Şimdi Ara

Sıra bende, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yaklaşık iki buçuk senedir beraberiz bu süre içinde sayısız kere araç almak isteyen kullanıcılara tavsiyelerde bulundum bildiğimce yol göstermeye çalıştım. Ve şimdi sıra sonunda bana geldi .
    Yaklaşık 13-14000 ytl bütçem var, istediklerim ise masrafı az düşük yakıt tüketimli biraz da atik bir araba. Gaziantep'teyim ikinci ellerin heralde en pahalı olduğu memleket burası ('93 model Şahin : 8500 ytl) ama arabalar gerçekten temiz ve bakımlı. Aklımda bir öğretmenin Opel Corsa'sı var;

- '99 model
    - 1.4 lt
    - 100 hp
    - 64.000 km
    - klima
    - boya darbe yok

adam 13000ytl istiyor bense biraz aşağı 12.300 civarlarına çekmek istiyorum ama arabasının iyi olduğunu bildiği için yanaşmıyor.

Birde Hyundai Accent var;

- '98 model
    - 1.5 lt
    - 98000 km
    - klima
    - biraz rötuşa ihtiyacı var

10.500 ytl istiyorlar.

Durum bundan ibaret değerli görüşlerinizi bekliyorum.

• Madem ögretmensin tatillerde vs'lerde bagaja ihtiyacin olur hyundai'in ikinci eli daha iyi bana kalirsa opelden bu yüzden hyundai derim eger ikisinin arasinda yapacaksan secimi..
  • Dostum kendini zorlayıp corsayı almanı tavsiye ederim

Hyundainin bakıma ihtiyacı var diyorsun
  • Corsa tabi ki....
  • 98 sonrası Megane motorlu R19 tercih edebilirsiniz. Hatta 11-12 arasına 00-01 model Alize serisi bile buabilirsiniz. Alizelerde klima standarttır. Servis yedek parça sorunu olmaz.
    Motor 90 hp'dir ancak 945 kglık araç için oldukça ataktır. Fazla yakmaz tüpe uygundur.
    Bagajı geniştir. Arka koltuklar geniştir.
    Arka tekerleklerden içeriye biraz ses alır. Motor sesi alır. Soğukta 1. vitese zor geçme huyu vardır. Bunların dışında sorunu yoktur.
  • corsa 1.4ler 90beygir diye biliyorum
  • hocam bana kızma ama bence hiçbirşey alma benzin olmuş ............. bu durumda
  • 2004 -2005 fiat doblo dizel olanından almanızı tavsiye ederim hem geniş araba hem rahat hem az yakar hem parçası ucuz

ikisi arasındanda opel mantıklı geliyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLMVER -- 29 Nisan 2008; 1:14:23 >
  • ikisinin içinde daha temiz kullanılmış olan ve km si daha düşük olan opel corsayı seçerdim herhalde.
  • corsa daha iyi olur bencede.ama niye bu 2 arabada kaldın ki.anladığım kadarıyla acelen yok .biraz araştırsan en azından seçenekleri fazlalaştırırsın.
  • Öğretmen olan ben değilim yav.
    @supremum; R19 ların çoğu 150.000 i devirmiş durumda temizi bulmak çok zor
    @SLMVER; Doblo yu da çok düşündüm ama onlarında benim bütçeme hep hurdası var

Ya aslında param çok gıcık tam ortada biraz daha çıkarsam çok güzel arabalar var ama benim imkanım yok.

Peki Corsa bildiğiniz kronik bir sorunu var mı ?
  • Anladığım kadarıyla bildiğim bir araba olsun diyorsunuz.O nedenle bu 2 araç arasında kaldınız.Hangisi daha diri ise onu almakta fayda var.Yorgun araç her zaman masraf açar.Hyundai 100 binw yakın,bakımı da masraflı olabilir. Geniş bir aileniz varsa ,bagaj lazımsa corsa küçük gelebilir.Yok önemli değil diyorsanız Corsa daha makul görünüyor.
    Aynı araçtan arkadaşımda vardı,bir problem yaşamadı bildiğim kadarıyla.Hatta onu sattı 2004 model 1.2 corsa aldı tekrar.Memnun olmasa tekrar almazdı
  • ben olsam abicim eski kasa güzel bir megan alırım başın ağrımaz bagaj güvenlik yedek parça vs daha iiii olur diye düşünüyorum
  • Çok güzel seçenekler sunuyorsunuz ancak işte dediğim gibi alım gücüm tam ortada yani turnayı gözünden değil göz bebeğinden vurmam lazım.

Cmts günü az kalsın 12.000ytl'ye '01 model 1.2 16v Fiesta alıyordum ancak araç 4 parça hariç komple boyalı çıktı vazgeçtim halbuki bana sadece 4 parça boyalı dediler. Yani siz siz olun bildik bir ustaya göstermeden ikinci el almayın.

Bu arada 1.2 Palio nasıldır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tanselah -- 29 Nisan 2008; 13:06:06 >
  • bir topicde çok güzel bir fabia var (resmi)ona bir bak çok temiz duruyor

genç performans falan filan diye bir topic
  • corsa iyi bir tercih hedefinizden şaşmayın,
    palio, fiesta felan bunları düşünmeyin derim
  • corsayı alıyorsun tabiki ama o fiyatı değil, 12bin ytlye indiriyorsun
    ben 100. yıl editionu aldım, otomatik, klima, çift airbag, abs, elektrikli aynalar felan 14bin ytl, kmside 61binde,
    ayrıca 100hp değil o, 90hp ve yeterince atak diyemem ama kaliteli bir araç

quote:

Orjinalden alıntı: Ahmey

Merhaba arkadaşlar yaklaşık iki buçuk senedir beraberiz bu süre içinde sayısız kere araç almak isteyen kullanıcılara tavsiyelerde bulundum bildiğimce yol göstermeye çalıştım. Ve şimdi sıra sonunda bana geldi .
    Yaklaşık 13-14000 ytl bütçem var, istediklerim ise masrafı az düşük yakıt tüketimli biraz da atik bir araba. Gaziantep'teyim ikinci ellerin heralde en pahalı olduğu memleket burası ('93 model Şahin : 8500 ytl) ama arabalar gerçekten temiz ve bakımlı. Aklımda bir öğretmenin Opel Corsa'sı var;

- '99 model
    - 1.4 lt
    - 100 hp
    - 64.000 km
    - klima
    - boya darbe yok

adam 13000ytl istiyor bense biraz aşağı 12.300 civarlarına çekmek istiyorum ama arabasının iyi olduğunu bildiği için yanaşmıyor.

Birde Hyundai Accent var;

- '98 model
    - 1.5 lt
    - 98000 km
    - klima
    - biraz rötuşa ihtiyacı var

10.500 ytl istiyorlar.

Durum bundan ibaret değerli görüşlerinizi bekliyorum.

• benim corsa bütün tümsekleri ve çukurları, tepe ve hendek misali hissettiriyor bana acaba herkeste öylemidir yoksa benim amortisörlermi ölük ?
  • @clio_tr o aracı bende gördüm gidip sorayım o topice
    @yuci bende opel istiyorum açıkcası ama diğer markalardan da ucuz düşürebilirsem alırım.
    @Untouch hocam nereden buldun o fiyata o aracı ?
  • İkinci el durumu çok önem teşkil etmiyorsa Carisma,Xsara gibi araçlara bakabilrsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.