Şimdi Ara

Singed Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 yıl aradan sonra yakında güncelleyecegim bu rehberi. Free elo kasmayı ogrenceniz bekleyin.

Singed

Singed Rehberi

Hikaye

Zaunun kimyacıları tarafından eğitilen Singed olarak bilinen adam Warwickin çırağıydı,Noxus ordularında paralı çalışandı.Efendisi kitle imha ve yıkım aletleri icat etti, adamın ciğerini küle çeviren ,seçilenleri zehirleyen ve daha fazlasını yapan.Her zaman Singed ölüm ve yıkıma güldü,zevk aldı.Sonra gün geldi ve onun ustası lanetlendi, sonsuza kadar bir kurtadama dönüştü.Singed efendisinin bıraktığı yerden devam etti,İona halkına acı çektirerek dünyada yeni bir iz bıraktı(Master Yi nin halkı).Bu gün,Singed hemen hemen bir adam,kendi yarattığı kötücül kimyasallarla yaşayan.Eğer orada insanlık hakkında bi adam olsaydı ,eti çoktan yanıp kül omuştur. ''Çırak kesinlikle ustasını geride bıraktı''

Artı-Eksi Yönler

+Yüksek farm potansiyeli
    +Müthiş bir intiator
    +Oyunun her evresinde güçlü (early-mid-late)
    +Yüksek hasar potansiyeli
    +Oyunun en iyi ultilerinden biri
    +Filing
    +Mobil
    +OP

-Earlyde sıkıntı çekebilirsiniz
    -Mana sorunu çekebilirsiniz
    -Farm yapamazsanız düşebilir

Runelar

Marks
    Kesinlikle hybrit penetration runeları. Earlydeki o güçsüz singed'ı ortadan kaldırır. Rakibinize oto atak yapmaktan çekinmeyin.

Seals
    Flat armor. 12.7 armor verir. Genel olarak oyundaki en kullanılabilir sarılar bunlar. Muhtemelen 30 armorla başlarsınız bu da size yaklaşık %10 damage reduction verir.

Glyphs
    Flat ap ya da scaling magis resist kullanabilirsiniz. Flat ap runelarıyla zehiriniz yaklaşık ve flinginiz yaklaşık %10-15 fazla vurur.

Quints
    Movement speed runeları tercih edilmelidir. Yaklaşık 20 ms potansiyelinizi ciddi anlamda arttırır.

Masteryler
     Singed Rehberi
     Singed Rehberi

Spells
     Singed Rehberi
     Singed Rehberi

Daha güçlü bir laning için tercih edebilirsiniz. Squishy şampiyonlara ve yüksek hp regen yapabilen şampiyonlara karşı etkilidir. (Yorick,vladimir,irelia,vayne,teemo,aatrox gibi.)
    Kalkanı olan şampiyonlara karşı etkisiz.

Singed Rehberi
     Singed Rehberi

Oto atak şampiyonlarına karşı etkilidir. (Tryndamare,aatrox,leesin,fiora gibi)
    Ayrıca bu iki spelle gank yemeniz gerçekten zorlaşır.
    Teamfightlarda da etkilidir.

Singed Rehberi
     Singed Rehberi

Beklenmedik ganklar atabilir, dragon savaşlarını kazandırabilirsiniz. Ayrıca split push yaparken de çok etkilidir. Ama lanede daha pasif kalmanıza neden olur.

Skiller

Singed Rehberi
    Pasif:Empowered Bulwark

Singed'in can değeri Sahip olduğu her 100 mana için 25 artar.
     Singed Rehberi
    160 HP
     Singed Rehberi
    250 HP
    Gayet etkili bir pasif.

Singed Rehberi
    Q: Poison Trail
    Bedel: Saniyede 13 Mana
    Singed'in arkasında bıraktığı zehir bulutu, içinde kalan rakiplere hasar verir.
    Aç/Kapa: Singed saniyede 22/34/46/58/70 (+30% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren zehirli bir iz bırakır.
    İlk fulleyeceğimiz skill. Temel damage ve farm kaynağımız.

Singed Rehberi
    W: Mega Adhesive
    Bedel: 70/80/90/100/110 Mana
    Menzil: 1000
    Yere bir şişe kuvvetli zamk atarak, üstünden geçen rakiplerin yavaşlamasını sağlar.
    5 saniyeliğine, zeminde yapışkan bir alan oluşturur ve alandaki rakipleri %35/45/55/65/75 yavaşlatır. (ayrıldıktan sonra 1 saniye kalır)
    Aoe slow. Earyde çok fazla mana gerektirdiği için 8. levelda açmanız önerilir.

Singed Rehberi
    E: Fling
    Bedel: 100/110/120/130/140 Mana
    Menzil: 125
    Hedef birime zarar vererek,onu kaldırıp Singed'in arkasına savurur
    Singed bir rakibi tutup, omzunun üstünden geri savurur ve 80/125/170/215/260 (+75% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.
    Teamfightlarda rakibi arkanıza atarak tamamen saf dışı bırakabilirsiniz.

Singed Rehberi
    R: Insanity Potion
    Bedel: 150 Mana
    Singed'in içtiği güçlü kimyasal karışım, çatışma niteliklerinin artmasını sağlar.
    Singed güçlü bir kimyasal karışım içerek 25 saniyeliğine 35/50/65 Yetenek Gücü, Zırh, Büyü Direnci, Hareket Hızı, Can Yenilenmesi ve Mana Yenilenmesi kazanır.
    Oyundaki en güçlü steroid. Mükemmel bir ultimate. Kullanmaktan çekinmeyin.

Skill sırası
    Lanede kalacaksanız q ile başlayın, invade atarsanız e açabilirsiniz. 2 ve 4. levellarda e'ye verin. 8. levelda w açıp ve q dan sonra w fulleyin.

İtem Build

Singed Rehberi
     Singed Rehberi
     Singed Rehberi

ile başlayabilirsiniz.

Core İtemlar

Singed Rehberi

Oyun başında almanız gereken core itemlarınızdan biri. Earylede iyi bir sustain kaynağı. 4 kere kullanırsanız kendini amorti ediyor.

Singed Rehberi

Olmazsa olmaz itemınız. Perma slow kaynağı. Liandry's ile birlikte çok yüksek hasar verebilirsiniz.
    Zehirinize %15 slow. Flinge %35 slow ekliyor.

Singed Rehberi

Damage kaynağımız. Oyunun sonlarında tamamlamamız gereken bir item.

Singed Rehberi

Klasik ayakkabımız.

Singed Rehberi

Mana ve damage kaynağımız. Pasifimizle beraber 250 hp veriyor. Çok kullanışlı bir aktifi var. Engage yaparken kullanın.

Singed Rehberi

Sereph varken RoA outclassed kalıyor. İkisinden birini tercih etmelisiniz, tavsiyem seraph.

Singed Rehberi

Verdiği mana kaldırılması singed için kötü oldu. Ama buna karşılık iyi bufflandı. Singed için alabileceğiniz en iyi magic resist. itemlarından biri.
    Malphite, Annie, LeBlanc, Amumu, Blitzcrank, Veigar vb. şampiyonlar varsa karşınızda almalısınız.

Singed Rehberi

Temel armor kaynağımız. Mükemmel bir pasifi var. Adclerle gireceğiniz düellolardan üstün çıkmanızı sağlar.

Singed Rehberi

Aktifiyle beraber iyi bir slow ve armor kaynağı.(500 range)

Diğer Tercih Edilebilir İtemlar

Singed Rehberi
     Singed Rehberi
     Singed Rehberi
     Singed Rehberi
     Singed Rehberi
     Singed Rehberi

Singed Rehberi
    Gap closer ve slowu olan rakiplerimize karşı tercih edebileceğimiz bir item(Darius, Riven, İrelia, Leesin). Tercih eden pek olmuyor.
     Singed Rehberi
    Eğer karşı tarafta çok fazla slow varsa alabilirsiniz. (Ashe, Sejuani vb.)

Earyl Game

Bu aşama karşınızdaki şampiyona bağlı olarak bir kabusa dönüşebilir. Ama unutmayın, singed earylde düellolarla çok güçlüdür. Özellikle 2 level singed çok can yakıcıdır. Güvenli bir şekilde farm yaparken rakibinizi auto atacklarınızla ve poisonunuzla harraslayın. Mananıza hakim olun. Bu aşamada sustain çok önemlidir. İlk base gidişinizde
     Singed Rehberi
    alın ve stacklemeye başlayın. 6 levela ulaştığınızda
     Singed Rehberi
    ile beraber çok güçlüsünüz. Kullanmaktan çekinmeyin, 25 saniye süresi var ve bu sürede çok agresif olarak rakibinizin minyon almasını engelleyin. Çok ilerideyseniz karşı jungle'ı rahatsız etmeye gidin.

Mid Game

Split push yapın. Laneinizi pushladıkça diğer lanelere gank gidebilir veya counterjungle yapabilirsiniz. Bu aşama dragon savaşları açısından çok önemlidir. Dragon savaşı çıkacak gibi görünüyorsa takımınızla beraber olun. Fling ve Mega adhisive yeteneklerinizle takımınıza kill aldırmaya çalışın.

Late Game

Amacınız belli: karşı adc, apcyi yakalamak, onların pozisyonunu bozmak ve olabildiğince hayatta kalıp hasar vermek. Bu aşamada takımınızla olan iletişim ve uyumunuz çok önemli. Slowunuzu doğru kullanmaya çalışın. Buildinizi tamamlamış olacaksınız. Çok damage vurup az damage yiyeceksiniz.

Match Uplar

Singed Rehberi

3/5
     Singed Rehberi
    dikin ortaya.
    Q atmak için size yaklaşırsa poisonla cezalandırın. Pek zor bir rakip değil. Agresif olun, kesin.

Singed Rehberi

4/5
    Cho gath çok fazla sustaine sahip. Bu yüzden sizin de çok fazla damage ihtiyacınız var. Ne kadar erken
     Singed Rehberi
    alabilirseniz o kadar iyi. Eğer cho gath 6 level ise ve hpniz %50nin altındaysa: Kaçın.

Singed Rehberi

4/5
    Darius lanede gerçekten güçlü. Sizi q ile harraslamasına izin vermeyin. 2 leveldan sonra filing+aa+poison yaparak harraslayabilirsiniz. 6 leveldan sonra dikkatli olmalısınız. Sizi dürtmesine izin vermeyin. Size saldırmaya başlarsa ultinizi kullanmaktan çekinmeyin. Hpniz %50'nin altındaysaa trade girmekten çekinin ki tEQ atmasın.

Singed Rehberi

3/5
    Auto atacklarından sakının. Çimde durup sadece last hit yapmak için dışarı çıkabilirsiniz. Laneinizi pushlamaya çalışın.
     Singed Rehberi
    ile beraber trade girebilirsiniz.

Singed Rehberi

2/5
    Kolay bir rakip. Exhaust ile beraber işiniz daha da kolaylaşır. Ninja Tabi alabilirsiniz. Trade girmekten çekinmeyin.

Singed Rehberi

2/5
    Q ile harraslayacaktır. Ninja Tabi alın. İlk base atışınızdan sonra rahatça kesin.

Singed Rehberi

2/5
    Size doğru q atıp gelirken fling ile geriye atın ve poison ile damage vurun. Rahatça farm yapın.

Singed Rehberi

3/5
    1 levelda minyonlara yaklaştırmayın çünkü ondan üstünsünüz. Ondan önce 2 level olup fling+aa+q kombosu yapmaya çalışın. İrelia 3 level olduğunda üstünlüğü sağlamadıysanız trade girmekten çekinin. 6 level olduğunuzda ultinizle canını yakabilirsiniz. Trade girerken
     Singed Rehberi
    kullanın.

Singed Rehberi

4/5
    Jarvan zorlu bir rakip. E-Q kombosu yaptığında flingle geriye atın. Birebir trade girmekten çekinin. Auto atacklarından sakının.

Singed Rehberi

3/5
    6 leveldan önce üstünlük kurmaya çalışın. Üstünüze atlarsa fling ile geriye atmaya çalışın. Zor bir rakip değil.

Singed Rehberi

4/5
    Ranged şampiyonlar kabusumuz. Ninja tabi alın. Q skilini dodgelamaya çalışın. 6 level olduğunuzda agresif olun.

Singed Rehberi

5/5
    Her zaman
     Singed Rehberi
    Kullanın. Sustain çok önemli. E açtığında uzak durun.

Singed Rehberi

3/5
    Kennen'a karşı agresif olmaya çalışın. Auto atacklarından sakının. Eğer skili cddeyken üstüne gidebilirsiniz.

Singed Rehberi

3/5
    Zorlu bir rakip değil. Üstünüze atlarsa fling ile geriye atın ve poison ile damage vurun.

Singed Rehberi

Minyonlara yakın durun. Üstünüze atlarsa da fling ile geriye atıp damage vurun. Basit bir rakip.

Singed Rehberi

3/5
    Farmınıza bakın. Banshee alabilirsiniz.

Singed Rehberi

3/5
    Sık sık üstüne yürüyüp slow attırmaya çalışın. Manasını harcatın. Agresif olun ve farm yapmasına izin vermeyin.

Singed Rehberi

4/5
    Spearlardan sakının ve 6 olana kadar trade girmeye çalışın. Fling+aa+poison ile harraslayın. Ondan önce 6 level olup kesmeye çalışın.

Singed Rehberi

4/5
    Karşımda en son istedeğim şampiyonlardan biri. Sadece farm yapmaya çalışın.

Singed Rehberi

4/5
    İlk item olarak
     Singed Rehberi
    alın.

Singed Rehberi

3/5
    Kolay bir lane. Ninja tabi alın. Stun atarsa fling+aa+poison kombonuzu yapın. 6 olunca üstünlük size geçer, trade girebilirsiniz.

Singed Rehberi

4/5
    Zor bir lane. Ninja tabi alın. Güvenli bir şekilde farm yapın.

Singed Rehberi

4/5
    Sustaini bakımından zor bir rakip. Çalıları kullanmasına izin vermeyin. Fling+aa+poison ile harraslamaya çalışın.

Singed Rehberi

5/5i
    Üzülerek söylüyorum ki iyi bir riven lanede sizden üstün olacaktır. Ninja tabi rushlayın. Üzerinize gelmeye çalışırsa fling ile geriye atın. Flingi Qsunu 2. kullanışından sonra atmaya çalışın.

Singed Rehberi

4/5
    Mres itemları rushlayın. Skillerini dodgelamaya çalışın.

Singed Rehberi

4/5
    Koridorunuzu sürekli pushlayın ve sheni baskı altında tutun. Ultisini bozmaya çalışın. Bozamazsanız arkasında teleportlanın ya da koridorunuzu pushlayın. Tear of Goddes rushlamanız baskı altında tutmak açısından iyi olur.

Singed Rehberi

5/5
    6 olmadan harraslayabildiğiniz kadar harraslayın. 6 olunca trade girmekten çekinin. Banshee rushlayabilirsiniz.

Singed Rehberi

4/5
    Yaklaşabilirseniz fling ile geriye atın ve fling+aa+poison kombosunu kullanın. Auto ataklarından sakının. Çimde saklanın ve sadece last hit yapmak için çıkın.

Singed Rehberi

3/5
    Ninja tabi rushlayın. Sizin için çok kolay bir rakip. Exhaust alabilirsiniz. Tear of Goddes alın ve farmınıza bakın.

Singed Rehberi

10/5
    Çimden sadece last hit yapmak için çıkın. Ultinizi kullanmaktan çekinmeyin. Eğer ultisi bekleme süresinde değilse trade girmeyin.

Singed Rehberi

3/5
    Rahat oynayın. Üstünüze atlarsa fling ile geriye atın ve cezalandırın.

Singed Rehberi

4/5
    Yorick tüm şampiyonlar için zor bir rakip. Hayaletlerini attığında çime girin. Güvenli oynayıp farm yapmaya çalışın. Junglerınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Singed Rehberi

4/5
    Skillerini dodgelamaya çalışın. Spell olarak exhaust almalısınız. Ultinizi açıp trade girebilirsiniz, ulti atarsa exhaust ile blocklayın.

Daha çok şey eklerim şimdilik yoruldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ve3k -- 5 Ekim 2016; 2:47:24 >

• Uk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • q gaz salar
    w yere japon döker
    e adamı arkaya atar
    r içki içer

mastery 0-30-0
    itemler bütün hp itemleri
  • birşey sorabilirmiyim ben ilk kule ile 2. kule arasında proxyliyorum rakipte farm yapıyor kulesinin altında üstüme gelirse cezalandırıyorum ama bunun bana bi zararı olurmu veya yapmalımıyım karşı jungler ve mid aynı anda gelince zor durumda kalıyorum bazen ne yapmalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kekolayzır

q gaz salar
    w yere japon döker
    e adamı arkaya atar
    r içki içer

mastery 0-30-0
    itemler bütün hp itemleri

saol karşim challenger oldum

gayet güzel olmuş rehber, diğer herolara karşı nasıl oynayacağımız bölümü özellikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 14 Eylül 2013; 14:22:39 >
  • ne kadar gereksiz bir nerf yedi singed,işte o zamandır oynayasım gelmiyor,rehber güzel olmuş eline sağlık ama ben fairy charm tercih ediyorum başlarken tp almadıysam

edit skill sıralaması nerde?

edit2 he varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nasos Pls -- 14 Eylül 2013; 14:25:44 >
  • Güzel olmuş dostum eline sağlık
  • rehber için teşekkürler. vlad'a 10/5 yazmışsın yanlıslık war sanırım. ben de singed oynuyorum şu sıralar range karakterler baş belası olabiliyor. onun dışında öyle bi karakter ki troll edasında geçiyor maçlarım.
  • bu rehber bi harika dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatayeren1898

birşey sorabilirmiyim ben ilk kule ile 2. kule arasında proxyliyorum rakipte farm yapıyor kulesinin altında üstüme gelirse cezalandırıyorum ama bunun bana bi zararı olurmu veya yapmalımıyım karşı jungler ve mid aynı anda gelince zor durumda kalıyorum bazen ne yapmalıyım

Proxy i jungleri başka bi lanede görmeden yapma ve wardı unutma yoksa yakalabilirsin.
  • Güzel rehber olmuş tebrikler , top ta karşılaşılacaklar hakkında bilgilendirme zaten rehberi rehber yapandır.
    Sorum şu dostum sana RoA ile Seraph aynı anda almanın sakıncası ne acaba?

birde ben genellikle buildimde Frozen hearth bulunduruyorum , cdr ye bağımlı bir champ değil ama ulti çok sık geliyor birde alışkanlık oldu :D
    Mesela Bot+FrozenHeart+SpiritVisage+Rylai+Lianry+RoA gibi bir buildi yorumlayabilirmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: C2H5OH

Güzel rehber olmuş tebrikler , top ta karşılaşılacaklar hakkında bilgilendirme zaten rehberi rehber yapandır.

birde ben genellikle buildimde Frozen hearth bulunduruyorum , cdr ye bağımlı bir champ değil ama ulti çok sık geliyor birde alışkanlık oldu :D
    Mesela Bot+FrozenHeart+SpiritVisage+Rylai+Lianry+RoA gibi bir buildi yorumlayabilirmisin

Şimdi buildinde RoA'ya yer verip ama Seraph's a yer vermemen kötü olur. Birbiriyle aynı özellikleri silersek;

RoA için: 560hp+seviye atladığında can mana yenileme.
    Seraph's için: 350 mana+40ap+10mana regen+Aktif kalkan+100 gold
    kalıyor. 18 leveldan sonra roanın pasifinin de çalışmayacağını göz önüne alırsak Seraph daha makul geliyor bana o yüzden roa yerine seraph kullanıyorum. Senin buildin de gayet düzgün bir build. Duruma göre Spirit visage'in yerine Banshee, Frozen Hearth'ın yerine Thornmail, Roa'nın yerine Seraph gelebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SingedFTW

quote:

Güzel rehber olmuş tebrikler , top ta karşılaşılacaklar hakkında bilgilendirme zaten rehberi rehber yapandır.

Şimdi buildinde RoA'ya yer verip ama Seraph's a yer vermemen kötü olur. Birbiriyle aynı özellikleri silersek;

kalıyor. 18 leveldan sonra roanın pasifinin de çalışmayacağını göz önüne alırsak Seraph daha makul geliyor bana o yüzden roa yerine seraph kullanıyorum. Senin buildin de gayet düzgün bir build. Duruma göre Spirit visage'in yerine Banshee, Frozen Hearth'ın yerine Thornmail, Roa'nın yerine Seraph gelebilir.

singed ile atroxu göremedim?

• Singed ogrenmek isteyenler twichtv'den sirchez adli elemani izlesin. Build olarak cok degisok seyler deniyor ve %90 singed oynuyor. Oynamadigi zamanlarda ya baskasi almistir ya da banlanmistir.

• Güzel olmuş teşekürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soufly -- 14 Eylül 2013; 17:30:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sehup

quote:

quote:

eklerim

• quote:

quote:

quote:

quote:

eklerim

atrox q e attığında %kaç damage yiyosun?

edit: ligin ne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sehup -- 14 Eylül 2013; 17:36:09 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

eklerim

benim sorumu yanıtlayacakmısın ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cagatayeren1898

birşey sorabilirmiyim ben ilk kule ile 2. kule arasında proxyliyorum rakipte farm yapıyor kulesinin altında üstüme gelirse cezalandırıyorum ama bunun bana bi zararı olurmu veya yapmalımıyım karşı jungler ve mid aynı anda gelince zor durumda kalıyorum bazen ne yapmalıyım

dediğin yerlerde çok bir şey kaybetmem diyorsan dur mesela karşında Vlad varsa affetmiyor cidden karşı jungler gelirse ve ya karşı mid gelirse Flingle duvarlardan atmaya çalış rakiplerini ultini çekinmeden kullan Singed'i öldürmesi o kadar kolay değil
    Bu arada rehber çok iyi olmuş teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myhexx175 -- 14 Eylül 2013; 17:51:23 >
  • Up

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.