Şimdi Ara

Şirket Aracı EDC Fluence mi - 1.33 toyota life mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba yakın zamanda aracımı sattım ve 1 yıl kullanmak amacıyla ( kredim bitene kadar) sorunsuz bir araç arayışı içerisindeyim.Araçtan çok bir beklentim yok.Kullandığım 1 yıl içerisinde masraf açmaması ve satmak istediğimde hemen satabilmem önemli.Önümde üç seçenek var duruma göre bir tercih yapmalıyım siz olsanız hangisini ve neden tercih ederdiniz düşünceleriniz çok önemli.

1.Araç = 2014 Fluence EDC Joy paket 39 binde İntercity isimli filo kiralama aracından satılık.Boya-Değişen-Hasar kaydı yok. Fiyatı=63 Bin TL

2.Araç = 2013 Toyota Corolla 1.33 life paket 43 binde 2.sahibinden satılık araçta lpg mevcut . Boya - değişen - hasar kaydı yok. Fiyatı:57 Bin TL.

3.Araç = 2016 Egea 1.3 multijet easy (denk gelirse urban) piyasada bolca var ve bütçeme göre alabiliyorum.

Aracı yaklaşık 20-30 bin km kullanıp satacağım ve bütçem en fazla 63 bin tl.Bu fiyat aralığında başka tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.Herkesin kıymetli yorumu için teşekkür ediyorum.

• 1. Fluence
    2. Egea
    1.33 üretimi bitti çekiş desen zaten yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, aracınız şimdiden hayırlı olsun.

Kesinlikle Fluence diyorum.
  • çok teşekkürler bende fluence 'e çok yakınım ancak edc şanzıman sorunlu diyorlar bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AdreaLisT

çok teşekkürler bende fluence 'e çok yakınım ancak edc şanzıman sorunlu diyorlar bilginiz var mı?
    Genel olarak başarılı bir şanzıman. 1-2 arası biraz hissedilir, çok yoğun trafikte ısınabiliyor. Bunların haricinde gayet güzel.

Şu videolar işinize yarayabilir;

https://www.youtube.com/watch?v=tHZURypvDkU

https://www.youtube.com/watch?v=pdvaJ85xJYM

Burada da şanzımanın çalışma prensibi gösterilmiş;

https://www.youtube.com/watch?v=nc_dCPu59v4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem1000 -- 16 Mart 2019; 19:27:2 >

• Fluence dizel mi, benzinli mi? Corolla'dan 6.000 TL yani %10 daha pahalı. Eğer dizel ise bu fark verilebilir.

Sadece EDC değil tüm çift kavrama şanzımanlar saatli bomba gibidir. Ancak Fluence'in 39.000 gibi düşük km.si risk oranını oldukça aşağıya çekiyor. Bir yılda yapacağınız km.yi ekleseniz bile, pazara çıkardığınızda alıcıları ürkütmeyecek aralıkta olacak.

Corolla'ya gelirsek. Benzinli bu aracı, kullanacağınız bir yıl içinde 7-8 bin km. yapacaksanız, fiyatı nedeniyle düşünebilirsiniz.

LPG taktıranlar da var. Ancak zaten düşük hacimli motoru nedeniyle sınırlarda olan araç iyice hantallaşıyor.

Benim tavsiyem bu üçlüde Egea'dan yana olacaktır. Güncel kasa ve üretimi devam eden bir model. Hele Urban donanımı yakalayabilirseniz ballı lokma tatlısı gibi olur.
  • Mehmet Serdar K. kullanıcısına yanıt
    Evet fluence dizel . Gönlüm fluenceden yana ancak dizel otomatik oluşu ve filo şirketinden çıkması aklında soru işareti yaratıyor. Gerçi piyasadaki fluencelerin abartısız %90 ının filodan çıktığını düşünüyorum. Riske girmeye değer mi bilemedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AdreaLisT

Evet fluence dizel . Gönlüm fluenceden yana ancak dizel otomatik oluşu ve filo şirketinden çıkması aklında soru işareti yaratıyor. Gerçi piyasadaki fluencelerin abartısız %90 ının filodan çıktığını düşünüyorum. Riske girmeye değer mi bilemedim
    Yukarıda da belirtildiği gibi, kilometre açısından avantajlı. Hem kullanırken hem de satarken sorun olmaz diye düşünüyorum. İyice baktırdıktan sonra neden olmasın?
  • sıfır edc li araç kullandım vites geçisi katır kutur sesi olsun uzak durmam gerektiği fikrini uyandırdı bende.

alacağınız aracı deneyin bence. vites geçişlerinde falan sıkıntı var mı yok mu anlarsınız muhtemelen. araç daha önce sorun çıkarmamışsa 1 yıl içinde sorun çıkarma ihtimali düşük olacaktır, hangisi olursa olsun.
  • 1 yıl kullandım EDC fluence memnundum yatırım için Sattım. Vites 1-2-1 hissettir. 1 yılda iki kez vites atmadı manuele çekince düzeldi. Servislerinden memnun kaldım ilgililer EDC içinde garanti süresi bitince de yardımcı oluyorlarmış. İntercity olması sorun değil bence piyasada bulunan fluencelerin %90 ı şirket önemli olan arabanın durumu iyiyse zaten filoda düzgün kullanılmıştır.

• Fluence da EDC şanzıman da sotun olmaz.

• Bu araçlardan Fluence alınır geçilir, tek sıkıntısı boş Joy paket oda çok önemli değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.