Şimdi Ara

Sıralamalar hakkında - ÖNEMLİ - (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
7
Favori
4.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    rahat girersin diye düşünüyorum o sıralamalarda önem arz etmiyor
  • emonetti E kullanıcısına yanıt
    Yüksek sıralama derken kastettiğinizi anlamıyorum. İyi sıralamalar mı kötü sıralamalar mı?
  • 10k-15k kayabilir evet
  • Selamlar, tercihlerle ilgili çok kısa bir sorum olacak;

2012-2013 Sakarya Üni. Bilgisayar Müh. 63900

2013-2014 Sakarya Üni. Bilgisayar Müh. 69800 sıralama ile almış.

Benim bu sene sıralamam 71340 olarak geldi yerleşme ihtimalim hakkında bir yorum yapar mısınız? Teşekkürler...
  • pinkerbelltinker P kullanıcısına yanıt
    O okulun sıralamasının yükselme ihtimali var zor bi ihtimal
  • Weierstrass kullanıcısına yanıt
    yerleşme ihtimaliniz var son kontenjanlara bağlı olarak kesin girersiniz diyemem tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: emonetti

yerleşme ihtimaliniz var son kontenjanlara bağlı olarak kesin girersiniz diyemem tabi

Yani 70000 lere kadar 1500 kişi değişme ihtimali nedir? Sizin tezinize göre olur mu? Bir yüzde verebilir misiniz?
    Merhaba. Benim Mf4 sıram 49 binlerde Kocaeli endüstri geçen yıl 45 binle kapatmış. Bu yıl yerleşme ihtimalim var mı :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

O okulun sıralamasının yükselme ihtimali var zor bi ihtimal

Hangi okul? Karistirdiniz heralde

• dionysis kullanıcısına yanıt
    İyi sıralamalarda yükselme olacak daha iyiye doğru, kötü sıralamalarda da daha kötüye doğru bir gidiş var sizin dilinizle böyle anlatabilirim
  • pinkerbelltinker P kullanıcısına yanıt
    Yok okul olarak söylemiyorum yüksek sıralamalarda 2012 ye yaklaşma olacak onun için uyarıyorum seni
  • Hocam mf4 sıralamam 210k istediğim bölüm 2012de 196k 2013te 223k ile kapatmış. şansım nedir?
  • Geçen sene 2500 le alan yer bu sene 3100 le alır mı sizce?

• busraa11 B kullanıcısına yanıt
    2-3 k oynar en fazla yerleşmeniz zor görünüyor
    2013 te 41 binden 45e düşmüş. Yani 4k kadar oynamış. Bu yıl öyle bir ihtimal yok mu yani :(

• Arkadaşlar ygs4 sıralamam 74211. 67 bin veya 70 binle kapatan bi bölüme girebilir miyim sizce ?
  • peki sizce fen-edebiyat fakülteleri sıralamaları düşer mi yani mesela yıldız teknik edebiyat geçen sene 89 binden almış geçici kılavuzda 20 binlerde bu fark niye böyle yani gerçek kılavuzdada böyle olma ihtimali varmı yoksa bu ön kılavuz sadece kont. bilgisi içinmi?
  • Sıralamam 62500 59800 lük esk iö inşaat olurmu ?

• Beyler 61940 ve 342 puanla tarih (baska bolum istemiyorum) gelirmi edirne tekirdag mugla veya balikesirin gelme durumu nedir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kemalbugra

sıralamalar belli neyi konuşuyoruz ki daha

Anlatamadım galiba, bilmiyorum haberin var mı ama her sene üniversitelerin sıralamaları arz-talep eğrisine göre yeniden oluşuyor, yani sıralamayı sen belirliyorsun üniversiteler de ona göre sıralama veriyor ÖSYM'ye. Bu 23 haziran'da açıklanan kılavuz sadece yeni açılacak bölümleri ve bazı bölümlerin kontenjanlarının arttırıldığını gösteren bir kılavuz. 2012 ve 2013 puanları arasında mesela Marmara ikinci öğretim işletme için konuşuyorum 90 binden 129 bine gerileme olmuş sadece o grafikteki ufak bir değişimle. 2014'te ise 2013'le nazaran dağlar kadar fark var ama yüksek netler için puanlar 2012 sıralamalarına kadar çıkabilir, ancak düşük netler de çoğaldı ve buna bakacak olursak sıralamalar sence ne kadar düşecek aklın hayalin alıyor mu ?

yine aynı muhabbet. puanlar çıksa bile önemli olan sıralama. sıralamayı belirleyende kontenjan artışları
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.