Şimdi Ara

Şirket araçlarının istilası ! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
9.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Belenenses

Tam komedi yorumlar

Neymiş megane focus corollaya biniyormuş
    onu almaya parası yetmezmiş
    sen önce bu tarz c sınıfı araçların genelde ne tarz şirket çalışanlarına verildiğini öğren ondan sonra ahkam kes

bende şirket arabası kullandım , kullanıyorum
    30000 tl ye kendime arabada aldım sattım
    Allaha şükür daire de aldım

sen müfettişmisin , clio ya binen adam nekadar para kazanıyor , corollaya binen ne kadar kazanıyor bileceksin

senin dünyadan haberin olmadığı okadar aşikar ki
    o şirket arabalarıyla çalışanların çoğunun durumunun
    '' ne yazıkki '' ( bak tırnak içinde yazıyorum ) çoğu esnaftan , ticaretle uğraşandan daha iyi olduğunu bile bilmezsin

Tutturmuşsunuz bi altına araba vermişler
    Bu kadar saçma , bu kadar sakat düşüncemi olur
    adam bana araba vermiş
    kara kaşıma kara gözüme vermiyor
    napıyım gidip haftanın 5 günü kapıda araba yatırıp vergimi ödeyeyim
    alıcam güzel bi şekilde binicem ne var bunda ??
    yanlış olan ne ??
    yok trafikte oymuş buymuş

bi ton özel arabanın durum çokmu farklı ?
    kamyonların durumu çokmu farklı ?
    minübüsleri napıcaz ?
    taksileri at çöpe ?

eeee

görürsem söylerim.

Üstat bende şirket aracı kullanıyorum ama şunu söylüyüm aramızda araçları babasının malı gibi gören ve trafik kurallarını hiçe sayan çok arkadaşımız var bu yüzden çok da tartaklandıklarını ben bizzat gördüm ha sözüm meclisten dışarı

• quote:

Orijinalden alıntı: AveaMan

quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

Tam komedi yorumlar

Neymiş megane focus corollaya biniyormuş
    onu almaya parası yetmezmiş
    sen önce bu tarz c sınıfı araçların genelde ne tarz şirket çalışanlarına verildiğini öğren ondan sonra ahkam kes

bende şirket arabası kullandım , kullanıyorum
    30000 tl ye kendime arabada aldım sattım
    Allaha şükür daire de aldım

sen müfettişmisin , clio ya binen adam nekadar para kazanıyor , corollaya binen ne kadar kazanıyor bileceksin

senin dünyadan haberin olmadığı okadar aşikar ki
    o şirket arabalarıyla çalışanların çoğunun durumunun
    '' ne yazıkki '' ( bak tırnak içinde yazıyorum ) çoğu esnaftan , ticaretle uğraşandan daha iyi olduğunu bile bilmezsin

Tutturmuşsunuz bi altına araba vermişler
    Bu kadar saçma , bu kadar sakat düşüncemi olur
    adam bana araba vermiş
    kara kaşıma kara gözüme vermiyor
    napıyım gidip haftanın 5 günü kapıda araba yatırıp vergimi ödeyeyim
    alıcam güzel bi şekilde binicem ne var bunda ??
    yanlış olan ne ??
    yok trafikte oymuş buymuş

bi ton özel arabanın durum çokmu farklı ?
    kamyonların durumu çokmu farklı ?
    minübüsleri napıcaz ?
    taksileri at çöpe ?

eeee

görürsem söylerim.

Üstat bende şirket aracı kullanıyorum ama şunu söylüyüm aramızda araçları babasının malı gibi gören ve trafik kurallarını hiçe sayan çok arkadaşımız var bu yüzden çok da tartaklandıklarını ben bizzat gördüm ha sözüm meclisten dışarı

Akıl var mantık var
    Hiç kimse şirket arabaları dört dörtlük kullanılıyor diyebilirmi ?

Daha önce ben kendim demişim beyaz giri baz lar alınmaz olur biter diye

12 sene oto yıkamamız olmuş istanbulda
    içi ne ahır gibi özel arabalar gördüm
    adam öküzse öküzdür
    bunun şirketi özeli olmaz

babasının arabasıyla yanlayanların ne farkı var şirket arabalarından

hepsini geçtim övüne övüne arabasını hor kullandığını söyleyene rastlamadınızmı ?
    parasını verdim basarımda çukurada girerim garantisi var diyen yomu hiç ?
    şirket arabasının parasını burada topa tutanlarmı veriyor ?

o arabaların anasını ağlatıp , üstünü bezlemi örtüyor şirket çalışanları
    varsa sıkıntısı , verilmesi gerekiyorsa hesabı onlar vermiyormu ?

Eğer bahsettiğiniz araba

belediyenin
    askeriyenin
    polisin

kısacası devletin değil ise
    kimsenin birşey demeye hakkı yok , arabaların kullanımı ile ilgili

yok trafik kurallarından bahsediyorsanız sadece

hergün tonla hafif ticari , şirket aracı , minübüs , taksi , halk otobüsü ile ömür törpülersiniz
    heleki istanbudla yaşıyor ve gün içerisinde trafikte iseniz

benim gibi genç yaşta ilaç kullanmaya başlayın , gülüp geçin derim
    o da olmaz derseniz bi tane doç alın hata yapana belden girin

benim başka diyecek birşeyim yok

• nedense şirket aracı diyince ilaç firmaları ve pazarlamcılar akla gelir.tamam sayıları çok fazla ,ama bir çok özel şirket,büro,esnaf vs. de araçları iş için kullanıyor.pazarlama araçları genelde asvaltta ve tek kişi tarafından kullanılır.mesleğim icabı bir çok inşaat ve mühendislik şirketlerini tanırım.bu şirketlerin araçlarında, aracın içine sığabilen her şey taşınır.araç yolu boş verin düz ovada gidebildiği her yere kadar sürülür.bazen araç kimde diye 3,4 kişi aranır.kimin kullandığı belli değildir.bakım genelde yolda kalınca yapılır,yağ değişmez ilava edilir..araca fazla acınmaz çünkü iş bitirme vakti birinci sıradadır.sonra o araç şirketin gücüne,ihtiyacına göre galeriye takasa verilir.
    aslında yanlış olan şirket arabasının tu kaka olması değil,galericilerin km. düşürme,yalan söyleme,allama pullama yapması.
  • Arkadaşlar yorumlarınızı , birçok arkadaş tarafından yazdıklarını okudukça nedense yargısız infaz gibi karşınızdaki insanları hemen idama götürüyorsunuz gibi geldi arkadaşlar bende bir ilaç firmasında çalışıyorum.Burada yazılan yorumların arkadaşların düşünceleri yanlış demiyorum doğru söyleyenler de var ama bakın firmam tarafından tahsis edilen araç yeni kasa Renault Clio Symbol sıfır aracımı teslim aldım ve aldığım günden beri eşimle ,arkadaşlarımla ,dostumla her zaman nazik çukur kasislere yola dikkat ederek kullanıyorum.Servis bakımları olsun genel temizlik vs bakımlarını kesinlikle aksatmadan aracımın sınırlarını bilerek kullanmaya çalışıyorum.Kaza yapacağım veya aman biri gelir vurur diye aklımız oynuyor alkollu arac kullanamayız eğer trafik kontrol noktasında yakalanırsanız ehliyetinize el konulur ve ceza sonucunda işinizden olabilme riskiniz vardır trafik cezalarını herzaman şirketiniz sizden tahsilatını yapar çevremde ki birçok arkadaş artık çoluk çocuğa karışmış dediğimiz evli arkadaşlarımın hepsi belki sizler gibi servis bakım masrafları ,yakıt giderleri sigorta vs gibi giderlerin hiçbirini düşünmeden araçları rahat rahat kullandığımız halde bu insanlar düzgün bir şekilde araclarını kullanırlar neden bilirler ki bu araçları hor kullandıkları takdirde araçlarında bir sorun arıza gibi risk doğduğunda kendi hayatlarını da riske atacaklardır.Şimdi burada birçok arkadaş özelllikle bu şirket araclarını ve kullanıcılarını yerden yere vurmuş tamam haklısınız ama bir yere kadar iyiler olduğu kadar içimizde bu işlere acemi olan yeni girmiş hayatı ve firmanın patronu sanan genc tecrübesiz arkadaşlar sizin dediğiniz gibi hor bir şekilde hoyrat kullanıyorlar ama yüksek hız için maalesef bu konuda haksız olduğunuz yerler de var hele ki Sağlık Bakanlığı tarafından özellikle ilaç firmalarına getirilen ziyaret kısıtlamaları nedeni ile zamana karşı yarışır olduk neden derseniz eğer bir ilaç firmasındaki temsilci arkadaş ilacının tanıtımını çalışmasını yapamadıktan sonra doktor son yenilikleri ilaç bilgisini nasıl takip etsin.Bu yüzden hız sınırlarını aştığımız yerler mutlaka olucaktır.Neyse sonuçta bana firmam aracını satıyorum almak istermisin dese ben seve seve alırım....

• Valla ben almıştım bilmeden bir şirket çıkması araç. 2001 Siena;
    Arabanın içini öyle bir temizlemişlemişlerdiki sıfır gibi olmuştu. Bende şirket çıkması olduğunu bilmeden aldım. Sonradan öğrendim ki, km düşürülüp, içi temizlenmiş. Ama 4 sene 75000 km boyunca çok ufak bir sorun hariç sorunsuz bindim. Öyle memnun kaldım ki, arkadaşıma sattım. O biraz sorun yaşadı ama çok önemli değildi,hala biniyor ve memnun. Öyleside denk geliyor yani.

Bir de şu yönü var; servise bindiğim yerde gümrük şirketleri var. Araçların durumunu geldikleri tarihten itibaren bilebiliyorum aynı yerde hergün görünce. Şerefsizler öyle şeyler yapıyorlar ki araçlara şaşırırsınız. Hatta arkadaşlarla büyük ihtimal bir gün birisini durdurup tartaklıcaz .. Yoksa araba önemli değilde başka birisine zarar verecekler. Arabalara gelince; daha 6-7 ay önce sıfır Clio semboller geldi. Şimdi arabalara bakın hepsi bitmiş durumda. Kmleri gerçekten düşük, ama araçlar bitmiş durumda. O aracı alana sabır versin Allah.

Benimki bir istisna; Şirket çıkmalarından eğer çok emin değilseniz uzak durun.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocatepe

Valla ben almıştım bilmeden bir şirket çıkması araç. 2001 Siena;
    Arabanın içini öyle bir temizlemişlemişlerdiki sıfır gibi olmuştu. Bende şirket çıkması olduğunu bilmeden aldım. Sonradan öğrendim ki, km düşürülüp, içi temizlenmiş. Ama 4 sene 75000 km boyunca çok ufak bir sorun hariç sorunsuz bindim. Öyle memnun kaldım ki, arkadaşıma sattım. O biraz sorun yaşadı ama çok önemli değildi,hala biniyor ve memnun. Öyleside denk geliyor yani.

Bir de şu yönü var; servise bindiğim yerde gümrük şirketleri var. Araçların durumunu geldikleri tarihten itibaren bilebiliyorum aynı yerde hergün görünce. Şerefsizler öyle şeyler yapıyorlar ki araçlara şaşırırsınız. Hatta arkadaşlarla büyük ihtimal bir gün birisini durdurup tartaklıcaz .. Yoksa araba önemli değilde başka birisine zarar verecekler. Arabalara gelince; daha 6-7 ay önce sıfır Clio semboller geldi. Şimdi arabalara bakın hepsi bitmiş durumda. Kmleri gerçekten düşük, ama araçlar bitmiş durumda. O aracı alana sabır versin Allah.

Benimki bir istisna; Şirket çıkmalarından eğer çok emin değilseniz uzak durun.

Ne kadar basit birşey değilmi sizin için KM düşürmek ? Benim araçta şuan 170.000 km'de gidip 80.000'emi çektirsem napsam acaba ...

Temizleme konusuna gelince ben kendi aracımı 120 TL ye (fiyat inanın bu kadar uygun , zaten burada bu fiyata kaliteli temizlik yapan tek yıkamacı var) BOYA KORUMA , İÇ DETAYLI TEMİZLİK VE MOTOR KORUMA
    yaptırdım. Benimde 2005 model aracım temizlemeden sonra 2010 model gibi oldu desem yalan olmaz.

Yani bu kadar büyütmeyin bunlar herkesin araba alıp yapabileceği şeyler ama bu KM düşürmeyi o kadar basit anlatmışsınız ki güldüm kusura bakmayın

Bu KM düşürme olayını ben şuna benzetiyorum , evleneceğin kızın daha genç gözükmesi için mahkemeye gidip yaşını 27'den 23'e düşürmek gibi birşey olsa gerek .... Nasıl olsa bizim türk erkekleri maldır kanar diye ...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.