Şimdi Ara

sınıfının kralı Lancia Delta(birileri ders alsın) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
513
Cevap
7
Favori
51.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece donanım ve tasarımla sınıfının kralı olunmuyor malesef. Sürüş özellikleri zayıf bir araç. Bravo dan bile daha kötü. Bu yüzden maça 1-0 yenik başlıyor. 2. el muhabbetine girmeme gerek yok zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremersoy

Sadece donanım ve tasarımla sınıfının kralı olunmuyor malesef. Sürüş özellikleri zayıf bir araç. Bravo dan bile daha kötü. Bu yüzden maça 1-0 yenik başlıyor. 2. el muhabbetine girmeme gerek yok zaten.

Deltalar asfalt gemisi tarzında tasarlanmıs konforlu araclardır.sportıflık odaklı uretılmemis bir aracın yol tutusu kotu vs demek mantık dısı olur.sportıflık ıddiasında isenız giuletta bakarsınız focus bakarsınız scirocco bakarsınız.deltaların sunduklarına gore yol tutusları bence gayet ıyi kalır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok abartıyorsun Gölge.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRV35

Bizim komşuda var Delta gerçekten göze hoş gelen bir dizaynı var , marjinal bir çekicilik var araçta :)

Ayrıca araç Bravo ile aynı yerde üretiliyordu yanlış hatırlamıyorsam iç mekan , parçalar , elektronik aksam , motor-şanzıman hepsi aynı altyapısı farklı Delta biraz daha uzun ayrıca iç mekan kalitesi Bravo ile aynı bütün herşeyleri aynı gözüm kapalı bütün tuşları kullanabilirim aynı şekilde Delta kullanıcısıda Bravonun iç mekanında gözü kapalı işlemler yapabilir :)

Aracın tek eksisi ikinci el değeri ve servis-bakım işlemleri , aile aracı olarak dizeli alınsa uzun yıllar kullanılır ikinci el değeri pek önemli olmazda atıyorum şehirler arası yolculukta yolda kalsanız işiniz çok zor ayrıca servis sayısı çok çok kısıtlı bunlar önemli ayrıntılar bence bu yüzden tercih edilmiyor ..

Tüm parçalar Bravo ile aynı ise yolda kaldığınızda neden sorun olsun ki Birçok ilde Lancia'ya da FIAT araçlara da Birmot bakıyor diye biliyorum (Adana'da FIAT ve Lancia servisi ortak ve Birmot) dolayısıyla servis ve yedek parça konusunda Bravo'dan daha fena olmaz durumu ki Bravo'da istisnalar hariç parça parça diye inleyeni duymadım..Ha tabi servis ve bakım maliyetlerine birşey diyemem,araç sahibi olan varsa ve rutin bakım fiyatını yazarsa kıyaslayabiliriz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremersoy

Sadece donanım ve tasarımla sınıfının kralı olunmuyor malesef. Sürüş özellikleri zayıf bir araç. Bravo dan bile daha kötü. Bu yüzden maça 1-0 yenik başlıyor. 2. el muhabbetine girmeme gerek yok zaten.

Yine +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

Çok abartıyorsun Gölge.

Hazır abartmısken bukadar konforlu donanımlı bu gucte motorlara sahip genis bir arac ornegi verir misın bize 50-54k aralıgında?

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Çok abartıyorsun Gölge.

Hazır abartmısken bukadar konforlu donanımlı bu gucte motorlara sahip genis bir arac ornegi verir misın bize 50-54k aralıgında?

Toyota Avensis
    Opel İnsignia
    Vw Passat
    Vw Golf
    Opel Astra
    İ30
    Elantra
    s40
    C30
    .

.

.
    .
    .
    .
    .
    .Mondeo
    .
    .
    .
    Xtype 2.el
    .
    .
    .
    .Accord

.
    .
    .MAzda 6
    .
    .
    .

Delta 'ya gelene kadaaar........
  • arabanın arkası yumurta gibi nasıl sınıfının kralı oluyormuş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Çok abartıyorsun Gölge.

Toyota Avensis
    Opel İnsignia
    Vw Passat
    Vw Golf
    Opel Astra
    İ30
    Elantra
    s40
    C30
    .

.

.
    .
    .
    .
    .
    .Mondeo
    .
    .
    .
    Xtype 2.el
    .
    .
    .
    .Accord

.
    .
    .MAzda 6
    .
    .
    .

Delta 'ya gelene kadaaar........

Bahsettigin aracların alayının fiyatları deltanın ustunde.hele dizelleri dersen makas oyle acılırki inanamazsn oto piyasasndan haberın yok.2el tartısmıyoruz burda

• quote:

shadowgeist

Piyasa derken?

Hani şu Delta'nın sahip olamadığı kavram?

Buna mı dayanmaya başladın şimdi hiç önemli değil demene rağmen?

Dostum 0 km'de olsa Golf-i30-C4-Astra-Ceed... Dizel ve Delta'dan daha alınası araçlar. Focus ve Bravo'yu saymadım çünkü şahsi olarak beğenmiyorum. Başkaları bunlarıda katabilir.

Bunların yerine alınacak aman aman bir duruma bir özelliğie bir spesifik yaklaşıma sahip değil Delta.

Çok özgün marka masallarına gerke yok. Son ürettiği araçlar belli markanın.Ayrıca kendi dediğiniz gibi, Fiat servisleri bakıyor.
  • quote:

quote:

shadowgeist

Piyasa derken?

Dostum 0 km'de olsa Golf-i30-C4-Astra-Ceed... Dizel ve Delta'dan daha alınası araçlar. Focus ve Bravo'yu saymadım çünkü şahsi olarak beğenmiyorum. Başkaları bunlarıda katabilir.

Bunların yerine alınacak aman aman bir duruma bir özelliğie bir spesifik yaklaşıma sahip değil Delta.

Çok özgün marka masallarına gerke yok. Son ürettiği araçlar belli markanın.Ayrıca kendi dediğiniz gibi, Fiat servisleri bakıyor.

Edit: Bu arada Saydığım araçların fiyatı Delta'nın üzerinde değil. İnsignia'yı 56 'ya temiz alırısın mesela. 1.4T çokta ekonomik bir motoru var. Avensis+LPG 56 bini geçmez hakeza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaRToX

Yapmayın arkadaşlar..

Bana kalırsa (ki lütfen kimse üstüne alınmasın) çoğu yorum yazan arkadaşımız araca binmeden yorum yazıyor..

Bu aracın bir defa motor-şanzuman uyumu kesinlikle yok en azından arkadaşımın abisinde olan 1.6 dizel versiyonunda..

Son derece kararsız robotik bir şanzumana sahip aynı opel active select mi nedir onlar gibi.. Tamamen berbat..

Aracın ön-arka sis farları bile orta konsoldan kumanda ediliyor tamamen derme çatma...

İç dizayn tamamen fiat diyebilirim.. Çok zayıf malesef... Tek güzel yanı, gösterge panelinde dijital bir turbo saati gibi birşey koymuşlar onu izlemek güzel oluyor onun dışında hiçbir artısı yok..

Araç tamamıyla vasat, tam bir fiat aracı olduğunu belli ediyor... Malzeme kalitesi iyi fakat teknoloji hala fiat...

Acımasız gercekler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Phaldor

quote:

Orijinalden alıntı: BRV35

Bizim komşuda var Delta gerçekten göze hoş gelen bir dizaynı var , marjinal bir çekicilik var araçta :)

Ayrıca araç Bravo ile aynı yerde üretiliyordu yanlış hatırlamıyorsam iç mekan , parçalar , elektronik aksam , motor-şanzıman hepsi aynı altyapısı farklı Delta biraz daha uzun ayrıca iç mekan kalitesi Bravo ile aynı bütün herşeyleri aynı gözüm kapalı bütün tuşları kullanabilirim aynı şekilde Delta kullanıcısıda Bravonun iç mekanında gözü kapalı işlemler yapabilir :)

Aracın tek eksisi ikinci el değeri ve servis-bakım işlemleri , aile aracı olarak dizeli alınsa uzun yıllar kullanılır ikinci el değeri pek önemli olmazda atıyorum şehirler arası yolculukta yolda kalsanız işiniz çok zor ayrıca servis sayısı çok çok kısıtlı bunlar önemli ayrıntılar bence bu yüzden tercih edilmiyor ..

Tüm parçalar Bravo ile aynı ise yolda kaldığınızda neden sorun olsun ki Birçok ilde Lancia'ya da FIAT araçlara da Birmot bakıyor diye biliyorum (Adana'da FIAT ve Lancia servisi ortak ve Birmot) dolayısıyla servis ve yedek parça konusunda Bravo'dan daha fena olmaz durumu ki Bravo'da istisnalar hariç parça parça diye inleyeni duymadım..Ha tabi servis ve bakım maliyetlerine birşey diyemem,araç sahibi olan varsa ve rutin bakım fiyatını yazarsa kıyaslayabiliriz..

Kesinlikle haklısınız birçok şehirde hatta tüm şehirlerimizde FIAT bayileri var fakat bu bayiler LANCIA markasına bakmak için yetkileri var mı acaba eğer FIAT servisleride Lancia bakım-onarımı olsaydı aynı şeyi Alfa Romeo içinde yapılması gerekirdi bence

Eğer 24 saat yol yardımda fiat servisleri Lancia için gidiyorsa bu olumlu bir durum ama Fıat servislerinin Lancia ya tam destek olacağını zannetmiyorum..

Bu arada bir arkadaş Bravonun yol tutuşundan bahsetmiş hiç kullandınız mı acaba ?
  • Fiat bu markaların global sahibi oldugundan ve ortak parca kullanımı sozkonusu oldugundan servisleride alfa ve lancia modellerine hzmet verir.

• quote:

quote:

quote:

shadowgeist

Piyasa derken?

Edit: Bu arada Saydığım araçların fiyatı Delta'nın üzerinde değil. İnsignia'yı 56 'ya temiz alırısın mesela. 1.4T çokta ekonomik bir motoru var. Avensis+LPG 56 bini geçmez hakeza.

Bu saydıgın arabalara lanciadaki donanımı eklersen havanı alrsın arabayı degil:-)plazada maymun ederler adamı.dizellerin fiatları 60-70binlerde geziyor,hele bir de golf demissin 105hp araba gulerler adama ya.ceed dedgn arabayla deltayı anket yapsam surda yerlerde surunur,sende 3ay yazmazsn foruma.sınıfında deltayı zorlayacak tek arac c4 olur,ve onunda fiyatı yuksek.insignia avensis d sınıfı araclar ve 6bin lira var hala arada,donanım ekle,al sana 12bin.neyin kafasını yasıyosun?avensısin kampanyalısı 56k,sana lpgyi hangi toyota servisi hediye etti?ayda 10bin senin maas herhalde c den d'ye atlamıssın?ve arabayı daha alırken 2.el dusunen galericilere degil arabasına verdigi parayla en fazlasını alanlara yoneliktir bu konu,seni vw forumlarına alalm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 12 Temmuz 2012; 8:55:28 >
  • quote:

quote:

quote:

shadowgeist

Piyasa derken?

Siz ne anlatıyosunuz ???Ana konu delta da siz hangi yöne dikkat çekmek istiyorsunuz bu araba alınmaz mı? demek istiyosunuz.
    Örnek olarak saydığınız araçların delta dan alınası ne farkı var??
    Bence saydığınız araçlar (x type hariç)yolların "ağır kaşarları" heyecanlandırmıyor sıkıcı basit arabalar.
    Bir araba alırken insan bir sürü faktör belirler bunlardan en önemlilerine uyan arabayı alır .Bazıları için ekonomik motor bazıları için geniş iç hacim ,tasarım,performans vs delta benim için bu faktörlerin bir çoğunu sağlıyor .
  • DELTA'yı geçen hafta inceledim Alfa Romeo GIULIETTA ile birlikte. Ve baz modellerinin fiyatını görünce şaşırdım resmen. Yani o paraya Fluence, Corolla, Astra, Jetta, Golf, Megane III, Focus, Civic, vb. arabalar alacağıma ben bu arabayı alırım ve Lancia'ya binerim dedim. Gerçekten alınacak arabalar. Fiat ile ortak olması veya Bravo platformunu kullanması onu kötü etmez. Aksine zaten ikiside İtalyan firma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: punkofdamned

quote:

quote:

quote:

shadowgeist

Piyasa derken?

Siz ne anlatıyosunuz ???Ana konu delta da siz hangi yöne dikkat çekmek istiyorsunuz bu araba alınmaz mı? demek istiyosunuz.
    Örnek olarak saydığınız araçların delta dan alınası ne farkı var??
    Bence saydığınız araçlar (x type hariç)yolların "ağır kaşarları" heyecanlandırmıyor sıkıcı basit arabalar.
    Bir araba alırken insan bir sürü faktör belirler bunlardan en önemlilerine uyan arabayı alır .Bazıları için ekonomik motor bazıları için geniş iç hacim ,tasarım,performans vs delta benim için bu faktörlerin bir çoğunu sağlıyor .

Adam delta konusunda ceed den bahsediyor kardesim sen duşun adamın araba bilgisıni:-)

• Bravo ile ortak yön ve parçalarının olmasından ötürü niye eleştiriliyor anlamış değilim.

Bravo çok kötü, kalitenin yerlerde süründüğü bir araç mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Bravo ile ortak yön ve parçalarının olmasından ötürü niye eleştiriliyor anlamış değilim.

Bravo çok kötü, kalitenin yerlerde süründüğü bir araç mı ?

Ben acıklayayım.bravonun problemi kotu veya kalitesiz olması degil ALMAN olmaması:-D

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.