Şimdi Ara

sınıf geçme kalma hesaplama (kalacam galiba)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
84.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu sınıf geçme kalma nasıl hesaplanıyor geçip kaldığımı nasıl anlayabilirim yardım edermsiinz 3 zayıfım var ?

• Düz liseysen 2.50 nin üzerindeyse not ortalaman geçersin,en fazla 2 tane zayıfın olduğunda da geçersin.
  • Düz lise için 2.50

Anadolu için 3.00

Fen Lisesi için 3.50

Yıl sonu ortalamasını tutturursan 80 tane zayıfında olsa direk geçersin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Miex

Düz lise için 2.50

Anadolu için 3.00

Fen Lisesi için 3.50

azından bal damlıyor ama bide şu ortalama hesaplama nasıl yapılıyor galiba bnmki 2.65 fln
  • up
  • derslerinin notlarını saatiyle çarpıp sonuçları toplayıp34'e felan bölüyon haftalık ders saatine.
  • tüm derslerin yılsonu notunu o dersin haftalık ders saati ile çarp

sonra hepsini topla ve haftalık toplam ders saatine böl
  • quote:

Orjinalden alıntı: CRAZYOZYY

quote:

Düz lise için 2.50

Anadolu için 3.00

Fen Lisesi için 3.50

azından bal damlıyor ama bide şu ortalama hesaplama nasıl yapılıyor galiba bnmki 2.65 fln

nasıl hesaplanır diyosun 2.65 dıon

ortalamaya düşen notu ders saatı ile çarpıyosun

topluyosun(matematık gerek )

haftalık ders saatıne boluyosun

• örnek:

matematik, haftada 4 saat ders görüyorsunuz, karnende ilk dönem 3 yazıyordu. 2. dönem sınavları oldun ve karnene 3 gelecek. sen bu ikisini topla ikiye böl, sonuç 3. daha sonra bulduğun sayıyı haftalık ders saati olan 4 ile çarp. 12 eder sonra aynı formülü diğer derslerde uygula. diğer dersleride aynı yöntem ile bulduktan sonra bunları topla ve haftada kaç saat ders görüyorsanız(notları olmayan dersler hariç, rehberlik gibi) o sayıya böl. ortalaman çıkacak.
  • İşte ortalaman tutarsada sınıfını geçiyorsun.
  • quote:

İşte ortalaman tutarsada sınıfını geçiyorsun.

Dil Anlatım'ın 1 olmaması gerek'miş...
  • benim tam 3.00geçen senede 3.07ydi
  • quote:

Orjinalden alıntı: tub4

quote:

quote:

Düz lise için 2.50

Anadolu için 3.00

Fen Lisesi için 3.50

nasıl hesaplanır diyosun 2.65 dıon

ortalamaya düşen notu ders saatı ile çarpıyosun

topluyosun(matematık gerek )

haftalık ders saatıne boluyosun

ya ben dediğiniz gibi yaptım da bazı arkadaşlar kafamı karıştırdı yeni sisteme göre falan filan dediler bnde o yüzden sordum yani birde dil anlatımın 3

• lise bitine kadar o zayııf dersleri vermem gerekiyor dimi
  • UP
  • quote:

arkadaşlar bu sınıf geçme kalma nasıl hesaplanıyor geçip kaldığımı nasıl anlayabilirim yardım edermsiinz 3 zayıfım var ?

Bu konudaki kullanıcılar: F1SECO, CRAZYOZYY
    2 kayıtlı üye, 0 misafir

@CRAZYOZYY kardeş hocalar seni geçiri merak etme durrumun o kadarda kötğ değil bu arada yukarıda bi üye 2.50 fln demiş artık öyle değil ben sana sınıfta demiştim biliyosun dostum seneyede aynı sınıfta olc merak etme
  • quote:

Orjinalden alıntı: F1SECO

quote:

arkadaşlar bu sınıf geçme kalma nasıl hesaplanıyor geçip kaldığımı nasıl anlayabilirim yardım edermsiinz 3 zayıfım var ?

Bu konudaki kullanıcılar: F1SECO, CRAZYOZYY
    2 kayıtlı üye, 0 misafir

@CRAZYOZYY kardeş hocalar seni geçiri merak etme durrumun o kadarda kötğ değil bu arada yukarıda bi üye 2.50 fln demiş artık öyle değil ben sana sınıfta demiştim biliyosun dostum seneyede aynı sınıfta olc merak etme

inş. seco

• quote:

Orjinalden alıntı: Méxes

Sınıf geçme konusu açılmışken bende sorayım, benim yiğen var 9.sınıfta 10 a geçecek EA düşünüyor fakat fizik,kimya sı mı ne zayıf ve ortalaması tutmuyor. Fakat mat edebiyat iyiymiş güya

Kısacası şu diyelimki 2 veya 3 dersten sorumlu kaldı, bundan sonraki sene sorumlu kaldığı dersleri görmeyecek. Sorumluluk düşüyor mu ?

hayır,düşmez.
  • up
  • Benim de bir sorum olucak size.Ben lise 3 öğrencisiyim.Muğla da anadolu lisesine gidiyorum.dediğiniz gibi 2 dönemin ortalamasını aldım ve ortalamam 2.52 çıkıyor.benim alttan 3 sorum olduğum dersim var ve bu dönem de(yani 2.dönemde) yaklaşık 4 zayıfım olucak gibi.sizce ben kalır mıyım??? lütfen acil cevap yazar mısınız meraktan ölücem yoksa...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.