Şimdi Ara

Sinemia Özel Sinema Kulübü | Ana Konu | Güncel Bilgiler Burada | (426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.944
Cevap
112
Favori
282.099
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana da aynısını kopyala yapıştır yapmışlar. Dolandırıcılıkta üst seviyeye çıktılar. Üyelik satarken bundan bahsetmeyip şimdi ekstra ücret çıkarmanın başka mantığı olamaz. Herkesin buna tepkisini göstermesi gerek. Yoksa yarın başka oyunlar oynamaya başlayacaklar.
  • sariduru kullanıcısına yanıt
    Her gun baska bir fiyasko. Sali gununden beri bilet alinamiyor, ne giseden ne ileri tarihli olarak. Gecen gun gisede Sinemia calismayinca destege ulasmaya calisan 5 kisiyle tanistim, bilet alamayinca giseden geri donmek zorunda kaldik, ayakustu yasadigimiz sorunlardan konustuk, daha onceki IMAX sorunu icin Tuketici Hakem Heyeti'ne basvuran biri sureci anlatti. Simdi bunlari telafi etmek yerine bir de ek ucretler cikartmaya basladilar.

Yani ayda 3 filmlik paket icin paket ucreti + 7,50 TL giseden, 12 TL ileri tarihli bilet alinirsa ucret odenecek. Su an ayda 3 film kampanya ile 30 TL, tum islemler giseden yapildiginda 37,50 TL, ileri tarihli yapilirsa da 42 TL oluyor. Dune kadar Enpara ile 25 TL'ye elde edilen haklar icin bugun 40 TL'yi asan ucretler bircok kisinin uyeligini iptal etmesi demek.

Arkadaslar cok uyardik, gecenlerde 4-5 paragraf yazdim, Sinemia ile en zararsiz, en dusuk sorunla nasil film izlenebilir diye, yillik uyelik alanlar bu son durumdan en zarar duyacaklar olmus durumda. Yillik uyeliklerden uzak durun diyorduk, artik genel olarak Sinemia'dan uzak durun deme zamani geldi.

Tuketici Hakem Heyeti'ne E-Devlet uzerinden ucretsiz basvuru yapilabiliyor, mumkun oldugunca cok kisi basvuru yaparsa bu tur kurnazliklardan daha hizli bir sekilde kurtulabiliriz. Ayni sekilde Cimer'e de basvuru yapilabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: archangelic

Her gun baska bir fiyasko. Sali gununden beri bilet alinamiyor, ne giseden ne ileri tarihli olarak. Gecen gun gisede Sinemia calismayinca destege ulasmaya calisan 5 kisiyle tanistim, bilet alamayinca giseden geri donmek zorunda kaldik, ayakustu yasadigimiz sorunlardan konustuk, daha onceki IMAX sorunu icin Tuketici Hakem Heyeti'ne basvuran biri sureci anlatti. Simdi bunlari telafi etmek yerine bir de ek ucretler cikartmaya basladilar.

Yani ayda 3 filmlik paket icin paket ucreti + 7,50 TL giseden, 12 TL ileri tarihli bilet alinirsa ucret odenecek. Su an ayda 3 film kampanya ile 30 TL, tum islemler giseden yapildiginda 37,50 TL, ileri tarihli yapilirsa da 42 TL oluyor. Dune kadar Enpara ile 25 TL'ye elde edilen haklar icin bugun 40 TL'yi asan ucretler bircok kisinin uyeligini iptal etmesi demek.

Arkadaslar cok uyardik, gecenlerde 4-5 paragraf yazdim, Sinemia ile en zararsiz, en dusuk sorunla nasil film izlenebilir diye, yillik uyelik alanlar bu son durumdan en zarar duyacaklar olmus durumda. Yillik uyeliklerden uzak durun diyorduk, artik genel olarak Sinemia'dan uzak durun deme zamani geldi.

Tuketici Hakem Heyeti'ne E-Devlet uzerinden ucretsiz basvuru yapilabiliyor, mumkun oldugunca cok kisi basvuru yaparsa bu tur kurnazliklardan daha hizli bir sekilde kurtulabiliriz. Ayni sekilde Cimer'e de basvuru yapilabilir.
    KASIM 2018'de yazdığım bir yazı. Bu rezil firmanın yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.

'Ben 2 seneye yakın kullandım ilk çıktığı zamanlar. Ufak bir özet geçeyim. Umarım da siz sorun yaşamazsınız diyeyim. Ufak bir hatırlatma olarak söyleyeyim, sınırsız olanı kullanırken fiş yüklemesi diye kendi kafalarından bir şey çıkarırlar ve fişi yüklemenize rağmen üyeliğinizi daha süreniz varken iptal ederler. Sınırsız diyerek üye olduğunuz sisteme bir süre sonra kafalarına dank eder Imax, 4DX gibi teknolojileri ayda 1 kez olarak sınırladık derler. Veyahut sınırsız dedikleri sinemaya ayda siz 7-8 kez gidince ertesi ay bulunduğunuz kampanyayı sonlandırdık deyip siz sorunca nedenini, 'Sinemia kişiye özeldir yani size verdiğimiz kampanya doldu' derler. Fakat aynı anda kampanyaya katıldığınız arkadaşınızın kampanyası aynen devam eder. Yani kafalarına göre davranırlar. Umarım siz 'e bana bir şey olmadı canım olanlar düşünsün' derken bir gün sizin de haksız yere hakkınızı gasp etmezler ve siz de 'katakulli yapıp' Sinemia pişmanlıktır yazanlardan olmazsınız.'

• Yıllık üyelik alanlar epey mağdur olacak.

Yasal olarak neler yapılabilir? Ben istediğim gibi şartları değiştirim şeklinde sözleşme maddesi yasal mı?
  • Sinemia firmasının yanlışlıklarını burda yazıyoruz bende 2 gündür bilet alamadım ama yeni sinema kanunu çıkaran iktidar ve yapımcılarda bu durumdan sorumlular kod sistemini kaldırmaları devamlı uygun fiyata sinemaya gitmek isteyen insanlara büyük bir darbedir ve belliki Sinemia firmasınında işini zorlaştırmıştır kod sisteminin kaldırılması
  • Arkadaşlar maalesef adamlar tekel durumunda. Başka seçenek yok ve gerçekten normalde bakıldığında fiyatlar gayet uygun ve şu ana kadar sorun yaşayanlar bu uygunluktan dolayı buna göz yumuyorlar ve abone olmaya devam ediyorlar.

Sinema biletleri film başına 30 TL olmuş. 4dx IMAX vs 40 TL.
    Ben haftada duruma göre 2-3 filme gidiyorum. Bu da demek oluyor ki aylık ortalama 400 TL civarında bir gider. Ama sinemia ile sınırsız paket aylık 60 TL. Bakınca aşırı uygun. İnsanlar bu avantajdan vazgecemiyorlar.

Mesela şu son koydukları ekstra ücret bile normal hesaplara göre bütçeye göre degerlendirince halen uygun fiyata geliyor.

Yalnız son zamanlarda sanırım sinemia'ya aşırı talep var. Bende yeni uyelerdenim. Daha 2 kere sinemaya gittim ve bilet alırken kitlenin yarısından fazlasında sinemia kartı vardı. Sanırım sinemia bir şekilde haksizda olsa kendilerinden soğutmaya çalışıyorlar ve sürekli filme gitmemize engel oluyorlar.

Şahsım olarak tek tesellim 1 aylık ve sanal kart ile üye olmak. İsteselerde 2. Ayı cekemeyecekler otomatikman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tjodalv -- 23 Mart 2019; 2:40:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

KASIM 2018'de yazdığım bir yazı. Bu rezil firmanın yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.

'Ben 2 seneye yakın kullandım ilk çıktığı zamanlar. Ufak bir özet geçeyim. Umarım da siz sorun yaşamazsınız diyeyim. Ufak bir hatırlatma olarak söyleyeyim, sınırsız olanı kullanırken fiş yüklemesi diye kendi kafalarından bir şey çıkarırlar ve fişi yüklemenize rağmen üyeliğinizi daha süreniz varken iptal ederler. Sınırsız diyerek üye olduğunuz sisteme bir süre sonra kafalarına dank eder Imax, 4DX gibi teknolojileri ayda 1 kez olarak sınırladık derler. Veyahut sınırsız dedikleri sinemaya ayda siz 7-8 kez gidince ertesi ay bulunduğunuz kampanyayı sonlandırdık deyip siz sorunca nedenini, 'Sinemia kişiye özeldir yani size verdiğimiz kampanya doldu' derler. Fakat aynı anda kampanyaya katıldığınız arkadaşınızın kampanyası aynen devam eder. Yani kafalarına göre davranırlar. Umarım siz 'e bana bir şey olmadı canım olanlar düşünsün' derken bir gün sizin de haksız yere hakkınızı gasp etmezler ve siz de 'katakulli yapıp' Sinemia pişmanlıktır yazanlardan olmazsınız.'

Alıntıları Göster
    Katiliyorum. Buradaki uyelerle gecen yil bir test yapmistik yine burada, kampanyalarin yani sira ki kampanya konusunda ayni sorunu ben de yasadim, destek almanin bile kisiye ozel oldugunu kanitlayan. Yine "ben kullaniyorum hic sorun yasamiyorum" diyen birinden o an destege herhangi bir soru sormasini istedim, forumda online'di, yazdim dedi, ben de yazdim ayni anda destege. 1 saat icinde ona cevap gelirken bana cevap 3. gunun sonunda gelmisti. Destek ile biraz fazla iletisim kurunca hemen kara listeye aliniyorsunuz sanirim. Ben en son uygulama uzerinden ne zaman destege ulasabildigimi hatirlamiyorum. Hep site uzerinden ulasmaya calisiyorum ki o da cogu zaman calismiyor.

Bu sartlar altinda, her yerde sikayetler yagarken, daha once de dedigim gibi Sinemia'yi oven her kimse ya cok saftir ya da Sinemia calisani, firma adina gizli reklam yapan biridir. Siz yukarida yazdiniz, ben yazdim, ozellikle yillik uyeliklerdeki problemlerden bahsettik ama hala kalkip yillik avantajlidir vs diyenler cikabiliyor. Sevgili Sinemia calisanlari ve gizli reklam yapanlar, uzgunuz ama bu hizmet kalitesi karsisinda susacak degiliz, kotuye kotu, iyiye iyi deriz. Surekli musterilerine verdigi hizmeti kisitlayan ve bunu da sozlesmedeki yasal olduklari muamma olan maddelerle desteklemeye kalkan bir firma hakkinda olumlu yazilar yazamayiz. Ayrica, gizli reklamcilar, forum kurallarina uygun mu bu yaptiginiz reklamlar? Forum uyeliginizden olmayin sonra?..

Benzer davranislar gosteren bir firmadan hizmet aldim mi diye dusunuyorum ve bulamiyorum. Mesela Digiturk ve D-Smart'tan 1 ya da 2 yillik bir paket aldigimizda hic soyle seyler yasamadik:

Birkac ay sonra:
    - HD Kanallar izleme basina 1 TL hizmet ucreti (herhangi bir sinema bileti)
    - Belgesel kanallari ayda sadece 1 gun (IMAX, 4DX)
    - Spor Kanallari kaldirildi (IMAX, VIP, 4DX...)
    - 1 hafta icinde adres nakil islemini gerceklestirecegiz, {3 ay gecer hala yayin yoktur} (cep telefonu numara tasima ve sms bloke)
    - Smart card'i cikartmissiniz, usulsuz kullanim, uyeliginizi iptal ettik (telefona reset attiktan veya yeni telefona gectikten sonra sinemia'ya log in olurken)
    - 4K ve HD yayinlari artik tv'ye en fazla 30cm uzakliktan net gorebilirsiniz, daha uzak mesafelerden bulanik gorulecek sekilde yayin ayarlandi (ileri tarihli bilet aliminda avantajjli koltuk, ilk 3 sira zorunlulugu)

Gecen haftalarda yazdigim yaziya link vereyim, tekrar okunmasinda fayda var.
    Sinemia Üyelik Önerileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archangelic -- 23 Mart 2019; 7:1:42 >

• Yazdığınıza katılıyorum. Açıkcası sinemiayı devamlı olmamak kaydıyla ara sıra kullanıyorum. Aslında memnunum yaşadığım bir kaç problem dışında ama son yapılan uygulama gerçekten çok yanlış. Eğer maliyetin arttıysa 30 TL lik paketi 40 TL ye satarsın adam işine gelirse alır gelmezse almaz. Ama sen adama 30 TL ye satıpta 10 gün sonra 3 TL daha ödeyeceksin dersen bu dolandırıcılık olur. Sonuç olarak bence yeni sinema yasası, sinemiayı ve sinemaları çok kötü etkileyecek gibi duruyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • saçma sapan hizmet bedeli katkı payı diye zırvalayacaklarına paket ücretlerine zam yaıp bu istedikleri ücretleri oraya yansıtsalar bu kadar olmaz.Sözde yasa çıktı 1 temmuzda uygulanmaya başlanacak fakat tüketici yani olan bize olmuş durumda yine.
  • ben bugün iptal ettim dün bilet alamadım boşuna duruyor zaten iyi filmde yok
  • merhaba arkadaşlar destek konusunda sorun yaşanları ulaşamadıklarını görüyorum

twitter da sinemia hesabı var oraya yazarsanız temsilci dönüş yapıyor ilgileniyor direk email atarak

siteden yazarak onlara zor ulaşırsınız en kolay yol twitter dan yazmak böylece bekleme derdiniz olmaz

https://twitter.com/SinemiaDestek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 23 Mart 2019; 11:51:30 >
  • Sadece desteğe ulaşmak konusunda değil dolandırıcılık konusunda da sorun yaşıyoruz. Onun için kime başvurmamızı önerirsiniz sayın konu sahibi? Sürekli olarak ek yeni ücretler çıkarmanız hakkı bir verip bir geri almanız gibi.

Bu arada üstte yazıldığı gibi tüketici hakem heyetine e-devlet üzerinden çok kolayca başvurabilirsiniz. Tüm bu yapılanların kaydını alın. Örneğin sözleşmede yazmayan ek ücretler koyma gibi ve başvurunuzu yapın en fazla 15 dakikanızı alır.
  • Sepphynox S kullanıcısına yanıt
    dolandırıcılık konusunda bişey diyemem gerekli yerlere şikayet etsinler burada desteğe ulaşamıyoruz günlerce bekliyoruz yazanlar var

o kişilere destekten hemen yararlanmasını için twitter adresini verdim bende oraya yazdıgımda hemen temsilci ilgileniyordu

dediğin gibi e devletten şikayetlerini iletebilirler
  • https://www.sikayetvar.com/sinemia

Şikayetler çığ gibi büyüyor ama adamların umurunda bile değil.. şikayetlere cevap bile yazmıyorlar.Yabancı ülkede yapabiliyor mu acaba beyefendiler bunu bende sim kart bloke ve bu katkı payı saçmalığı yüzünden THH'ye yazdım..Usenmeyin sizde yazın

• quote:

Orijinalden alıntı: senseman62

https://www.sikayetvar.com/sinemia

Şikayetler çığ gibi büyüyor ama adamların umurunda bile değil.. şikayetlere cevap bile yazmıyorlar.Yabancı ülkede yapabiliyor mu acaba beyefendiler bunu bende sim kart bloke ve bu katkı payı saçmalığı yüzünden THH'ye yazdım..Usenmeyin sizde yazın
    Bence savcılığa da şikayet edilmeli. Resmen dolandırıcılık bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Alışmış kudurmus bunlar
    https://i.redd.it/4t77zp6odyl21.jpg

Yabancı ülkede de durumlar pek iç açıcı değil.. nasıl müdahale edilmiyor böyle davranmalarını rağmen..Anlamak zor gerçekten

• Ileri tarihli aldim az once isimi garantiye almak icin 2.49 kesti. Sinemia bitmesi muhtemel yakinda

• bu saatden sonra sinemia da iyice bozdu allah bu cem yılmazında o diger sanatçı bozuntularınında allah belasını versin sinema nın içine ettiler sinemia üyeligimide diger ay çok saglam filmler geldigi için kullanıcam sonrada iptal edicem çünkü bune böyle üyelik 30 tl imax 4 tl normal film 2 tl 3 hak 8 tl üyelik 40 liraya geliyor

birde kredi kartı zorunlulugu var banka kartı kabulde etmiyor ben zorundamıyım kredi kartı kullanmaya kredi kartım yok kullanmakda istemiyorum şaçmalıgın daniskası
  • Düne kadar enpara ile kampanya yapan şirket bugün banka kartı kabul etmiyor. Yıllık üyelik alacaktım Allah korumuş resmen.

• Enpara banka kartı geçmiyor mu? Kesin mi? Ee o zaman ayda 3 film kampanyasının ne anlamı kaldı? Enpara kartı ile alınıyor o.
  • 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.