Şimdi Ara

sinüziti yenen var mı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
4
Favori
95.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • denize gitmenize gerek kalmadan kışın ortasında size nasıl sinüziti yendiğimi anlatayım...

1 adet plastik bardak, 1 çay kaşığı tuz (isteğe bağlı olarak belki biraz daha artırabilirsiniz) 1 adet temiz şırınga (5 ml yada 10 ml), 1 bardak ılık su (çeşme suyu da olur), 1 adet temiz havlu...

bunu yaparken banyoda yada lavaboda olursanız daha iyi olur...

tuzu bardağa koyun, üzerine ılık su ekleyip iyice karıştırın, tuzlu su yapın. şırınga paketini açıp iğneyi doğrudan çöpe atın. yaptığınız tuzlu su karışımını şırınga ile alabildiği kadar çekin, sonra burnunuza iğnesiz şırıngayı dayayın önce hangi deliği daha açık hissediyorsanız o delikten enjekte edin. sonra hafiften burundan nefes alır gibi yapıp suyun yukarı çıkmasını sağlayın...(bunun sebebi siz tuzlu suyu genize çekince kapalı olan tarafa da etki edecektir). sonra genizden gargara yapıp balgam şeklinde tuzlu suyu tükürün. bunu sonra diğer burun deliğinize uygulayın. günde 3 veya daha fazla yapmanızda sakınca yok. burnunuz tıkandıkça tuzlu suyu burun deliklerinizden şırınga ile çekip ağızdan tükürmeye devam edin.

3 veya 4 kere sağ deliğe, 3-4 kere de sol deliğe tuzlu su çekin... bunu her seferinde tekrarlayın.

tuzlu suyu yutmamaya çalışın yoksa mide bulantısı yapar ve sizi kusturabilir.

deliklerin hemen açıldığını rahatça hissedebilirsiniz. sonrasında elinizi yüzünüzü sıcak suyla yıkayıp havlu ile kurulayın... mümün mertebe sıcak ortamda kalın veya dışarı çıkarken mutlaka bere takın ki temizlenen alanlar yeniden dolmasın.

saatler olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felekman -- 3 Ocak 2016; 14:07:57 >

• Selamun aleykum geçmiş olsun kardeşim. Allaha şükür sinüzit in tedavisini buldum. Öncelikle Allah gözyaşını tuzlu yaratmıştır. Sinüzitte bende gözyaşı dökmeyi bıraktığımda peydah oldu. Ama çok şükür artık akıtıyorum sinüsleri. Öncelikle Zeytinyağı gerçek zeytinyağı sipariş edip alın. Aydın gibi illerde kargo ile çalışan firmalar vardır. Yarım kilo bile yetecektir. Alnınıza ve şakaklarınıza kaşlarınızın ucunun bittiği noktaya iki üç parmağınızla akşam yatmadan zeytinyağlı masaj yapın. 2-3 dakika yeterlidir. Sonra çok rüzgarda kalmadan uyuyun. 2-3 gün devam edince sinüsler boşalmaya başlayacak inşaallah. Yapabilen varsa bu günlerde çok Ağlasın. Ağlayamazsanız eczanede sinüzit pompası var. bir pet şişe ve küçük tuz-kabornat karışımı paketler. şişeye koyup üzerine su ilave edip bir burnunuza veriyorsunuz. Ağzınız açık olsun bu sırada. Sonra diğer burnunuzda geliyor. Acı ve ağrı yok hiç korkmayın. 3-4 gün sonra aklınızın ve zihninizin dahi açıldığını farkedersiniz. Not: Sürekli olarak ağlayan insanlarda sinüzit görülmez... Allah tan hakkı ile korksaydık sinüzitimiz olmazdı. Allaha emanet olun.

• Selamun aleykum geçmiş olsun kardeşim. Allaha şükür sinüzit in tedavisini buldum. Öncelikle Allah gözyaşını tuzlu yaratmıştır. Sinüzitte bende gözyaşı dökmeyi bıraktığımda peydah oldu. Ama çok şükür artık akıtıyorum sinüsleri. Öncelikle Zeytinyağı gerçek zeytinyağı sipariş edip alın. Aydın gibi illerde kargo ile çalışan firmalar vardır. Yarım kilo bile yetecektir. Alnınıza ve şakaklarınıza kaşlarınızın ucunun bittiği noktaya iki üç parmağınızla akşam yatmadan zeytinyağlı masaj yapın. 2-3 dakika yeterlidir. Sonra çok rüzgarda kalmadan uyuyun. 2-3 gün devam edince sinüsler boşalmaya başlayacak inşaallah. Yapabilen varsa bu günlerde çok Ağlasın. Ağlayamazsanız eczanede sinüzit pompası var. bir pet şişe ve küçük tuz-kabornat karışımı paketler. şişeye koyup üzerine su ilave edip bir burnunuza veriyorsunuz. Ağzınız açık olsun bu sırada. Sonra diğer burnunuzda geliyor. Acı ve ağrı yok hiç korkmayın. 3-4 gün sonra aklınızın ve zihninizin dahi açıldığını farkedersiniz. Not: Sürekli olarak ağlayan insanlarda sinüzit görülmez... Allah tan hakkı ile korksaydık sinüzitimiz olmazdı. Allaha emanet olun.

• İlk önce geçmiş olsun bende Askerden geldikden sonra sinuzit vardı hergün iltihap kurutucu iğne oldum ama bi ie yaramadı sonunda derdime çare olan şeyi buldum Yaban Kavunu hangi tarafında var ise bir damla damlat ve çek göreceksin normalde bile başın ağrımayacak
  • Anason çayı vardı bi ara iyi geliyor diye internette geziyordu. Hala çözüm bulamadıysan bi bak istersen:https://www.pekinasil.com/anason-cayi-nasil-kullanilir/
  • samplus kullanıcısına yanıt

Ben doğduktan 4 gün sonra yazmışsınız :) Ben de sinüzitten sizin kadar olmasa da çok çektim başım çok ağrıyordu ağrıdan durulmuyordu. Bir sürü doktora gittik bir sürü ilaç içtim çok yöntem uyguladım ama hiç biri çare olmadı en sonunda Duygu Demirbaş Allah ondan razı olsun öyle güzel bir ilaç verdi ki hep kulağım akıyor ama ağrım hiç olmuyor.

• Geçmiş olsun

One More Sağlık Bandı nı öneriyorum.

Kulak etrafına yapıştırıyorsun ve de sağ sırttaki kas üzerine, zengin içeriğinden dolayı deri yoluyla kana karışarak direk hedefe giderek onarıyor sıkıntılı bölgeyi

İstersen içeriğini atarım...

• Merhaba

Bende yaklaşık 7 yıldır sinüzit ile mücadele ediyorum ama artık son devreye geldim. 2 farklı doktora göründüm ikisi de ameliyat önerdi Mayıs ayı gibi olmayı düşünüyorum. Tedavi yöntemleri maalesef çok işe yaramıyor sağ tarafım neredeyse tamamen tıkalı. Burun içerisindeki kist alınarak burun eti küçültülecek ve sinüsler boşaltılacak.

Ancak biraz araştırdığımda ameliyat olanların 5 yıldan sonra rahatsızlıklarının tekrar ettiğini öğrendim sizde durum nasıl sanırım 10 yıl olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altanbilisim -- 6 Şubat 2024; 12:25:0 >
  • Balon Sinoplasti yöntemini incelemenizi tavsiye ederim.

Kalp damarlarını şişirip açtıkları gibi, sinüs kanallarını balonla genişletiyorlar.

Özellikle alın sinüslerinde çok başarılı sonuçlar alınıyormuş.

• Hizmetler: Uyku Apnesi, Robotik Cerrahi, Horlama, Kulak Burun Boğaz, Sinüs Cerrahisi/Sinüzit, Geniz Eti, Bademcik Ameliyatları

Prof. Dr. Murat Karaman

acıbadem sağlık grubu
    Profesör Doktor MURAT KARAMAN
    https://www.acibadem.com.tr/doktor/murat-karaman/
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.