Şimdi Ara

Sinema yasası kabul edildi: Mısır ve reklam problemine çözüm geldi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
272
Cevap
0
Favori
17.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özeti, aralarındaki anlaşmazlığı tüm sinemaları batırarak çözdük.
  • iyi kaliteli buyuk filmeler icin sinemaya gidilir ama ben sahsen Netflixciyim, IPTV aldim Nvidia Sheild krallar gibi evimin konforunda

arkadaslar sinemada sansur bu gunden deigl coktan vardi, ezelden beri. siz onceden sinemaya gelen filmlerin orjinal halinde mi izlediginizi saniyorsunuz?
    sinemada gosterilen filmeler bile kesilip biciliyor, simdi tabi daha beter, eskiden sadece erotik sahnelerdi artik alkol, icki, yanikda asiri hiz yapilan sahneleride keserlerse hic sasirmam

welcome to ortadogu

evet gencler size sansur savari anlatiyorum, iPTV alin , illa nvidia almana gerek yok 20 dolara bile cin mali var

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=5092303&initiative_id=AS_20190118032712&SearchText=iptv+box
    artik ne izlemek isterseniz
  • Donald Trump, işi biliyorsun dostum ve seviliyorsun.
  • deveyehendekatlatanadam kullanıcısına yanıt
    Normal sinema bileti 12 ₺ ama mısırla 16 ₺ oluyor (burada) ve kaldırmıyorlar mısırı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filmleri kese kese yarım saat kısaltırlar artık
  • Sansür mü 😂😂😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 18 Ocak 2019; 14:38:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • büyük firmalar bilet fiyatlarını arttıracak Cem yılmaz şahan gökbakar gibi adamların filmlerine kısıtlama getirecekler ucuz bilet,promosyon bilet devri kapanacak
  • sinemaya giden yoktu zaten sorun yok zuhahahahah

• Anlaşılan sinemaya artik gitmeyeceğiz zaten gitmiyordum en son gittigimde de Hb den indirimli kod alarak gitmistim. Bunu yasaklamaları kötü olmuş şimdi en ucuz 30 tl bilet fiyatı yaparlar

• Zaten 1 senedir gitmiyordum artık hiç gitmem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • olayı meclise taşıyanların bi tarafında patlamış gibi görünüyor
  • Gayet adil bir yasa. Nerenizle okuyorsunuz?

1) Sinema biletini içeren abonelik, promosyon, kampanya ve toplu satış faaliyetleri gerçekleştirilemeyecek
    2) Sinema biletine indirim, yapimcinin onayi alinirsa yapilacak.

2 kg kuru uzum alana bilet bedava gibi, sinema biletini iceren promosyon yapilamayacak. Dogrusu o, cunku yapimcinin onayi yok (1) , yapimcinin kuru uzumden kazanci yok (2).

Sinema biletine, yapimci onay verirse promosyon yapabilecek, ki dogrusu bu.

Tek eksik tarafi su bence bu yasanin, 20 + 20 = 40 liralik bileti ben 30 liraya satmak istiyorum ama yapimciya 20 verecegim , kendi payimdan promosyon yapacagim. Bunu engellemis oluyorlar. Ama zaten bunu yapmak istemedikleri icin bu yasa cikiyor.

Arz + talep dengesi yine asagi yukari benzer bir fiyatta bulusur.

• Yil 2019 sinema icin 500kisinin icinde film izleyenler var. Bir de misirda misir diyorlar.

Evinde 4k remux bluray 4k tv

Yaninda ister cay kahve kola ne istersen. Sesi de ac

• Mephalay M kullanıcısına yanıt
    "Tek eksik tarafi su bence bu yasanin, 20 + 20 = 40 liralik bileti ben 30 liraya satmak istiyorum ama yapimciya 20 verecegim , kendi payimdan promosyon yapacagim. Bunu engellemis oluyorlar."

Yasa bunu engellemiyor. Bunun için yapımcıyla anlaş diyor. Yapımcı aynı para kazanacak ve bilet ucuza satılıcak. Bu da daha çok izleyici gelecek demektir. Kısacası reddetmesi için gerekçe yok.

Yasa doğrudan belirtip izin verebilirdi ama ilerleyen yıllar için sorun teşkil ederdi.

Kısacası sıkıntı yok. Sinema salonuyla yapımcı ortak gibi çalışmak zorunda olması gereken de o.

Misal sabah ilk seans kampanyaları.... Zaten kimse gelmiyor gelen olursa 3-5 kazanalım çünkü zaten açığız mantığıyla yapılıyor. Şimdi yapımcı derse ki banane 30 dan sat akşam gelsin, 10 a alan adam 30 verip akşam gelmez. Bunu görene kadar zaman geçer. Sayıları görmesi lazım. Kısacası kampanyalı olmadıkça sinemaya gitmeyin. İki taraf da taviz versin....

• Şu Meclis'ten, bir gün olsun halk yararına herhangi bir yasa çıkmayacak mı ? Biz görebilecek miyiz o günleri acaba, bilmiyorum. Olan, yine bizlere oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eric Cartman. -- 18 Ocak 2019; 15:15:15 >
  • Bence daha iyi oldu, bilet fiyatı 14 tl ise yarı yarıya bölüşsünler. Eskiden 3tl lik mısır ve 2tl lik kola ekleyip 30tl ye bilet satan salonlar, direk 20tl cebe indiriyordu. Şimdi yapımcı 7tl alacaksa salon işletmecisi de üstüne 10tl koyup bileti 17tl ye satacak. Eskisi gibi 30tl 50tl gibi rakamlar görmeyeceğiz bence..

• Milletin gittiği bir sinemaya el atmadıkları kaldıydı onada el uzatıp abuk subuk hareketler yaptılarya helal olsun. Ulan sansür uygulaması nedir, sizin zihniyetinize keyfinize göremi film seyredecek bu millet ? İnsanları zorla torrent e yönlendirmenin yasal halidir bu. Çek torrent den izle abi ne devlet kazansın ne sinema sektörü boşver.

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    Onu diyorum; yapimcinin kazanci etkilenmeyecek, ben kendi payimdan promosyon yapacak olsam bile yapimciyla anlasmak zorunda birakiyor yasa.

"Promosyon yapilacaksa anlasmali bedel yapimciya odenecek sekilde sinema kurumu kendi payindan promosyon yapabilir, aksi durumda yapimciyla anlasarak yapmak zorundadir" gibi olsaydi daha mantikliydi.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 17:0:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben anlamıyorum seçtiğimiz adamlar neden kozlarını bize oynuyor bi rest çakip şu oyunu bozamıyoruz... 25 liradan bilet alsak 3 kişi 75 lira para bişi alsan yanında 100 lira aylık tüm içerikleri bu paraya kiralarsın evinde izlersin.. günün sonunda ne oldu sinema salonu kazanıcak film yapımcı kazancak vatandaş ödesin anasını satayım... gitmicem sinemaya reklam izlemeye türk filmide ölürsede ölsün amerikan filmi izlerim evimde mis gibi... zaten toplasan yıılda izlenir 2 tane türk filmi çıkmıyor oda çıkmasın..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.