Şimdi Ara

Şirket araçlarının istilası ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
9.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çalıştığım şirkette 39 tane binek 75 tane ticari araç var.
    binek araçlar içinde 180000km de pırıl pırıl olanı da var 70000km de perte çıkmış olanı da.kullanımla alakalı birşey biraz da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakiiin

quote:

Orijinalden alıntı: kudal

bakımlı falan diyorsunuz da bi arkadaşım var. 2010 symbol vermişler. arkadaşım hiç debriyaj pedalına basmadan vites değiştiriyor. kızıyorum boşver şirket aracı diyor. araba düzenli bakımda...

herkes senin arkadaşın gibi olamayacagı için problem yok

sadece benim arkadaşım kusurlu diğerleri kusursuz kullanıyor öyle mi?
  • herkes arabayı hayvan gibi kullanmıyor..
    özellikle üst pozisyonlarda çalışan yönetici yada müdürlerin araçları temiz olur..
    ikinci ele düşüncede tanıdığa hemen satılır zaten..

düşük maaşla çalışan yada iş yetiştirmeye çalışan personelin aracı tabiki hor kullanılmış olacak..
    yada hayatında sıfır km araca binmemiş personel hevesini şirket aracı üzerinde gideriyor. böylelerinden uzak durmak lazım..
    bu konu birazda eğitimle yada görmüşlükle alakalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetuEs -- 27 Aralık 2010; 19:34:32 >
  • Kendi PASSAT'ımdan daha temiz en az 1 tane PASSAT tanıyorum, o da ROCHE'da ve 2.0 TDI 6-DSG HIGHLINE, araç hazine gibi. Kızkardeşimin oturduğu apartmanda aynaları boyasız (!) 34 plâkâlı Renault FLUENCE duruyor sürekli, bagaj kapağında MN logolu kalın plastik çıkartma yapışık, herhalde Mustafa Nevzat kararını Renault FLUENCE'lardan yana kullanmış.

quote:

Taner Bey öncelikle geçmiş olsun, gün gelir belki şirketten çıkma pasat sahibi olursunuz bu işler belli olmaz:) bu arada linealar ömrünü doldurdu abdi ibrahimde , onlara full fluence gelecek büyük ihtimalle.
  • Intercity ikinci el'den 4 yaşında Volvo S80 T6 aldık.
    Araç bir bankanın genel müdürlüğünde birinin makam aracı olarak kullanılmış.
    Satın alırken geçmiş servis raporlarını da istedim, gözümün önünde bilgisayardan çıkarıp verdiler.

Henüz 95.000 km'de ve gerçekten tertemizdi. Fiyatı da uygundu.
    Satın aldıktan sonra serviste komple bir bakıma soktum ve sürpriz hiçbir masraf çıkarmadı.
    Hala da keyifle kullanmaktayız.

Rent a car'dan satılık her aracı dökülmüş olarak görmeyin
    Rent a car'dan çıkan her aracı da linea, fluence, focus sanmayın.

Ama ne yazık ki henüz kendine bir araba alacak parayı kazanmamış, bir arabanın değerini anlamamış gençlere verilen şirket araçları ile yapılanları trafikte görünce, arabalara acıyorum...
    İnsan bu kadar değer bilmez olur, bu kadar mı hain olur. Yaptıkları basbaya hainlik.
    ceplerinden çıkmadı ya, masrafları ceplerinden çıkmayacak ya, mahvediyorlar arabaları...

• @sakiiin
    bu benim naçizane fikrim ve gözlemlerim illa iyi kullanan insanlar vardır.

olayın içi varyasyon vs derken çok karıştırmayalım konuyu bahsi geçen Taner hocamın dediği ilaç şirketinde 5 sene görev yaptım ismini yazmadım reklama girmesin.

öyle kullanıcılar vardiki kullanım şeklini yazmıyorum 3 senede 2 aracı perte çıkardı ve öyle bir kullanıyordu ki sormayın sonra merak ettim kendi aracında nasıl diye inanın kuzu gibi kullanıyor...

yine başka firmalarda araçların lastiklerini bağırtan tipte kullanan sürücüler kendi araçlarında bir beyfendi haline geliyorlar.

bu araçlara bakış açısı dilediğince kullan nasılsa bakımı yapılıyor gözüyle bakılması bunu silmek zor insanların düşüncesinden.

konuyu uzatmayalım ben şahsen bir şirket aracını almam alana hayırlı olsun saygı duyarım

keşke herkes sizler gibi düşünebilse o zaman bu araçlar daha cazip olurdu bence.

• Bizim müdürün arabasini alan adam yasar reno fuluans...
    garajda yatiyor gece gündüz..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

şirket aracı almanın avantajı da var arkadaşlar(sadece ilaç şirketleri için bu yazdıklarım)
    1. bütün bakımları düzenli yapılmıştır, yetkili servislerce(intercity hariç onlar kendi bünyelerinde bakım yapıyor)
    2. 86.000 km de aldıgınız aracın lastikleri 6000 km önce yenilenmiştir.
    3. yıkama ücreti şirketçe verildiginden her hafta yıkanmıştır
    4. taşıt tanıma sistemi yüzünden genelde hep aynı yerden benzin-mazot almıştır
    5. tüm kazaları kayıtlıdır
    6.araç kiralama süresi bitiminde kullanıcısına %10 indirimle satılır, genelde kullanıcı kendisi aracı alıp satar yada bir arkadaşı alacagı için dikkatli kullanır
    7. aracı genelde 1 kişi 3 yıl kullanır koltukları yepyenidir.

kötü yanları

araç genellikle baz modeldir , 2 havayastıklıdır,çelik jantı yoktur........
    bazen kötü bir sürücüye denk gelmiştir patlak amortisörle 5000 km yol yapmıştır

bunların hepsinin üstünde o çalışanların o araçları nasıl kullandıklarını bir görseniz inanın vazgeçersiniz tümsek kasis veya mazgal yükseltisi olmaksızın tam gaz ve hoyratça araçları haşat edercesine alınmaz diyorum bu tip araçlar araç çöplüğüne çeviriyorlar 2.el piyasasını

Arkadaşım genelleme yapılamaz. Bende o insanlardan biriyim , kullananlardan pekçogu da arkadaşım, bizde bu araçlara annemizle kardeşimizle kız arkadaşımızla biniyoruz neden kendi bindigimiz aracı haşat edelim? Yokmu arada kötü kullanan mutlaka var ama ben şahsen araba pazarından araba alacagıma fleetcorp vb den çıkma araç alırım, en azından km si gerçek olur kendimi hıyar gibi hissetmem daha sonra :) Bir ay sonra iade edlecek araca bile bakım yapılıyor sözleşme geregi, araca bakım yaptırmazsan bu sırada araca bişey olursa bedelini sen ödüyorsun.......Siz olayın dışındasınız varyasyon yapıyorsunuz ben içindeyim şirkette arkadaşım kendi kullandıgı aracı aldı 6 havayastıklı megane 2 dizel 3 yıllık araç 40.000 km deydi şu anda eşi kullanıyor hiçbir masrafıda çıkmadı 2 yıldır, bu araç sizede denk gelebilirdi.

Varyasyon yapmıyor zannımca arkadaşlar olsa olsa varsayım yapıyorlardır.Eğer yazdığınız gibi araç kullanıyorsanız kesinlikle şirket çıkması araç alınmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

quote:

quote:

quote:

şirket aracı almanın avantajı da var arkadaşlar(sadece ilaç şirketleri için bu yazdıklarım)
    1. bütün bakımları düzenli yapılmıştır, yetkili servislerce(intercity hariç onlar kendi bünyelerinde bakım yapıyor)
    6.araç kiralama süresi bitiminde kullanıcısına %10 indirimle satılır, genelde kullanıcı kendisi aracı alıp satar yada bir arkadaşı alacagı için dikkatli kullanır

kötü yanları

bunların hepsinin üstünde o çalışanların o araçları nasıl kullandıklarını bir görseniz inanın vazgeçersiniz tümsek kasis veya mazgal yükseltisi olmaksızın tam gaz ve hoyratça araçları haşat edercesine alınmaz diyorum bu tip araçlar araç çöplüğüne çeviriyorlar 2.el piyasasını

Arkadaşım genelleme yapılamaz. Bende o insanlardan biriyim , kullananlardan pekçogu da arkadaşım, bizde bu araçlara annemizle kardeşimizle kız arkadaşımızla biniyoruz neden kendi bindigimiz aracı haşat edelim? Yokmu arada kötü kullanan mutlaka var ama ben şahsen araba pazarından araba alacagıma fleetcorp vb den çıkma araç alırım, en azından km si gerçek olur kendimi hıyar gibi hissetmem daha sonra :) Bir ay sonra iade edlecek araca bile bakım yapılıyor sözleşme geregi, araca bakım yaptırmazsan bu sırada araca bişey olursa bedelini sen ödüyorsun.......Siz olayın dışındasınız varyasyon yapıyorsunuz ben içindeyim şirkette arkadaşım kendi kullandıgı aracı aldı 6 havayastıklı megane 2 dizel 3 yıllık araç 40.000 km deydi şu anda eşi kullanıyor hiçbir masrafıda çıkmadı 2 yıldır, bu araç sizede denk gelebilirdi.

Varyasyon yapmıyor zannımca arkadaşlar olsa olsa varsayım yapıyorlardır.Eğer yazdığınız gibi araç kullanıyorsanız kesinlikle şirket çıkması araç alınmaz

ben o kelimeyi yanlışlıkla yazmadım arkadaşım

ben bu konuya madalyonun diger yüzünü yansıtmak için bir şirket aracı kullanıcısı olarak fikrimi yazdım, amacımada ulaştıgımı düşünüyorum

isteyen alır isteyen almaz, bu konuya şu andan itibaren cevap yazmayacagım kalın sağlıcakla..........

• 1 YAKIT DEPO KAPAÜINI AÇ ORDA SONRADAN AÇILMA BİR VİDA DELİĞİ VARSA YAKIT TANIMA BAĞLANMIŞ DEMEKTİR YANİ ŞİRKET ARACI
    2 OTO ELEKTRİKÇİYE GİT ARAÇ TAKİP TAKILMIŞ MI ANLAR
    3 SİGARA İÇİLMEMİŞSE ŞİRKET ARABASI OLMAMA OLASILIĞI ÇOK YÜKSEKTİR.

SİGORTA ETTİRENİ BULABİLİRSİN
  • Aracın yetkili servisinde aracın satışının kime yapıldığına bakılabiliyor. En sağlam yol bu bence...

Ben böyle bir kez galericideki bir aracın bayiden kime satıldığına baktım, filo şirketi çıktı ve şirketi arayıp araç hakkında bilgi istedim. Araç 60.000 km'de 2006 model Mondeo 2.0i GhiaX modeliydi. Filo şirketinde görüştüğüm kişi araç hakkında gayet güzel bilgiler vermişti bana...
  • kendı kazandıgın degıl havadan gelen bır arabaysa tabıı kı degerı bılınmez....
  • Motorunda ve yürüründe sorun yoksa, bakımları zamanında yapılmışsa, ufak tefek boya, çizik filan hariç bi sorun yoksa şirket araçlarıda uygun fiyata alınır.
  • ben aracın durumundan ziyade o arabayı alacak durumu olmayıp, onu adam yerine sayıp altına verdikleri arabayla trafikte makaslar atan tiplere kızıyorum. ha birde sadce ehliyet alıp aracın başına geçen tiplere. mesela bizim servis şöförü canım 2011 Volt orjinal minibüsün canını okuyor. yani sert kullanarak değil. kullanmayı bilmeyerek. arabayı ısıtmadan yürütmesi , hızı 60 dayken 5. vitesle gitmesi vs. ve uyuzluklarıyla yoğun trafikte kafasına göre yavaş hareket edip diğer sürücüleri deli etmesi , ayrıca daha neler neler...
  • quote:

quote:

quote:

kötü yanları

Üstat ben 1.5 yıl Fiat Albea sürdüm şirket aracı olarak benden önce başka bir arkadaş sürüyordu ve biraz haşat kullanmıştı daha sonra epey uğraştım servislerinde dikkatli ve özenli kullanmama ragmen 2 ay önce de şirket araçlarımız Hyundai Accent Era olarak değiştirildi şimdi ilk kullanıcısı olduğum için daha da düzenli bakıyor ve kullanıyorum geçen hafta 10.000 km bakımlarına girdi bazı araçlar benimki dahil ama şunu söylüyüm şirket araçlarını hor kullanan arkadaşlar çok var bakımsız,kirli her çukura giren kasis dinlemeyen yollarda ralli yapan kısaca diyorum Allah onların şerrinden korusun çünkü çok tehlikeliler :) Ama özellikle ilaç şirketlerinde çalışan arkadaşlarda temiz ve bakımlı kullanıyor araçlarını benim de ilaç şirketinde çalışan arkadaşım var 2010 model toyota corolla kullanıyor sanki kendi aracıymış gibi bakıyor temizliyor itinalı kullanıyor bu da biraz insanın kendi karakterini yansıtıyor

Eğer hayatı boyunca kendi arabası olmamış kendisini de yetiştirememiş birine araç verirseniz bırakın 18 ay'ı 6 ay'da aracı pert eder bırakır ki ben çok gördüm hem kendi şirketimde hemde dışarda bu yüzden her şirket aracı kötü her kullananda art niyetli de değil

Saygılar

• Beyler şirket araçlarına çok fazla güveniyorsunuz gibime geldi yorumlardan. Bence fazla güvenmeyin adı üzerinde ŞİRKET ARABASI

Adam kendi aracı değil ki , aman şurasından ses geldi acaba birşey mi var? Aman bu araba çok yakıyor acaba bir yerde kaçakmı var? vs vs ... bu böyle uzar gider . Adam bunları düşünmüyor ki. Nasıl olsa arabanın parasını şirket veriyor , bozulsa yine o verecek parasını sonra yaptırırız (Yolda kaldığı zaman yani) diyor sürmeye devam ediyor ...

Özellikle otobanlarda o (affınıza sığınırım) ÖKÜZ gibi alçak uçuş yapan şirket arabaları yokmu uyuz oluyorum ...

Adamın altında beyaz trend model FOCUS var (Belli 34 plakalı ve şirket arabası) , yanımdan öyle bir geçti ki 300 metre ötedeki Q7'ye sellektör yaptı daha beni geçmeden.

Bu araba alınırmı yahu ? Adam resmen arabayı sınırlarında kullanıyor ...

Ben olsam kesinlikle ne şirket arabalarına nede INTERCITY miş FİLO şirketleriymiş bunların araçlarına YANAŞMAM !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kassablanka -- 31 Ocak 2011; 12:37:09 >

• Affedersiniz ama şirket araçları ve kiralık araçlar tabiri caizse 'gâvur malı gibi kullanılıyor'. Emanete hıyanet had safhada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Affedersiniz ama şirket araçları ve kiralık araçlar tabiri caizse 'gâvur malı gibi kullanılıyor'. Emanete hıyanet had safhada.

Bir arkadaş yukarda sıralamış şirket arabaları şu km'de bakımlarını yaptırır , aynı yerden benzin alır , her hafta arabasını yıkatır filan fistan ...

Bunları bizde yapıyoruz zaten , önemli olan bizim gibimi kullanıyorlar aracı?

Biz burada benim araba 5.5 yakıyor senin 6.0 yakıyor , benimki daha ekonomik gibi konulardan konuşurken. Onlar benzinin parasını şirket veriyor diye , bas babam bas yapıyorlar.

Mercedesler , BMW'ler basamıyor otobanda artık arkadan FOCUS gelirde benden yol ister diye

Zaten şu memlekette 34 plaka görünce direk "tamam bu şirket arabası" diyorum . Özellikle rengi gri , üstünde jant kapakları var ve sis farı yok ise.

Beyin otomatiğe bağlamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kassablanka -- 31 Ocak 2011; 13:05:21 >

• bizde de şirketin verdiği araç var (1.6 fsi passat 150 bin km) . ne benzin bedava diye boyna dolaştık , ne de tabiri caizse "gavur gibi" kullandık. öyle kullananlar yok mu ? -var tabi ki. her yerde olduğu gibi. arabanın içini görseniz "sıfırdan farkı yok" dersiniz. aynı araçların ikinci ellerine denk geliyorum içi ayrı dışı ayrı dökük.

mesela kullandığımız aracı bize satsalar alırız.

daha çok 25-30 yaşında yeni işlerine başlayıp altında symbol ve fiesta tarzı dizel arabalar bulunan kişiler çok hor kullanıyor araçlarını.

bu araçların ömrü bittiğinde +150 bin km galerilere topluca satılıyor ve km leri geri sarılıp halka sunuluyor.

bu yeni gelen elemanlardan kaynaklanıyor bunlar önceki nesillerde emektarlara r12 , r12 toros , yöneticilere broadway ve doğan slx veriliyordu (1995 li yıllara kadar) ve yeni işe başlayanlar otobüsle dolaşarak iş yapıyordu. tepedeki yöneticinin kontrolü daha fazlaydı ve depo başına hesap yapılıyordu. yani aracı sert kullanırsanız ve dikkat çekerseniz ayvayı yerdiniz. haftasonu kendi cebinizden benzin koymanız gerekiyordu vs vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 31 Ocak 2011; 13:15:08 >

• Şirket araçların bakın, çoğu dizeldir ve dizel araç kullanmayı bilmeyenler kullandıkları için de 50.000 km'ye bile gelmeden turboları bozulur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.