Şimdi Ara

sıralı sistemde neden landi renzo (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
7
Favori
169.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engin_eer

İyi günler .Sorunum şu daha doğrusu sorun mu bilmiyorum. 2001 model citroen xsara aracımda Landi Renzo lpg kiti mevcuttu ve çok memnundum hiç bir şikayetim yoktu. Geçen hafta yeni aldığım 2009 C4 1.6 sx aracıma bu kiti xsaradan söktürüp taktırdım. Fakat bi kaç sorunla karşı karşıyayım.Öncelikle enjektör sesi C4te xsaraya göre çok daha fazla duyuluyor.Montaj yapan servis bunun Xsaranın izolasyonunun daha iyi olmasından kaynaklandığını söylediler.Bana çokta mantıklı gelmedi.Bir diğer problem ise araç ilk çalıştıgında benzındeyken LPGye geçene kadar yine tık tık şeklinde bir ses yapıyor ve bu ses gaza geçinceye kadar devam ediyor ve bu ses gaza bastıkca daha sıklaşıyor.Lpgdeyken ses yapmasını anlıyorum landi renzo sesli çalışıyor vs. ama benzinde neden ses yapıyor ? Ve bu sesler xsarada yokken neden C4'te var??

Benim araçtada LPG ye geçene kadar tık tık sesi geliyor problem değil araç modeline göre değişiyordur muhtemelen.

• Bazı forumlarda landi renzonun bu enjektör sesine karşı enjektörleri yalıtım malzemelerıyle sardıklarını okudum acaba böyle bişi yapsak bi sıkınıtı yaratır mı?
  • merhaba.
    yaşadıklarınız bir sorun değil.bu nedenle içiniz rahat olsun.montajcınızında size aktardığı gibi olayın özü aracın yalıtımı.dediği gibi c4 yalıtım anlamında xsaradan daha kötü.
    araç benzindeyken gelen ses sistemin gaza geçeceğini gsteriyor yani sistem gaza geçiş için gerekli şartları denetliyor demektir..eğer düğmeyi benzin konumuna alırsanız o ses kesilecektir.tüm bu sıkıntılarınızdan kurtulmak için 20 cm lik bir keçeyi enjektrlerin etrafına sarmanız yeterli olacaktır.bylelikle kulağınıza hiç bir ses gelmeyecektir.
    saygılarımla.
    quote:

İyi günler .Sorunum şu daha doğrusu sorun mu bilmiyorum. 2001 model citroen xsara aracımda Landi Renzo lpg kiti mevcuttu ve çok memnundum hiç bir şikayetim yoktu. Geçen hafta yeni aldığım 2009 C4 1.6 sx aracıma bu kiti xsaradan söktürüp taktırdım. Fakat bi kaç sorunla karşı karşıyayım.Öncelikle enjektör sesi C4te xsaraya göre çok daha fazla duyuluyor.Montaj yapan servis bunun Xsaranın izolasyonunun daha iyi olmasından kaynaklandığını söylediler.Bana çokta mantıklı gelmedi.Bir diğer problem ise araç ilk çalıştıgında benzındeyken LPGye geçene kadar yine tık tık şeklinde bir ses yapıyor ve bu ses gaza geçinceye kadar devam ediyor ve bu ses gaza bastıkca daha sıklaşıyor.Lpgdeyken ses yapmasını anlıyorum landi renzo sesli çalışıyor vs. ama benzinde neden ses yapıyor ? Ve bu sesler xsarada yokken neden C4'te var??

• Landi Renzo sistemler 40C nin altına çekilebiliyormu?
  • Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Şu keçe işini en yakın zamanda uygulıcam.
  • merhaba
    40c nin altına çekilemiyor ancak istenilmesi durumunda aracı direk olarak lpg de alıtırabilmek mümkün.tabiki bu durum tavsiye edilen bir durum değil.bilinidği üzere lpg nin yoğuşma sıcaklığı 40c olduğu iin bu sıcaklığın altında gaza geçilerde eitli sıkıntılar yaanabileceği gibi tasarruf anlamında da kayıplar sz konusu olacaktırite bu nedenden türü lpg ye geçişin 40c de olması gereklidir
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: yeakin

Landi Renzo sistemler 40C nin altına çekilebiliyormu?
  • ben teşekküt ederim ilginizden ötürü.baka bir soru veya sorununuz olacak olursa tecrübelerimiz ve bilgimiz ışığında yardımcı olmaya çalışırız.
    saygılarımla.
    quote:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Şu keçe işini en yakın zamanda uygulıcam.
  • Direk LPG ile çalıştımak için ne yapmak gerekiyor?
  • aracı direk lpg de çalıştırmak istiyorsanız montajcınıza giderek bilgisayardan bu komutu girmelerini istemeniz gerekir.ancak bu tavsiye edilen bir durum değildir.
    quote:

Orijinalden alıntı: yeakin

Direk LPG ile çalıştımak için ne yapmak gerekiyor?
  • 1.2 HTP Fabia aracıma Landi Renz ya da BRC taktıracğım. Landi enzo fiyat olarak avantajı görünüyor. Benim araba için teknik olarak Landi Renzo uygun bir ürün müdür. Montajı yapmadan önce dikkat etmem gerekenler nelerdir. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dor Niro -- 17 Kasım 2009; 13:52:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ac öncel

merhaba.
    yaşadıklarınız bir sorun değil.bu nedenle içiniz rahat olsun.montajcınızında size aktardığı gibi olayın özü aracın yalıtımı.dediği gibi c4 yalıtım anlamında xsaradan daha kötü.
    araç benzindeyken gelen ses sistemin gaza geçeceğini gsteriyor yani sistem gaza geçiş için gerekli şartları denetliyor demektir..eğer düğmeyi benzin konumuna alırsanız o ses kesilecektir.tüm bu sıkıntılarınızdan kurtulmak için 20 cm lik bir keçeyi enjektrlerin etrafına sarmanız yeterli olacaktır.bylelikle kulağınıza hiç bir ses gelmeyecektir.
    saygılarımla.
    quote:

0 kit taktırsak ve landi renzodaki ünlü sesin gelmesini istemiyorsak enjektörün etrafını keçe ile kaplamamız yeterli olurmu ? Herhangi bir sakıncası olurmu ? Aslında çok basit bir işlemle bu ses kesilebilir yani ?

• merhaba.
    daha öncede bu konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuştum.dediğim gibi sadece 20 cm lik bir ke ile bu sorunu çzebilirsiniz.saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: jancat

quote:

merhaba.
    saygılarımla.
    quote:

0 kit taktırsak ve landi renzodaki ünlü sesin gelmesini istemiyorsak enjektörün etrafını keçe ile kaplamamız yeterli olurmu ? Herhangi bir sakıncası olurmu ? Aslında çok basit bir işlemle bu ses kesilebilir yani ?

• merhaba
    landi renzo her açıdan sizin aracınız için uygun bir kit.dikkat edeceğiniz tek kriterde yetkili servisten montaj yaptırmak.bu nedenle bulunduğunuz ili bildirirseniz sizi yetkili servise ynlendirebilirim.
    saygılarımla
    quote:

Orijinalden alıntı: zengin_47

1.2 HTP Fabia aracıma Landi Renz ya da BRC taktıracğım. Landi enzo fiyat olarak avantajı görünüyor. Benim araba için teknik olarak Landi Renzo uygun bir ürün müdür. Montajı yapmadan önce dikkat etmem gerekenler nelerdir. Teşekkür ederim.
  • quote:

merhaba
    landi renzo her açıdan sizin aracınız için uygun bir kit.dikkat edeceğiniz tek kriterde yetkili servisten montaj yaptırmak.bu nedenle bulunduğunuz ili bildirirseniz sizi yetkili servise ynlendirebilirim.
    saygılarımla
    quote:

1.2 HTP Fabia aracıma Landi Renz ya da BRC taktıracğım. Landi enzo fiyat olarak avantajı görünüyor. Benim araba için teknik olarak Landi Renzo uygun bir ürün müdür. Montajı yapmadan önce dikkat etmem gerekenler nelerdir. Teşekkür ederim.

İst. Anadolu yakası
  • tekrar merhaba
    istanbulda olgun lpg ile görüşmenizi tavsiye ederim.0 216 417 00 95 yaşar bey.kendilerine selamlarımızı da iletin gerekli bütün kolaylığı sağlayacaklardır.
    her hangi bir soru ve sorununuzda yine bize yazın.şimdiden hayırlı olması dileklerimile.
    quote:

quote:

merhaba
    saygılarımla
    quote:

İst. Anadolu yakası

• Enjektörlerin sesini kesmek için keçe ile sarma işlemini montaj yaptırdığım servise sorduğumda yapmamam gerektiğini söledileri.Bana bu konuda daha açıklayıcı bilgi verebilir misiniz?Nasıl yapılacak?Acaba ordaki ısıdan dolayı bir tutuşma yanma olur mu?Ya da enjektörler ısınır mı?
  • merhaba.
    enjektör sesi her araçta kullanım esnasında duyulan bir ses değildir.motor bölümünde yalıtımı olmayan araçlarda ve enjektrünün pozisyonundan kaynaklanan nedenlerden ötürü bazı aralarda bu ses rahaysızlık verebilir.byle durumlardada yalıtım anlamında enjektrleri keçe ile sarıyoruz.yani gayet basit bir işlem fazla bir detayı olmayan bir iş.ayrıca motor blümü bilindiği üzere zaten yüksek sıcaklıkta.keçe ile enjektrü izole etmenin ekstra bir sakıncası yok.keçe 80-90c de tutuşacak bir malzemede değil herhangi bir riski olan bir durum yok yani.ses size rahatsızlık veriyor ise uygulayabilirsiniz.
    saygılarımla.
    quote:

Enjektörlerin sesini kesmek için keçe ile sarma işlemini montaj yaptırdığım servise sorduğumda yapmamam gerektiğini söledileri.Bana bu konuda daha açıklayıcı bilgi verebilir misiniz?Nasıl yapılacak?Acaba ordaki ısıdan dolayı bir tutuşma yanma olur mu?Ya da enjektörler ısınır mı?

• Merhaba 2 gün önce opel corsa 1.2 twinport otomatik vites arabama Ankara daki yetkili bayiden Landirenzo taktırdım. Alırken kesinlikle hiç bir sorun çıkmayacağına hatta bir daha Landirenzoya uğramama bile gerek olmadığını söylediler. Veee 2. gün bütün hazırlıklarımı yapmış pikniğe gidecektimki arıza yaptı, motor arıza ışığı yanıyor ve gaza köküne kadar bassamda gitmiyor, biraz gitti ama tekleye tekleye :( . Olgun oto yu aradım çağrı merkezinde kimse açmıyor. Aracımda daha önce hiçbir sorun yoktu Landirenzo sayesinde hiç bir sorun çıkmayacağına çok kar edeceğimize dair zar zor ikna ettiğim aileme rezil oldum. TEŞEKKÜRLER LANDİRENZO. yarın seni söktürüyorum
  • aracımda landi renzo var.2003 model 307 otomatik.km de 19 krş yakıyor.çoğunluk şehir içi.tüketimim nasıl??birde gaz bitince gösterge ötüyor ancak kırmızı ışık yanmıyor??sorun nedir sizce??
  • merhaba.
    öncelikle şu an OPEL in vede GM (general motor)nin tüm araçlarında türkiye ve tüm avrupada LANDİ RENZO yu tercih ettiğini size tekrar hatırlatayım.ayrıca OLGUN LPG nin de landi renzo türkiye disbirütrü olduğunu sanırım biliyorsunuz.
    teknik olarak opelin de landi renzoyu tercih etmesinden anlaşılacağı üzere aracınızla ilgili her hangi bir teknik problem bulunmamaktadır.
    yaşadığınız problemn kaynağı ya bireysel bir hataya yada bir art niyete dayanmaktadır
    montaj sonrasında size ülkemizdeki tüm yetkili servislerin vede tüm olgun oto şubelerinin irtibat telefonları verilmiş olmalı.çağrı merkezinden ulaşamamış iseniz olgun lpg merkezine yada size en yakın servise ulaşarak gerekli şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.
    saygılarımla.

quote:

Orijinalden alıntı: omerimus1

Merhaba 2 gün önce opel corsa 1.2 twinport otomatik vites arabama Ankara daki yetkili bayiden Landirenzo taktırdım. Alırken kesinlikle hiç bir sorun çıkmayacağına hatta bir daha Landirenzoya uğramama bile gerek olmadığını söylediler. Veee 2. gün bütün hazırlıklarımı yapmış pikniğe gidecektimki arıza yaptı, motor arıza ışığı yanıyor ve gaza köküne kadar bassamda gitmiyor, biraz gitti ama tekleye tekleye :( . Olgun oto yu aradım çağrı merkezinde kimse açmıyor. Aracımda daha önce hiçbir sorun yoktu Landirenzo sayesinde hiç bir sorun çıkmayacağına çok kar edeceğimize dair zar zor ikna ettiğim aileme rezil oldum. TEŞEKKÜRLER LANDİRENZO. yarın seni söktürüyorum

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.