Şimdi Ara

Sis farı opsiyonu kaldırılsın. Sis farlı araba satılmasın artık.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
4.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş bu ne yahu. Akşam araba süremez olduk nasıl bir hale geldi bunlar artık. Trafikte gördüğüm 10 arabadan 8'i açmış sis farını öküz gibi gidiyorlar kusura bakmayın ya. Hatta bunların yarısından fazlası da normal farları kapatmış sırf sis farıyla gidiyor. Gözlerim mahvoluyor her akşam yahu. Arkadan yanan kırmızı tek sis farlarına ne demeli.

Nasıl bir ruh halindeler anlamıyorum ki, Fast and Furious'da falan mı zannediyorlar kendilerini ya. Yıllardan beri araba kullanırım, uzun yol olsun, şehir içi olsun hayatımda 1 kere sis farını açtım arabada o da Antalya'ya giderken Eskişehir'de yoğun sis vardı onda açtım. Söksünler valla, satmasınlar sis farlı araba. Bıktım.

• Fabrikasyon ön sis farlar göz almıyor pek, zaten çoğu marka viraj aydınlatması olarak kullanmaya başladı otomatik yanıp sönüyor direksiyon açısına göre. Ama adamlar sis ampulünü söküp yerine xenon takıyor, merceksiz xenon ampul sis yuvasında yanıyor bildiğin projektör gibi dolaşıyor adamlar. Bir arkadaşım da yapmıştı aynısını, hem farı hem sisi merceksiz xenon idi, kavga gürültü götürdüm sanayiye söktürdüm. "Güzel görünüyor." kafasında adamlar, insanları rahatsız ediyormuş vs umurlarında değil. Zaten trafikte ne çekiyorsak bencillikten ve enpati yoksunluğundan çekiyoruz.

Ama arka sis fabrikasyon haliyle bile berbat birşey, çok rahatsız ediyor, sisli hava haricinde kullanan görürsem direkt dibine girip uzunları açıyorum anlar söndürürse ne ala...

Bir ara tavana 4x55W Hella taktıracaktım sırf bu andavalları kör etmek için de vazgeçtim.
    Göz alıyorsa bunun sebebi ayarsız ve aşırı güçlü sis farıdır, normal ön sis farının göz alacak bir ışık dağılımı yoktur, açısı çoğunlukla aşağı doğrudur.

Asıl sıkıntı sürekli arka sis açık gezip milletin gözünü alan, kapışmaya hazır gaz bebeler. Şimdiye kadar arka sisi açık hangi davarın arkasından girip selektör yaptıysam allah ne verdiyse bastı. Gazcı tayfada bir tür çiftleşme çağrısı olarak kullanılıyor o ışık heralde.
    Bir de sis farının olayı nedir? Çifti 300TL'ye takılan aksesuarın artizliği mi olur? Onu da anlamıyorum. Bizim arabalarda ilk sis farlı araba 90 model Alfa 75'di. Kabaca 28 yıldır sis farı hayatımızda yani. Bir noktadan sonra bunun görgüsüzlüğünün sona ermesi gerekmiyor mu?

Rahatsız olan arkadaşlar, 30w'lık projektör LED'lerden 4 tane arka camın altına, pandizotun üzerine dizsin. Öne bir switch taksın. Sisi basana açın projektörü arkadakinin Allah'ı şaşsın. Pisini çıkarmak isteyen için: 100w'lık falan da var.
  • Az bekleyin zaten araba alamayacak duruma geleceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkaç kendini bilmez amacı dışında kullanıyor diye, gerekli bir güvenlik ekipmanı kaldırılsın öyle mi

• Valla aynen katılıyorum. Sürekli seyahat yapan biri olarak son 4 yılda 1 kez sise girdim. Farları en aşağı alınca sis farına falan gerek de yok.

He arkadan beni kör edenlere önüme alıp çakıyorum uzunları.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dandik zenonlar ve yamuk yumuk takılan ampüllere karşıyım ancak düzgün montaj gözünüze almaz sadece yandığı belli olur bende park sis geziyorum yeri geliyor ama yere göğe bakmıyor ampül denedim gözde almıyor

• Boş yere ön-arka sis açıp şehiriçinde dolaşan adam, apaçinin önde gidenidir. NET...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haydi ön bir derece de, arka sis farı açıp gezmek tam bir gerizekalılık örneği. Her arabada olan bir donanım zaten; neyi, kime hava atmak için kullanıyorlar anlamıyorum. Gözlerim yapısı gereği hassas, arka sis farı açık bir araba gördüğüm anda sulanıyor, kızarıyor, saniyenin onda biri bile olsa zaman zaman önümü göremiyorum. Uyarıyorsun, arkasına geçip selektör atıyorsun, yanına geçip camı indiriyorsun bön bön bakıyorlar bir de.

Sırf bu tipler araba alamasın diye, belli model altı arabaların trafikten çekilmesini ve araba fiyatlarının uçmasını istiyorum bazen.
  • Göz alıyorsa bunun sebebi ayarsız ve aşırı güçlü sis farıdır, normal ön sis farının göz alacak bir ışık dağılımı yoktur, açısı çoğunlukla aşağı doğrudur.

Asıl sıkıntı sürekli arka sis açık gezip milletin gözünü alan, kapışmaya hazır gaz bebeler. Şimdiye kadar arka sisi açık hangi davarın arkasından girip selektör yaptıysam allah ne verdiyse bastı. Gazcı tayfada bir tür çiftleşme çağrısı olarak kullanılıyor o ışık heralde.
  • Fabrikasyon ön sis farlar göz almıyor pek, zaten çoğu marka viraj aydınlatması olarak kullanmaya başladı otomatik yanıp sönüyor direksiyon açısına göre. Ama adamlar sis ampulünü söküp yerine xenon takıyor, merceksiz xenon ampul sis yuvasında yanıyor bildiğin projektör gibi dolaşıyor adamlar. Bir arkadaşım da yapmıştı aynısını, hem farı hem sisi merceksiz xenon idi, kavga gürültü götürdüm sanayiye söktürdüm. "Güzel görünüyor." kafasında adamlar, insanları rahatsız ediyormuş vs umurlarında değil. Zaten trafikte ne çekiyorsak bencillikten ve enpati yoksunluğundan çekiyoruz.

Ama arka sis fabrikasyon haliyle bile berbat birşey, çok rahatsız ediyor, sisli hava haricinde kullanan görürsem direkt dibine girip uzunları açıyorum anlar söndürürse ne ala...

Bir ara tavana 4x55W Hella taktıracaktım sırf bu andavalları kör etmek için de vazgeçtim.

• Kesinlikle katılıyorum...Sis farının bizim gibi iklimi olan bir ülkede gereksiz olduğu kanısındayım...

Hele hele akşam karanlıkta normal farlarını açmayıp sarı park lambası ve saçma sapan beyaz renk sis lambası ile gezenler (ticari taksi,transporter,şahin takımı ve hyundai accent blue)...Eğer yetkim olsun gece sabaha dek dolaşıp hepsinin aracını bağlarım...
  • sis farı opsiyonu kaldırılsa bile sanayiye gider hella taktırırlar daha da beter olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

sis farı opsiyonu kaldırılsa bile sanayiye gider hella taktırırlar daha da beter olur.
    Onu bende benim 500l taktıracam dolmuş gibi olsun kornası

Arkayada bir osmanlı tuğrası.

Bir varex egzoz

Sislere sarı film

Son olarak kısaları sapsarı photon extreme yellow yaptım’mı, on numara olur.

Ve bunu yapacam

• Sislerine ve farlarına uyduruk beyaz ampul taktırıp ve hepsini açıp SIĞIR gibi trafikte gezenler kadar bunları görüp bilip yasal işlem yapmayan, bunları trafikten tamamen YOK ETMEYEN GÖREVLİ SIĞIRLARDA en az bunlar kadar suçlu

• Mercedes son bir kaç yıldır kaldırdı.

• Benim araçta sis farı nasıl açılıyor hiç merak edip bakmadım bile. Farları otomatik moda aldım ne lazımsa kendi açıp kapatıyor.

Acayip farlı şahin doğan dolu bizim köy yolunda. Zaten dar bir yol, çarpana kadar göremiyorum karşıdan geleni. Ceza şart. Madem yasak kesin cezasını açana.

• yurdum güvenlik güçleri ne yapıyor?
    varsa yoksa işkembecilerin iskemlesini işgaldeler...
  • Sis farı sisli havalarda can kurtarıcıdır. Özellikle yoğun siste. Sonradan görme hayatında hiçbir halt olamamış ama bir şekilde bir yerlerden para bulup araba almış dallamalar sis olmayan havalarda sis farlarını açarak ne olduklarını millete gösteriyorlar. Ben malım ben sonradan gormeyim eşeğe binmek bile benim için imkansızdır essekciyken şimdi 4 teker de olsa bir arabaya biniyorum beni görün, bu arabayı ben sürüyorum demek istiyorlar. Bu türler genelde Arizona kertenkelesinin değişik versiyonlarindan olup Serengeti sıçanları grubuna girerler.

• https://www.youtube.com/watch?v=BqAEw4sECgA

Görmek istediğimiz hareketler. Göremiyoruz tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahancer2

Dandik zenonlar ve yamuk yumuk takılan ampüllere karşıyım ancak düzgün montaj gözünüze almaz sadece yandığı belli olur bende park sis geziyorum yeri geliyor ama yere göğe bakmıyor ampül denedim gözde almıyor
    Göz almıyorsa ayarı düzgün demektir. Ayarı düzgünse, bu sefer de yaptığınız sizin için bir risk teşkil ediyor.

Sis farının mantığı güçlü ve sarı renk (sisi daha kolay yaran renklerde) ışığı kısa mesafe aydınlatma yaparak, siste burnunuzun ucunu görebilmenizi sağlamaktır.

Kısa farın aydınlattığı mesafe 25-30 metre ise, sis farının aydınlattığı mesafe 10-15 metredir. Amacı da açıktır. Yoğun siste ışığın kaybolmadan yeri bulmasını sağlamaktır. Böylece siste yer-yön duygunuzu kaybetmezsiniz, asfaltı ve çok yakın mesafeyi görebilirsiniz. Dolayısı ile, ayarı iyi yapılmış, göz almayan sis farını kısa farları kullanmadan kullanıyorsanız kendi görüş mesafenizi azaltıyorsunuz. Gene yanlıştır. Ancak, başkalarını rahatsız etmediğiniz için, gene bir derece iyi.

Akşam yüksek hızla seyehat ederken böyle gezebiliyor musunuz mesela? Hiç sanmıyorum. O zaman yavaş hızlarda neden bunu tercih ediyorsunuz? Saçma değil mi?

İnat etmenin anlamı yok pek. Aracın ışıklarının belli amaçları var. Bu amaçlarla kullanmak daha doğru olacaktır.

• Sis farı olayı ikinci cam filmi faciası olur.Çomarların 2 zevki var. Biri zindan cam filmi ikincisi sis farları.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.