Şimdi Ara

Şirket araci neden alinmaz ss li (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
1.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • babamda 12 senedir hep şirket aracı kullandı birkez olsun ne diğer hayvanlar gibi kullandığını gördüm ne içini pis gördüm kendi arabasıymış gibi hep bakımlı ve olması gerektiği gibi kullanır.genelleme yapılamaz yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Babamın arabasuda aynı şekilde. Çimento alçı strafor fayans ne bulsa taşıyor. İçi leş gibi çamur çöp sigara izmaritleri dolu. Ama mekanik aksamına ve dış temizliğine dikkat ettiğü kadar içinede etse çok iyi olacak. Arabanın dışı motoru önemli. İçinin temizliği umrumda değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Arabanın içinin pis olması önemli değil.Nasıl kullanıldığı önemli.

Bir sürü tanıdığım var arabanın içi belediye çöplüğü ama araba sapasağlam.

Mesela gel benim arabayı gör,içi seni dışı beni yakar ama nasıl kullandığımı görsen emin ol temizliğine asla laf etmezsin.

Kırmızı 320i ed'lerin piyasası düştü hocam şu an.

• şirketin umrunda değil zaten araba, adamlarda sınırları zorluyor işte her iki tarafta halinden memnun, almayın derim
  • Ben pek birşey göremedim.

20Tl kuaför ücreti ile giderilebilecek şey bunlar.

Sen bunlara laf ediyorsan küçük çocuklu aile arabaları da alınmaz onlar daha leş oluyor.
  • İcendiki toz kir hiç önemli değil önemli olan bakımını yapsın orijinal parça kullansin. Unlar bir saatlik temizlikte hallolur

• hocam aracin icinin pisligi onemli degil. hatta pis diye daha ucuza satiliyorsa alinabilir bile.
    Onemli olan ic mekanda kirik dokuk cizik, renk atmasi vs. gibi seyler olmamasi.

Bir keresinde ici cok kotu bir arac almistim ucuza. 10 senelik araba (200 bin kmde) sanki alindigindan beri hic supurulmemis gibiydi. Koltugun raylarinin vidalarinda falan oyle toz pislik birikmisti ki vidanin kendisi gozukmuyordu. Pislikler taban halisiya bir olmustu.
    Neyse ben bu araci aldim haftasonu giristim temizlige. Tabi hic hesaba katmamaistim bir de kopek varmis herhalde arabada seyahat eden butun halilar bagaj kil icindeydi. 2 tum gunumu esimle beraber temizlige harcadik. Aldik meguiarslari detarjanli kaynar sulari giristik arabaya. Tavan da ki tukenmez kalem izleri konsoldaki lekeler vs. hepsi cikti. Bir de yeni pas pas aldim. Binenler ya ne kadar temiz araba almissin sanslisin diyorlardi:) satarken de dolar uzerinden yuzde 10 fazlasina sattigim aldigim paranin 2 sene kullandiktan sonra.

• O arkadas da ne degisik bir kardesimizmis be...Bir s**madigi kalmis

• Bence arkadasin kibarlik yapip araci vermis siz burda arac böyle şöyle diye konu aciyorsunuz. Arkadasiniz bu konudan haberdar olsa belki arkadasliginiz biter. Yanlis yapmissiniz bu hususta ...

• Bence gayette temiz. Eski calistigim sirkette araclar havuz sistemindeydi. Farkli farkli kisiler kullanmaktaydi hergun. Araclar les icindeydi. Ben yikar ederdim hic degilse. Ama kasiste gez kesmem her isikta patiyle kalkar her koseyi el freniyle donerdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Senkei

@erka1907
    haklısınız hocam tabiki genelleme yapılmamalı
    ama genel kanaat araca gereken önemin verilmeyişi.

@19onur19
    ucuz olmasına eyvallah ancak hor kullanılıyor genelde. ve kullandıkça anlaşılıyor bazı problemleri.

Hocam alan kiside bu gibi seyleri bilerek goze alarak aliyo zaten temiz diye alinin bi arabada bu gibi durumlar olsa insanin cani sikilir ama bu tip araclarda goze gorunmuyo bu gibi seyler

• Sonax a sirket arabasini goturen arkadasim var.

• bazısı aslında iyi bakıyor sürekli aynı araçla gezince ama tabi çok kötü kulanan da var

hadi temizlemesi birşey değil detaylı bir temizlik yapılır profesyonel yere gidipte asıl sıkıntı olan çukurlardan kasislerden çok rahat geçmeleri motor soğukken dip gaz elfreni daha böyle bir sürü motora ve yürüyene zarar verecek şeyler yapıyorlar. Hor kullanıyorlar kendi aracı olsa öyle gitmez çoğu.
  • Ben de sirket araci kullaniyorum.2.5 yilidr bende ve eminim ki piyasadaki en temiz jettalardan biri benim aracim:)
    Ama buna ragmen
    Sirket araci satin alinir mi dersen

Kesinlikle alinmaz...

• dedemin arabası da böyle. geçen küllüğü bi açtı içinde badem fındık fıstık var, afiyetle yedik valla

• bu resimler bence hiç bişey, ben şirket arabası uyguna aldım kullandım sattım, fiyatı önemli
  • Bizdeki fluence ve focuslar kadranlarda bile çimento var binmek durumunda kaldım kadran bozuldu sandım elimi attım çimento

Şirket aracı almayınız.

• Tamamen karakter meselesi. Ben kiralık arabaya kendi arabamdan daha iyi bakardım, sonuçta emanet mal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

Bence arkadasin kibarlik yapip araci vermis siz burda arac böyle şöyle diye konu aciyorsunuz. Arkadasiniz bu konudan haberdar olsa belki arkadasliginiz biter. Yanlis yapmissiniz bu hususta ...

hocam aracı aldıysam iş için kullandım. aracı alıp ailecek pikniğe gitmedik.
    arkadaşım hakkında herhangi bir bilgi vermedim hocam snucta.

aracı kirli bırakmak yanlış değil ama benim forumda konu açmam yanlış oldu :)
    ben forumda bu kadar kirliliğe göz yuman arkadaş olduğunu tahmin etmiyordum açıkçası.
  • Sonra galericiler pert araci yikatip temiz diye niye satiyo?

Bir aracin durumunun iyi olmasi uzerindeki toz topraktan anlasilmaz. Malum sitede pert arac satan firmalara bakin. Cogu aractan daha fazla temizlerler. Hatta hic bir bireysel kullanici o kadar temizleyemez arabayi.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.