Şimdi Ara

Sınıfta Sunum Yapmak için Projeksiyon Tavsiyesi Lütfen!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çalışmış olduğum üniversitede sınıflara projeksiyon almak istiyoruz; ancak projeksiyonları araştırma aşamasındayım ve siz değerli donanimhaber üyelerinin bilgilerinden faydalanmak istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Aradığım özellikler aşağıdaki gibidir.

Projeksiyon oda ışığında net bir şekilde görülmeli.

Projeksiyonun lamba ömrü uzun olmalı.

Yedek parçaları kolay temin edilebilir olmalı.

Tabikide herkesin beklediği gibi bu özellikleri taşıyor olup uygun fiyatlı olmalı.

Teknik servisinin yaygın olması gerekli.

Çözünürlüğünün aşırı fazla olması şart değil önemli olan yazıların net bir şekilde büyük ekranda okunabiliyor olması.

Uzak mesafedende net görüntü vermesi gerekli fakat bu özellik fiyatı çok fark ettirecekse şart değil.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: gogosumer

Merhaba arkadaşlar,

Çalışmış olduğum üniversitede sınıflara projeksiyon almak istiyoruz; ancak projeksiyonları araştırma aşamasındayım ve siz değerli donanimhaber üyelerinin bilgilerinden faydalanmak istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Aradığım özellikler aşağıdaki gibidir.

Tabikide herkesin beklediği gibi bu özellikleri taşıyor olup uygun fiyatlı olmalı.

Çözünürlüğünün aşırı fazla olması şart değil önemli olan yazıların net bir şekilde büyük ekranda okunabiliyor olması.

Uzak mesafedende net görüntü vermesi gerekli fakat bu özellik fiyatı çok fark ettirecekse şart değil.

oda ışığı dediğin ortamı karartamayacağın anlamına geliyorsa led cihazları unut...

svga, 5000 saat lamba ömürlü, en az 2700 lümen bir projeksiyon bakabilirsin...

• sizin isteğinizi karşılayacak çözünürlük XGA ( 1024 x 768) çözünürlükten aşağı olmamalı. Çözünürlük çok önemli değil diyorsanız ,4 yada 5 metreden oda ışığında iyi görüntü almak istiyorsanız Viewsonic yeni çıkan modeli olan PJD 5134 size uygun bir cihazdır.
    2800 ansilümen, 800 x 600, VGA ,kompozit, s-video girişleri var sınıflar için çok çok yeterli.
  • Aslında 1024*768den aşağı olmaması daha iyi. Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar araştırmaya devam ediyorum.

Anladığım kadarı ile 2500 ansilümenden aşağımolan bir şey bakmayacağım. Burada o zaman şu ortaya çıkıyor;

En az 2500 ansilümen, en az 1024*768 ve bunlarınnyanında lamba garantisi ve yedek parça fiyatı iyi olan bir cihaz.

Önerilerinizi bekliyorum.
  • quote:

Aslında 1024*768den aşağı olmaması daha iyi. Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar araştırmaya devam ediyorum.

Anladığım kadarı ile 2500 ansilümenden aşağımolan bir şey bakmayacağım. Burada o zaman şu ortaya çıkıyor;

En az 2500 ansilümen, en az 1024*768 ve bunlarınnyanında lamba garantisi ve yedek parça fiyatı iyi olan bir cihaz.

Önerilerinizi bekliyorum.

Lambada garanti bekleme. Kimi 3 ay yada 250 saat veriyor, kimi 6 ay yada 500 saat. Piyasası uygun cihazlar içinde 1 yıl lambaya garanti veren sadece Viewsonic diye okudum bir yerlerde. LG bile Led lambalara dahi 6 ay garanti veriyor. Birileri bunları uyarsın artık. Hem lambam 30.000 saat ömürlü diye yazacaksın, hemde 6 ay garanti vereceksin. Gülermisin ağlarmısın? 30.000 saat günde 4 saat kullanımla 20 yılda tükenir. O halde 20 yılda tükeneceğini varsaydığın lambaya neden 6 ay garanti veriyorsun? Bu lamba garanti işi çok karanlık bir iş.

Viewsonic PJD 6223 senin işini çözer sayın hocam. 1024 x 768 ve Hdmı fiyatta uygun... Lambaya 1 yıl, cihaza 3 yıl garanti veriyor.

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

http://www.boyutdijital.com/LG-BX327-3D-Projeksiyon-Cihazi-DLP-HDMI-14a-XGA1024x768-3D-Projektor,PR-10642.html
    LG bx327 işinizi görecektir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.