Şimdi Ara

sıralı sistemde neden landi renzo (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
7
Favori
169.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anlattıklarınız ışığında hiç bir yanlışlığın yapılmadığını çok rahat bir şekilde syleyebilirim.
    evet blue nun ecu su üzerinde omegas plus yazar ancak etiketin daha altında dikkat ederseniz CAL Default_srl_AM202033G24_00 kodu yer almaktadır
    bu kod blue sisteminin program kodudur.yani her hangi bir yanlışlık olmadığını da buradan anlayabilirsiniz.zaten şylede bir durum sz konusu; landirenzo omegas ın hiç bir parçasını blue da çalıştıramıyorsunuz yani her hangi bir hata durumunda sistem çalışmaz her ne kadar enjektrler bile aynı grünsede her iki ürünün malzemelerini diğerinde çalıştırma şansınız yok.iyi günlerd ekullanmanız dileği ile
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: abc4251

Sayın ac öncel,
    Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. size birşeyler sormak istiyorum:

05.02.2010 tarihinde 2005 model Ford Fusion 1.6 i aracıma Landi Renzo Blue (enjektörleri mavi) lpg kiti takıldı.
    Montajda dikkat ettim, Ecu'nun üzerinde "Landi Renzo Omegas Plus" yazıyordu. Ustaya nedenini sorduğumda,
    tam bilemediğini, onlara o şekilde geldiğini, kendilerinin de mavi enjektörlüyse Blue modelinin olduğunu
    anladıklarını söylediler. Diğer kalın Bir Ecu göstererek onun da bosch sensörlü Omegas olduğunu söylediler.
    Benim aracıma Blue olarak takılan Ecu; Omegas Ecu'suna göre daha ince, boyca daha büyük aynı zamanda
    Omegas Ecu'su gibi tam dikdörtgen değil, düzgün yamuk şeklinde. Kafamdaki soru işaretlerini tam olarak gideremediler.
    Madem Blue modeli Neden üstünde yazmıyor? yoksa bir yanlışlık mı yapıldı? Yanlış Ecu'mu takıldı? Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

• Sayın Ac Öncel,

peki blue ile omegas arasındaki fonksiyon farkı nedir? Fiyatları farklı mıdır (rayiç fiyatları bilgi amaçlı pm atabilirseniz sevinirim)? Biz bu işi bilmeden yola çıktık, daha yeni öğreniyoruz, ama çevremiz de bize soruyor lpg kullandığımız için, şimdiden teşekkürler.
  • merhaba
    blue kapasitesi sınırlı bir üründür sadece motor gücü 110 kw ya kadar olan araçlarda tercih edilebilir ve turbo kiti mevcut değildir.omegas ise tüm araç guruplarına hitap edebilmektedir.
    blue omegas a göre daha düşük maliyetli bir üründür.ecu işlemeci hızı omegasa göre daha düşüktür.
    daha anlaşılır bir ifade ile blue yu motor hacmi 1600cc ye kadar olan araçlarda daha yüksek kapasiteli araçlarda ise omegası tercih etmek gerekir.
    fiyatlarına gelince blue 1400tl omegas 1700 tl (tank seçimine göre 50-100tl aralığında fiyat farklılıkları olabilir)
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

Sayın Ac Öncel,

peki blue ile omegas arasındaki fonksiyon farkı nedir? Fiyatları farklı mıdır (rayiç fiyatları bilgi amaçlı pm atabilirseniz sevinirim)? Biz bu işi bilmeden yola çıktık, daha yeni öğreniyoruz, ama çevremiz de bize soruyor lpg kullandığımız için, şimdiden teşekkürler.

• Saın Ac Öncel astra h 2005 astra ma jinal kşt taktırdım izmir olguna ama aracımda bi haftadır ani gazda yığılıp fırlama ve rolantide deriyaja basınca stop etme var servis kit orinal olduğu için ayarlarına dokunamadığını söyledi klebeği falan temizledi hatta kiti enjektörleri falan deiştirdi sonuç gene aynı normal kit taktı ve hazır bi program yükledi ondada durum farklı değildi bir iki güne çözülmezse söktürüp brc taktıracağım sizin öereceğiniz bi çözüm var mı...
  • bu arada önceki aracımda astra g idi brc vardı aynı sorunlar vardı ve yığılmayı brc regülatör basıncını düşürerek halletti bunarda ise regülatör basıncıyla oynayamayız diyorlar başka bi sey yok ayrıca ladi renzonun programlaması brc nin ço çok gerisinde bi te enjektörle olmuyor kalite malesef ..
  • Teşekkür ederim Sayın ac öncel Bey... İyi ki varsınız...

Umarım Blue taktırmakla doğru tercih yapmışımdır!..
  • İyi aksamlar arkadaşlar.Hepinize iyi forumlar diliyorum.
    Sayın AC ÖNCEL bey öncelikle size çok teşekkür ederim.Değerli bilgilerinizi bizimle paylaşıyor ve gördüğüm kadarıyla herkesin sorunuyla ilgilenmeye çalışıyorsunuz. Landi renzo ile ilgili benimde bir sorum olacak cevaplarsanız müteşekkir olacağım.
    Aracım hyundai accent admire 1.3 85 hp. yaklaşık 6 ay önce aracıma landi renzo marka lpg dönüşüm kiti taktırdım.Gerek performans gerekse yakıttan yana hiçbir sıkıntım yok.Zaten daha önce araştırarak taktırmıştım.Yalnız kitten rahatsız edici bir ses geliyor.Daha önce duymustum ses yaptığını ama bu kadar olacağını tahmin etmemiştim doğrusu.Hatta geçen gün benzin istasyonda görevli;
    - Abi dizel diğer tarafta gibi bir uyarıda bulundu. ben;
    - Yok benim aracım benzinli desemde
    - "Abi emin misin." gibi bir cümleyle karşılaştım.:)
    Bu genel bir sorun mudur? Daha doğrusu sorun mudur öncelikle.Çözüm için neler yapılabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

• merhaba
    izmir olgun oto nun servisindeki arkadaşlar ve özellikle nevzat ismindeki arkadaş konusunda gayet iyi bir arkadaştır.bildiğiniz üzere orjinal kitlerde gm ve landi renzo tarafından ortak yapılmaktadır.yani motor üreticinizin ve landirenzonun mühendisleri tarafından yapılan bir program.dolayısı ilede araca bir uyumsuzluk sz konusu olamaz.artı olarak bırakın bu orjinal kiti sonradan takılan ayarlarını bizim yaptığımız omegaslarda bile hiç bir problem olmamaktadır.aynı motora sahip sorunsuz çalışan size binlerce referans numarası verebilirim.
    ve izmir olgun oto dan aracınız ile ilgili gerekli bilgileri istediğimde; aracınızın opel servisine gtürüldüğü ve yaklaşık olarak 2000 tl lik bir masraf çıkarıldığı iletildi sanırım üst kapağın sökülmesi gerektiği ve sbop ların değişmesi gerektiği sylenmiş.siz aracınızın 47.000km olduğunu bildirmişsiniz ancak servis aracın 120.000km olduğunu söylemiş.bu nedenle aracınızdaki bu mekanik sorunu gidermeden lpg de iyi bir sonuç elde etmenizde mümkün değil.size tavsiyem aracınızın problemini servisinize giderek gidertmeniz olacaktır.yardımcı olabileceğim bir konu olursa soru ve yorumlarınızı bekliyorum
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: unpassenger

Saın Ac Öncel astra h 2005 astra ma jinal kşt taktırdım izmir olguna ama aracımda bi haftadır ani gazda yığılıp fırlama ve rolantide deriyaja basınca stop etme var servis kit orinal olduğu için ayarlarına dokunamadığını söyledi klebeği falan temizledi hatta kiti enjektörleri falan deiştirdi sonuç gene aynı normal kit taktı ve hazır bi program yükledi ondada durum farklı değildi bir iki güne çözülmezse söktürüp brc taktıracağım sizin öereceğiniz bi çözüm var mı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ac öncel -- 12 Şubat 2010; 12:41:29 >

• merhaba
    ilgi ve övgülerinizden ötürü öncelikle ben teşekkür ederim. bilgi ve tecrübelerimiz ışığında sizlere yardımcı olabilmek bizim vazifemiz.
    sorunuza gelince: evet landi renzonun enjektörleri biraz sesli çalışır ve bu ses özellikle uzak doğu araçlarında daha belirgindir.çünki bu gurup araçların enjektör hızları daha düşük çalıştığından özellikle rolantide belirgin bir enjektör sesi olabilir.malumunuz bu araçlarda motor bölümünde izalasyonda mevcut değil.ancak sorunun çözümü gayet basit. ses şikayeti olan müşterilerimizizn enjektörlerini keçe ile izalason yapıyoruz böylelikle hiç bir şekilde rahatsız edebilecek bir ses kalmıyor. montajı yaptırdığınız bayiye müracaat edip şikayetinizi dile getirin ve gerekirse bizle irtibata geçmesini sağlayın.şikayetiniz ortadan kalkacaktır
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: cankankam

İyi aksamlar arkadaşlar.Hepinize iyi forumlar diliyorum.
    Sayın AC ÖNCEL bey öncelikle size çok teşekkür ederim.Değerli bilgilerinizi bizimle paylaşıyor ve gördüğüm kadarıyla herkesin sorunuyla ilgilenmeye çalışıyorsunuz. Landi renzo ile ilgili benimde bir sorum olacak cevaplarsanız müteşekkir olacağım.
    Aracım hyundai accent admire 1.3 85 hp. yaklaşık 6 ay önce aracıma landi renzo marka lpg dönüşüm kiti taktırdım.Gerek performans gerekse yakıttan yana hiçbir sıkıntım yok.Zaten daha önce araştırarak taktırmıştım.Yalnız kitten rahatsız edici bir ses geliyor.Daha önce duymustum ses yaptığını ama bu kadar olacağını tahmin etmemiştim doğrusu.Hatta geçen gün benzin istasyonda görevli;
    - Abi dizel diğer tarafta gibi bir uyarıda bulundu. ben;
    - Yok benim aracım benzinli desemde
    - "Abi emin misin." gibi bir cümleyle karşılaştım.:)
    Bu genel bir sorun mudur? Daha doğrusu sorun mudur öncelikle.Çözüm için neler yapılabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ac öncel -- 12 Şubat 2010; 12:50:11 >

• ben teşekkür ederim
    tercihinizin doğruluğu konusunda bir terettüt yaşadığınız anda bizler size yardımcı olabilmek ve terettütlerinizi ortadan kaldırmak için burdayız.ürünle ilgili her türlü soru ve sorununuzda sizin yanınızdayız.iyi günlerde kullanmanız dileği ile.
    saygılarımla
    quote:

Orijinalden alıntı: abc4251

Teşekkür ederim Sayın ac öncel Bey... İyi ki varsınız...

Umarım Blue taktırmakla doğru tercih yapmışımdır!..
  • Merhaba Naci Bey.Yaklaşık 2.5 yıl önce servisinizde 95 mod.corollama Landirenzo mixerli kit takıldı.Geçenlerde benzin ışığı yandı.Vakit epey geç olduğundan benzin almaya üşendim.Sabah araç eğimli yerde park halindeyken marşa bastım.Benzin gelmese gerek çalışmadı.Uzun uğraşlara rağmen netice alamadım.Gaz düğmesi dokunmatik.Arabayı bir kaç metre çektirip öne eğimli şekilde bir kaç kez marştan sonra güç bela çalıştırdım.
    Merak ettiğim husus benzin gelmeyince düğme lpg ye geçiş yapıyor ancak çalışmıyordu.Benzin sisteminde bir arıza,tıkanıklık vs. durumlarda aracı direkt lpg ile çalıştıramayacak mıyız?
  • SLM OPEL INSIGNIYA TURBO ICIN OMEGA MODELI UYGUNMUDUR
  • merhaba.
    insigna için omegasın turbo kiti uygundur.normal omegasa gre regülatörü farklıdır ve enjektr kapasiteside daha yüksektir.
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: celikler05

SLM OPEL INSIGNIYA TURBO ICIN OMEGA MODELI UYGUNMUDUR
  • merhaba .
    tabikide direk lpg de çalıştırabilirsiniz.ancak düğmenin üç konumu var
    1.konumda sadece benzinle çalışır 2. konumda nce benzin snra lpg ye geçer 3 konumda ise sadece lpg de çalışır.
    bir sorun olduğunu düşünürseniz servisimize bekleriz.
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: 1995xli

Merhaba Naci Bey.Yaklaşık 2.5 yıl önce servisinizde 95 mod.corollama Landirenzo mixerli kit takıldı.Geçenlerde benzin ışığı yandı.Vakit epey geç olduğundan benzin almaya üşendim.Sabah araç eğimli yerde park halindeyken marşa bastım.Benzin gelmese gerek çalışmadı.Uzun uğraşlara rağmen netice alamadım.Gaz düğmesi dokunmatik.Arabayı bir kaç metre çektirip öne eğimli şekilde bir kaç kez marştan sonra güç bela çalıştırdım.
    Merak ettiğim husus benzin gelmeyince düğme lpg ye geçiş yapıyor ancak çalışmıyordu.Benzin sisteminde bir arıza,tıkanıklık vs. durumlarda aracı direkt lpg ile çalıştıramayacak mıyız?

• LANDI ICIN 2300 TL FIYAT COK GELDI INSIGNIYA TAKILDIGI ISINMI PAHALI OLUYO ACABA
  • merhaba.
    bu fiyatı landi denmi yoksa landi renzodan mı aldığınız ve hangi bayiden aldığınızı bana yazabilirseniz sevinirim.
    saygılarımla
    quote:

LANDI ICIN 2300 TL FIYAT COK GELDI INSIGNIYA TAKILDIGI ISINMI PAHALI OLUYO ACABA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ac öncel -- 20 Şubat 2010; 17:54:32 >
  • yeni kasa 2010 astra araca landi renzo kiti hangisi takılıyor? fiyat nedir? cevap için şimdiden teşekküler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ac öncel

merhaba.
    bu fiyatı landi denmi yoksa landi renzodan mı aldığınız ve hangi bayiden aldığınızı bana yazabilirseniz sevinirim.
    saygılarımla
    quote:

LANDI ICIN 2300 TL FIYAT COK GELDI INSIGNIYA TAKILDIGI ISINMI PAHALI OLUYO ACABA

LANDIRENZO YAZDIM BUTUN ILLER VE BAYLERI CIKTI SAMSUN REIS OTO VE AYANLAR OTOGAZ SISTEMLERI BAYILERINI ARADIM SONRADA TOKAT OPEL BAYISISINI DE ARADIM HEP AYNI FIYAT VERDILER 2200---2300 BUDA PESIN FIYATI
  • merhaba
    2010 model astranız için ilinizdeki landirenzo bayisi ile grüşmeniz durumunda aracınızın motor numarasına göre üretilmiş(GM-Landi Renzo işbirliği ile) olan kitlerden sipariş edilir ve bu ürünün montajı gerçekleştirilir.
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: serkaf

yeni kasa 2010 astra araca landi renzo kiti hangisi takılıyor? fiyat nedir? cevap için şimdiden teşekküler
  • tekrar merhaba.
    bu konu ile ilgili olgun otonun merkez şubesi olan kayseri olgun otyu arayıp mehmet yıldız beyden fiyat ve servis konusunda gerekli bilgileri alabilirsiniz.
    tel: 0 352 330 22 00. gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.selamlarımı da iletin.
    saygılarımla.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ac öncel

merhaba.
    saygılarımla
    quote:

LANDIRENZO YAZDIM BUTUN ILLER VE BAYLERI CIKTI SAMSUN REIS OTO VE AYANLAR OTOGAZ SISTEMLERI BAYILERINI ARADIM SONRADA TOKAT OPEL BAYISISINI DE ARADIM HEP AYNI FIYAT VERDILER 2200---2300 BUDA PESIN FIYATI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ac öncel -- 25 Şubat 2010; 15:37:14 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.