Şimdi Ara

Şirket CEO'su OnePlus 6T'de neden kablosuz şarj özelliği olmadığını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • OnePlus 6T'nin tanıtımının üzerinden henüz saatler geçti diyebiliriz ve çinli şirketin yeni akıllı telefonu tasarımı ve özellikleri ile dikkat çekmiş durumda. Ancak kullanıcılar bu özelliklerde bir telefonun kablosuz şarj desteği sunmamasının hayal kırıklığı olduğunu belirtirken, konuyla ilgili açıklama şirket CEO'su Pete Lau'dan geldi.

Kablosuz şarj teknolojisi istediğimiz seviyede değil

Lau'ya göre kablosuz şarj teknolojisinin telefona dahil edilmesi çok karmaşık değil ancak CEO bu teknolojinin henüz yavaş olduğunu belirtti. İleride kablosuz şarj özelliğinin daha iyi noktalara ulaşmasından sonra cihazlarına entegre edeceklerini belirten Lau konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Kablosuz şarj teknolojisi çok karmaşık değil. Bunu uygulayabilirdik ama istemedik çünkü çok yavaştı. Kullanıcı deneyimini istediğimiz seviyeye çıkarmadı." CEO'nun bu açıklamalarının ne kadar tatmin edici olduğu tartışılır fakat amiral gemisi düzeyindeki bir cihazda böylesine bir özelliğin es geçilmesi de bir başka tartışma konusu diyebiliriz.

• Ben doğrusunu yazayım: Telefonda IP sertifikası olmadığı için suya girilmiyor. Dolayısıyla şarj soketi de ıslanmadığı için kablolu şarj olabiliyor.

Bende S9 var. Suya girdiğim zaman "Şarj bağlantı noktasında nem algılandı, şarj kablosu takmayın" diyor.
    Ben de kablosuz şarjımım üzerine koyuyorum. En azından yavaş da olsa hiç olmazsa şarj oluyor.

Ama yine de bu bahane değil. Şarj soketi bozulursa da yine yavaş da olsa kablosuz şarj edebilmek iyi bir şey...
  • Adam haklı beyler.. Dağılın..

• Huawei Mate 20 de hızlı kablosuz şarj özelliği getirdi, hatta kutu içine kablosuz şarj aparatını da dahil etti.

• İş yerinde falan kullanmak için epey pratik aslında. Masaya koyup iş bitince şarj pedine koyuyorsun. Gün boyunca veya akşam eve giderken şarjım var mı yok mu derdi çekmiyorsun.

• arabalarda ve iş yerinde çok işe yarıyor böyle palavralara gerek yok maliyet ten kısmışlar işte

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ürünü daha detaylı incelemedim Gsmarena vb. Ancak kablosuz şarj konulabilmesi için kasanın da belli özelliklere sahip olması gerekiyor. Bu da tasarım tercihlerini değiştiriyor, sağlamlığı azaltıp, maliyeti arttırıyor.

Plastik ve cam kasalarda sanırım daha kolay, metal kasalarda pek mümkün değil diye hatırlıyorum. Bu da bir sebep olabilir.

• Her türlü telefona sonradan eklenebiliyor kablosuz şarj özelliği ama sonradan eklenenler 1 amper verebiliyor en fazla 2 veya 3 amper vereni görmedim şimdilik.

• Stereo hoparlör niye yok? IP sertifikası peki?

• yince gayet de verimli olabiliyor, mate 20 pro gibi. Belkide korkmuşlardır, yarın öbür gün mate 20 pro bizim telefonu kablosuz sarj ederken görülmesin diye...

• Ben doğrusunu yazayım: Telefonda IP sertifikası olmadığı için suya girilmiyor. Dolayısıyla şarj soketi de ıslanmadığı için kablolu şarj olabiliyor.

Bende S9 var. Suya girdiğim zaman "Şarj bağlantı noktasında nem algılandı, şarj kablosu takmayın" diyor.
    Ben de kablosuz şarjımım üzerine koyuyorum. En azından yavaş da olsa hiç olmazsa şarj oluyor.

Ama yine de bu bahane değil. Şarj soketi bozulursa da yine yavaş da olsa kablosuz şarj edebilmek iyi bir şey...
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Oha teknolojiye bak... Nem algılandı diye bildirim bile veriyor. İlginç.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    O da bir şey mi. O yazarken şarjı taksan bile şarj etmiyor. Zarar görmesini engellemek için şarj engellendi diyor.
    Hatta resim çekerken arada bir lensi temizlemem için, kamerayı açtığım zaman bazen "Temiz bir lens daha iyi çekim sağlar" falan yazıyor.

Ayrıca telefonun hafıza kartı tepsisini iğneyle çıkarttığın anda hemen ekrana yazı geliyor ve "Tepsi çıkarıldı, su geçirmezlik için tepsinin iyice kapalı olduğundan emin olun" falan da diyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 31 Ekim 2018; 6:54:33 >
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Abi çok iyiymiş be. Şu tepsi olayı benim emektar Xperia Z2'de de vardı (2014 model) fakat şarj olayı baya iyiymiş.

Peki bütün bu güzel özellikleri gördükten sonra sana sormak isterim. iPhone Xs Max kullanmak ister miydin abi
  • Xtrud kullanıcısına yanıt
    Henüz gelişmemişler gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nedensiz07 kullanıcısına yanıt
    tamam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.