Şimdi Ara

Sinemia Özel Sinema Kulübü | Ana Konu | Güncel Bilgiler Burada | (446. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.944
Cevap
112
Favori
282.098
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merak ettim, olaylara bakis aciniz siyah veya beyaz duzleminde mi? Reel dunyada Amerika'yi boykot ederken mesela tum Amerikan urunleri ve Amerika'da icat/kesfedilmis her seyi bir kenara birakip elektriksiz, susuz, telefonsuz... bir koy evine yerlestiginiz oldu mu?

Ne dedigimi gayet iyi anliyor ama suyu bulandirmak icin yogun caba harciyor olusunuz, sadece size soylemiyorum, takdire sayan.
  • Dikkatli Okumadım. Çünkü gerek yok. Argümanlarınızın tamamı bana saldırmak üzerine kurulu. Basit bir cümleyi hakaret olarak algılayıp özür beklemişsiniz. Yazınızın son kısmından da nasıl bir insan olduğunuzu anladım. Ayırdığım vakite yazık. Özür de sizin olsun forum da. Bundan sonra daha fazla cevap vermeyeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Zaten arguman uretemeyince ya kufure ve hakarete basvurur ya da kacar bazilari. ilk mesajdan beri bakis aciniz yanlis, bu boyledir, su soyledir diye bilgiclik taslayan, sonrasinda okudugunuzu anlayamiyorsunuz gibi basit saldirilarda bulunan kalkmis beni saldiriyla itham ediyor. Kendi yaptiginiz seyleri baskalarina yuklemeniz ilk degil, bana yonelttiginiz her suclamayi kendiniz yaptiniz, insanin kendini boylesine guzel tasvir etmesi de sahane, daha onceki yazida da degindim buna.

Misir kocan'li cumle hakarettir, kendinizi "biraz" yuksekte konumlandirmis, insanlara da tepeden bakiyorsunuz ama sunu soyliyeyim sandiginiz yerde degilsiniz, satirlarinizdaki ve satir aralarindaki anlamlar gayet iyi gorulebiliyor ve ben bu hakareti size iade ediyorum, hem misiri seven hem de fahis fiyatlarla satilmasini savunan da sizsiniz.

Adaleti savunan, tuketiciyi savunan, haklinin, magdurun, iscinin ve emekcinin yaninda olani kotu gosterme ve itibarsizlastirma calismalariniz bu sefer tutmadi, uzgunum. Hak yemeyi, tekeli, yasa disi hareket etmeyi, yasalari cignemeyi serbest piyasa, herkes yapiyor diye savunan biriyle zaten bir yere kadar konusulabilirdi.

• Merhabalar,
    sinemia hizmetini kestiğinde,

Hem bankadan harcama itirazında bulunmuştum hemde tüketici hakem heyetine başvurmuştum.

Banka ödememi yapmıştı.

Ayrıca sinemia' nın kendisinden parayı alabilmem için tüketici hakem heyeti kararımda çıktı.

Firmaya ulaşamadığımız için ilamsız icra takibi başlatmayı düşünüyorum.

icra takibi başlatıp sonuç alan oldumu.
  • onnow78 kullanıcısına yanıt
    Bankadan paranı almadın mı? Sinemia'ya ödediğin parayı geri aldın yani? Neden tekrar Sinemia'dan para almak istiyorsun? Konuyu biraz açar mısın.

• cro magnon kullanıcısına yanıt
    Ben paramı sinemia' ya verdim. Sinemia nın sahibin cebine giren paramı almadım.

Visa kendi müşterileri için sigorta gibi bir koruma kararı verip kendi kasasından zararımı karşıladı.

Sinemia' nın yanına kar mı kalsın benim magduriyetim.

onlarda uğraşsın biraz. iki kez para aldığımı kanıtlasınlar, ugraşsınlar.

o sebeple tüketici hakem heyeti kararı sonucu icra yolu ile para tahsil eden oldu ise haber verirse sevinirim. böylelikle bende boşuna başvurmayayım.
    Chargeback'i Visa sigortadan ödemez. Şirketin çalıştığı banka şirket hesabından tahsil eder. Senin dediğin belki şirkete ulaşılamadığı/şirketin batıp kaçtığı durumlarda geçerlidir.

Bu bilgiyi su sayfanın 6. Başlığı "cost and consequences: merchants" kısmında bulabilirsin.

https://chargebacks911.com/chargebacks/#cbCostsMerchants

Sen sinemia'dan çifte para almaya çalışan bir köylü kurnazısın. Üstelik parasını geri aldığın üyeliğinle 1 kere bile sinemaya gittiysen etik olarak esas borçlu taraf sensin çünkü hizmetten faydalanmış olmana rağmen paranın tamamını geri aldın. Paranı geri aldığın Sinemia tarafından banka işlemleriyle çok kolay bir şekilde teyit edilebilecek bir durumda icra takibi konusunda sana başarılar dilerim.

• cro magnon kullanıcısına yanıt
    Sinemadan 3 ay faydalandım. ödediğim ücretten 3 ay kesilerek ödenmiş o kısımla ilgili sorun yok.

"Chargeback'i Visa sigortadan ödemez. Şirketin çalıştığı banka şirket hesabından tahsil eder" demişsin. Ben bilmiyordum. Bağımsız olarak karşıladı sanıyordum. Eğer öyle ise tabiki sinemia ile uğraşmak etik olmaz. Ben sinemia' nın cebinden para çıksın istiyordum. ozaman dediğine göre çıkmış oluyor. Forum bu yüzden var. sağol
  • selamlar,

Şubat ayında sinemia üyeliği açmıştım. O günden firma iflas edene kadar hiç kullanamadım. İnternette yorumları okuduktan sonra ücret iadesi almak için Garanti Bankası'na gittim. Herşey tamam ancak üyelik sözleşmesini istiyorlar. Üyelik sözleşmesi olmadan ücret iadesi yapamayacaklarını söylediler. Sözleşmeyi e-postalar arasından bulamadım. Sözleşme örneği olan varsa gönderebilir mi?
  • ddelifişek D kullanıcısına yanıt
    Üyelik sözleşmesinde sözleşme yapan kişinin adı, ev adresi, mail adresi geçiyor. Benim sözleşmemi versen olmaz. "Sinemia Üyelik ödemeniz alındı" başlıklı mailin ekinde mesafeli satış sözleşmen bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cro magnon -- 24 Eylül 2019; 11:10:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ddelifişek

selamlar,

Şubat ayında sinemia üyeliği açmıştım. O günden firma iflas edene kadar hiç kullanamadım. İnternette yorumları okuduktan sonra ücret iadesi almak için Garanti Bankası'na gittim. Herşey tamam ancak üyelik sözleşmesini istiyorlar. Üyelik sözleşmesi olmadan ücret iadesi yapamayacaklarını söylediler. Sözleşmeyi e-postalar arasından bulamadım. Sözleşme örneği olan varsa gönderebilir mi?
    Mayıs ayında Garanti Bankası'na başvurdum. Halen bir ses yok,inceleme sürüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hun Göktürk Uygur

Mayıs ayında Garanti Bankası'na başvurdum. Halen bir ses yok,inceleme sürüyor.

Alıntıları Göster
    İade aldınız mı paranızı peki ?

Ben 150 TL iade aldım ki hesaplama ma göre 30 TL filan daha az almam gerekiyordu yani 120 TL filan. İtiraz ettim ertesi gün aradılar tekrar ve 1 gün sonrasında para iadesi yapıldı yani 3 gün sürdü fakat ayrıntılı yazı gönderilecek diye mail geldi. 1 ay sonra posta geldi. İnceleme yapılıyor sonunda daha ayrıntılı bilgi verilecek tarzı bir şeyler diyor.

Yani aylarca süren bir süreç.

Nasıl sonuçlanacak diye şuan bekliyorum. Garanti Bankasını bilmiyorum ama Yapı Kredi başvurduktan 2-3 gün sonra parayı süreç sonuçlana kadar diyerek den iade ediyor. Süreç sonunda nihai karar verilecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

İade aldınız mı paranızı peki ?

Ben 150 TL iade aldım ki hesaplama ma göre 30 TL filan daha az almam gerekiyordu yani 120 TL filan. İtiraz ettim ertesi gün aradılar tekrar ve 1 gün sonrasında para iadesi yapıldı yani 3 gün sürdü fakat ayrıntılı yazı gönderilecek diye mail geldi. 1 ay sonra posta geldi. İnceleme yapılıyor sonunda daha ayrıntılı bilgi verilecek tarzı bir şeyler diyor.

Yani aylarca süren bir süreç.

Nasıl sonuçlanacak diye şuan bekliyorum. Garanti Bankasını bilmiyorum ama Yapı Kredi başvurduktan 2-3 gün sonra parayı süreç sonuçlana kadar diyerek den iade ediyor. Süreç sonunda nihai karar verilecek.

Alıntıları Göster
    Maalesef iade almadım.

• Anladım. Her bankada sistem farklı işliyor demek ki. Yapı kredi süreç bitmeden önce iade ederken (ödeme itirazını haksız bulursa geri almak şartıyla) diğer bankalar sürecin tam anlamıyla bitmesini bekliyorlar.
  • Arkadaslar bankaya iade basvurusunda bulundum fakat uyelik sozlesmesi istiyor fakat mailimde onceki uyeligimin sozlesmesi var fakat yenisi malesef yok gelmemis mailime sorunu nasıl cozebilirim 455 TL odedim sadece 1 ay kullandim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yaş 13 mü?

• ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Hayır yaş 42, Kişilikli prensipleri olan biriyim. Hakkımı kimseye yedirmem, pire için yorgan yakan tiplerdenim. Dava açmadım çünkü sonradan öğrendiğim kadarıyla bankadan aldığım ödeme de sinemia cebinden çıkmış.

peki senin yaşın kaç 7 mi ?
    Siz nasıl bir hayat yaşıyorsunuz ya? Ne zamandan beri hakkın olmayan 30 tl için bu düşüncülere daldınız.
    Hadi bu içinde bir yerlerde bu düşünceye sahipsin gelip bunu normalmiş gibi yazıp bir de milletten yardım talep eder oldunuz.

Bravo valla bol şans başarılar o aldığın parayla çoçuğuna yemek al kombo yapmış olursun. :)

Not: Prensip Sahibi Birey:)
  • ahmetturan123 kullanıcısına yanıt
    sen daha konuyu anlamamışsın. ben ödemeyi sinemia ya yaptım ve geri alımınıda o firmadan yapacam. paramı orada bırakmam. ben visa kredi kredi kartına başvurarak paramı aldım. bunu kartın sigortası olarak düşündüm. sonuçta senin 3 sigortan varsa 3 kez para alırsın. bunda hak diye birşey yok.3 tane hayat sigortası yaptır. öldüğünde 3 yerden para alır varislerin. bu sebeple prensip sahibi olarak para verdiğim yerden paramı alırım.

bu sebeple forumda visadan paramı aldıgımı belirttim. sinemia danda hakem heyeti kararı ile paramı alacaktım.

fakat buradaki arkadaşlar dediki visa zaten o parayı firmadan kesiyor. benim bildigim gibi visa firmadan bagımsız bir ödeme yapmamış.
    o sebeple benim hakem heyeti kararıma bir işlem yapmadım.
    Senin yazını okuyan biri sana 42 yaşında diyebilirse o kişi de akıl sağlığı sorunlu ya da kişilik bozukluğu olan biridir. Aslında hakkın olmayan parayı almaya çalıştığın için keşke sinemia yetkilileri sana dava açsa.ekşide dh ölücüleri diye aşağılanan insanlar var.ekşiciler pek de haksız değilmiş.ne utanmaz insansınız ya.

• 
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.