebep olmuş durumdur.

Sislerine xenon far takanlardan bahsetmeyeceğim bile...

Lütfen gerekmediği müddetçe sis farlarınızı kullanmayın, insanların yolu görme hakkını ihlal etmeyin ve insanları tehlikeye atmayın!

• Zihinler sisli.

• Karayolları Trafik Yönetmeliği hükümleri açık: madde 127
    .........
    5) Sis ışıklarının; sis, kar, şiddetli yağmur sebebiyle görüşün yetersiz olduğu haller dışında ve geceleri yakını ve uzağı gösteren ışıklarla aynı zamanda kullanılması,
    6) 1 ve 2 sayılı Cetvellerde ve Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkındaki Yönetmelik esaslarına uygun olarak takılan ışıkların da amaç dışında ve gereksiz kullanılması,
    ...............
    Yasaktır.
    Aykırı hareket edene devletin ceza kesmesi gerekir. Yasak harekette bulunanlara seyir halinde ve trafik polsi haricindeki asayiş ekipleri ile her yerde kameraların olduğu ve bunların başındaki polisler de ceza kesmeye veya kestirmeye yetkilidir.
    Yine lüzümsuz sis farı yakan veya orjinal olmayan zenon far kullananları normal vatanadaşların tespit ederek fotoğraf veya video ile tespit edip emniyete bildirmesi halinde bu sürücülere de ceza kesilmesi gerekir.
    Sorumlu vatandaş bilinciyle bu gibi durumlarla karşılaşırsanız bunu ihbar etmekte tereddüt etmeyiniz. Ancak bu şekilde çocuklarımız biraz daha medeni bir ortama kavuşmuş olur.

• Farları kapatıp park + sis yapanlar varki of of of
  • Bende saklamim ama bende açıyorum yalan yok sabah bindiğinde ufak gündüz farı kendi yanıyo zaten bende sisi açıyorum hava karardığında normal farı açıyorum.

• Memleketten donuste, bu sene gece seyahatini tercih ettim; hata etmişim.. 10 aractan 5i ön sisleri,1i ilaveten arka sisleri açmış, 2sinden sis yok desek, gerikalan 2si masum(onlardanim) gunduz bedenim yanacagina, gece gozlerim yandi 13 saatlik yolculugun 10 saati gözümün icine icine huzmeler,ışınlar sokuldu. .

Bu donanimin tek faydasini, koyde toprak yoldaki cukurlari gece karanloginda gorebilmek icin actigimda gordum
    Geri sisi de zifiri karanlikta, park ederken acarim bazen arkayi goreyim diye; bazen de farlari ayarsiz birinin onune geçip açarım (bunlardan biri needforspeed çi cikti, yanimdan tapagaz gecti)

• Akşam saatlerinde yakılmış ise eğer Uzunları yakıp üstüne sürüyorum . Bir işe yaramıyor ama benim de zevkim bu madem sen sarı , mor , mavi sis farından zevk alıyorsun ben de Bixenon la selektör yaparak üzerine sürmekten zevk alıyorum .

Araç B sınıfı olunca korkutucu olmuyor şöyle Range falan olsa belki akıllanırlar ama

Abi cidden güzel mi duruyor sanıyorlar acaba ? Kendilerine bakılıyor zannediyorlar ama bakanların %95 i sövüyor bunun da farkındalar kesin.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.