Şimdi Ara

Sis Farı Cezası Varmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
15.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Orjinal Sis farı ile (Hella değil) Gündüz açık gitsem ceza yazma şansları varmı. Ve gecede açarsam yine ceza yazabilirlermi yiyen varmı kaç tl ?

• Cezası varki üreticiler sis farı olduğu halde gündüz farı diye led takıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 86 TL gibi bir cezası var.
  • Evet cezası var ve ceza yiyebilirsiniz.
  • Araç sürerken yakabileceğiniz bütün farları yakmanız gerekmiyor. İyi ki de cezası var. Adı üstünde sis farı, gece ve gündüz için araçlarda başka farlar mevcuttur.
  • Adı üstünde sis farı. Sis farı, sisli veya sağanak yağmurlu havalarda açılır. Bu konuyu ışıklarda trafik polisine bizzat sordum normal havalarda sis farı açmak yasak dedi. Buna arka sis farları da dahil.
  • Heh çok güzel, yakaladım birini.

Hep merak ediyorum açmanızda ki amaç nedir?

Hayatı boyunca hiç sis farını açmayan biri olarak soruyorum bunu, sis farı nasıl açılıyor onu bile unuttum.

Ayrıca trafikte giderken öndeki aracın sürücüsünün gözüne zina yaptığınızı biliyor musunuz? "Banane" derseniz de binlerce küfür yediğinizi biliyor musunuz? Buna da banane demezsiniz heralde.
  • Arka sis farlari daha beter...

• Oldu ozaman tüm iç ışıklarıda yakalım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artiz farida diyebiliriz bazi arabalarda hos durabiliyo ama onumde arkamda olmasin yoksa cizerim
  • Var ama yazan polis görmedim, bence yazılmalı hele bazıları adamın gözünü kör ediyor. Çoğu zaman iyi dileklerimi sunuyorum zaten.
  • Benim poloda sislerin içinde gündüz farı var.Polis geldi ceza yazdı dava açtım.VW almanyadan resmi belge bekleniyor..1000 tl tazminat alacağım için mutluyum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demage -- 19 Mayıs 2013; 21:34:31 >
  • Sis farı diye takıyorlar ama her sise girdiğimde kafayı çıkarıyom bu nasıl iş anlamadım

Ama akşamları aç tam artist arabası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ...BeDo... -- 19 Mayıs 2013; 21:50:19 >
  • yersin cezayı.boşa yakma
  • Gündüzleri göz almıyor bence sıkıntı yok ama gece açmayın lütfen şunu.
  • yavaş olun beyler , adam kaçmış...
  • Gece göz alması diye bişey yok bence zaten yerin dibince çalışıyo bide normal far ile aynı ışık gücünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mono Italiano -- 22 Temmuz 2013; 21:49:24 >
  • Sis olmayan havalarda sis farlarını açarsanız ceza yersiniz. Ama bende hep sislerim açık gitmeyi seviyorum

• Eğer tavşan gibi kaynağına bakıyorsanız ışık gördüğünüzde kırklık gece lambası bile gözünüzü alır.
  • Teorikte cezası var ama pratikte maalesef yok. Halbuki polisler sırf bu sebepten ceza kesmeye başlasa iş yükünden fazla mesai yaparlar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.