Şimdi Ara

Sinyal Güçlendirici Almayınca Digiturk Cihazı Takmadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sabah Digitürk genel merkezden talepte bulundum ve 2 saat önce teknik geldi.

Normalde uydu yayınlarını sorunsuz izleyebiliyorum, TRT 4k kesintisiz ve çok iyi bir şekilde çalışıyor, hiç bir sıkıntı yaşamadım. Bir kaç kanal daha istediğim için Digiturk taktırmak istedim.

Fakat gelen teknikteki arkadaş 160 tl uydu güçlendiricisi takılmazsa sinyal zayıf izleyemezsiniz dedi.

Sonra sizinki eurosat ben bunu turksattan eurosat yapıyim dedi, sonra sizinki turksat eurosat olmaz gibi salak saçma şeyler saçmaladı.

Neysek kısaca 160 tl'lik bu güçlendirici takmak için takla üstüne takla attı. Biz istemeyip pılını pırtını topla git diyince de tıpış tıpış gitti.

Şimdi arkadaşlar 2 sorum var:

1) Normalde uydu yayınlarını sorunsuz izleyen biri digiturk izlemek için neden güçlendiriciye ihtiyac duysun?
    2) Elemanın dediğine göre evde 4 odaya hat gidiyor ondan azalıyormuş. Bu hikaye doğru mu?
    3) Uydu güçlendirici dediği 10 liradan başlıyor 100 liralara kadar gidiyor. Ben Hama Uydu Güçlendirici alıp kendim takarsam (60tl) digiturk istediği gücü alacak mı?

• Hocam türksat üzerinden sıkıntısız izleyebilmeniz gerekir fakat eutelsat kurulumu için sinyal yetersiz geliyor olabilir. Bunun için öncelikle bi uyducu çağırıp durumu teyid ettirin.

Eğer daha uyguna gelecekse kendiniz uyguna alıp kullanabilirsiniz.

4 odaya dağılma olarak sinyal problemi olabilir ama emin olmak için kendiniz bir uyducu getirip kontrol ettirin dediğim gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uyducu saçmalamış uyanık. Turksat üstünden de digiturk izleniyor ayrıca. Kutuyu siz bile takarsınız zaten. Kurulum ücreti de ödemesizsiniz. Tivibu da böyle oluyor en azından. Digiturk de olması lazım

.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metin Bilgin kullanıcısına yanıt
    eutelsat a bakan uydusu yok zaten. Eleman, Türksata bakan çanağı çevireyim demiş.
  • Hocam, digitürk için kesin kararlıysan, ara digiturk u, gelen eleman, elindeki cihazı satmaya kalktı, Türksattan seyretmek istiyorum, de. gereğini yaparlar
  • funnygirl F kullanıcısına yanıt
    Anladım ilk başta yanlış anlamışım hocam doğrudur. Bence de direkt genel merkezden şikayet kaydı oluşturup durumu anlatılırsa yardımcı olunur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • funnygirl F kullanıcısına yanıt
    Aslında tek amacım CNN International ve BBC World izlemek.

Bunu normal bir reciever ile de yapabilirsem Digiturk'un suratına bakmam.

Telefonda sinyal güçlendirici takmayacağım, gelin takın yada başka uydu bağlayacağım dedim Digiturk merkezden ama sallamadılar.

Sanırım bilerek yapıyorlar. 160 tl daha koparmak için... İnternetten bu konuyla ilgili başka şikayetler de duydum.

Samsung ayarlardan Turksat uydu gücüne baktım %74 diyordu.

D-smart, Digiturk ve Tivibu iğrenç ve çingene olmalarına rağmen bazı kanalları izlemek için bunlara mecbur olmak çok can sıkıcı. Iptv olayları da hep dolandırıcılık vakaları. Başka çare yok maalesef.
  • Adam turksatı eutelsata çevireyim ki daha çok hd kanal izleyin demiş...bence digi izlemek isteyen biri eutelsat kullanmalı zaten...tabi anten merkezi sistem değilse sinyal güçlendiriciye gerek olduğunu sanmıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Digiturk listesinde guclendirici 70 tl dir. 160 lira istemesi anormal. 35 de servis ucreti alsa. 105 tl eder. Mus. Hiz. Sikayet kayidi actiriniz.

• Baska bir servis geldi ve sorun uydudanmis.

Bir onceki gelen uckagitci firsat kovalayip pislige oynamis.

Simdi uydudaki problemi cozup sonra kurulumu yapacagiz.

Namussuz cok, yapacak bir sey yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.