Şimdi Ara

Sınavlarda Ciddi Vergi Kaçırılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün üniversite 3 öğrencisi olarak ALES sınavına girdim.Sinava 120 TL ödeme yaptım.Konu bu değil.Ama bu sınav ücretleri hakkında ciddi bir düzenleme olmalı açık ve net.
    Bugün sınava gittim arabamla anahtarını içeriye sokamadigimi bildiğim için emanete bıraktım ve emanet önünde ciddi bir kuyruk vardı.Konusma söyle oldu.
    B:kolay gelsin hocam emanet ne kadar?
    G:5 TL.
    Ufak bir anahtarı 5 TL ye bıraktım. işin tuhaf tarafı bunlar devlet tarafından görevli değil ben bu adama araba anahtarı emanet ediyorum.Arabama zarar geldiğinde kimse karşılamayacak bu durumu.
    Her neyse bir fiş almadım alan arkadaşlarında olduğunu düşünmüyorum.
    Sıfır maliyet ile 1000lerce kişiden 5 TL kazanan bu işletmeler vergi kaçırmış olmuyor mu? Hırsızlık yok mu bu olayda ? Ki ay da 1 kesin böyle sınavlar oluyor. Türk öğrencisi olarak her türlü soyguna susuyoruz.
    Bu emanet olayında bir katma değer yok bilmiyorum siz neler düşünüyorsunuz. Bilmediğim bir yer varsa aydınlatın beni lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OsmanliSoylusu71 -- 5 Mayıs 2019; 16:12:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Sınavların ücreti fazladır bu konu doğru. Ancak Hırsızlık var demek somut fiil isnad etmektir. Bir kanitinizda yoksa sorusturma acilirsa hakaretten hüküm giyebilirsiniz. Ikinci olarakta 5 tl mevzusu sınavdaki kopyayı öneleme çabalarından dolayı vatandaşın bunu fırsata çevirmesi ile ortaya çıkıyor. Kışı vergi kaçırıyor. Bu konuda belkide bir memur görevlendirilip yine para ile bir emanet yeri oluşturulabilir ancak devlet bu sorumluluğun altına gireceğini sanmam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam zaten kişi vergi kaçırıyor diyorum aksini iddia etmiyorum ki

• quote:

Orijinalden alıntı: niceworkisc

Sınavların ücreti fazladır bu konu doğru. Ancak Hırsızlık var demek somut fiil isnad etmektir. Bir kanitinizda yoksa sorusturma acilirsa hakaretten hüküm giyebilirsiniz. Ikinci olarakta 5 tl mevzusu sınavdaki kopyayı öneleme çabalarından dolayı vatandaşın bunu fırsata çevirmesi ile ortaya çıkıyor. Kışı vergi kaçırıyor. Bu konuda belkide bir memur görevlendirilip yine para ile bir emanet yeri oluşturulabilir ancak devlet bu sorumluluğun altına gireceğini sanmam
    Adamlar cebindeki anahtarla, otobüs kartıyla mı kopya çekecek?
    Bu ucube uygulama zamanında fetocular içeriden soruları verdiğinde kopyaya bir çözüm bulduk diyerek yapılan palavra bir uygulama.
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Dostum teknoloji öyle bir gelişti ki bütün çoğu şey ihtimal derecesinde. Ancak zaten otobüs kartı vs gibi durumlarda elindeki cihazla bakıyor adam küpeyle birşey olmaz otobüs kartıyla olmaz bunların her biri ile uğraşmak yerine çünkü öbürü gelecek cüzdandan nolacak diyecek kesin çözüm oluyor ve akılda hicbir şüphe kalmıyor. Kâğıt veya metal para almaları gerektiğini savunuyorum ben. Dediginiz gibi belkide otobüs kartı. Ama kesin çözüm olarak hiç ugrasmiyrllar hicbir şey getirmeyeceksin doyorla r

• quote:

Orijinalden alıntı: niceworkisc

Dostum teknoloji öyle bir gelişti ki bütün çoğu şey ihtimal derecesinde. Ancak zaten otobüs kartı vs gibi durumlarda elindeki cihazla bakıyor adam küpeyle birşey olmaz otobüs kartıyla olmaz bunların her biri ile uğraşmak yerine çünkü öbürü gelecek cüzdandan nolacak diyecek kesin çözüm oluyor ve akılda hicbir şüphe kalmıyor. Kâğıt veya metal para almaları gerektiğini savunuyorum ben. Dediginiz gibi belkide otobüs kartı. Ama kesin çözüm olarak hiç ugrasmiyrllar hicbir şey getirmeyeceksin doyorla r
    Bak ben 2005'ten beri öss ta bugüne kadar kpss, ales gibi sınavlara girdim.
    Bu kopya olayları başladığında palavradan iş yapıyoruz demek için palavradan böyle önlemler uydurdular.
    Bir insan kemerle, otobüs kartıyla hatta ehliyetle bile sınava sokulmaz mı? Sokulmaz. Bunu ben yaşadım. Herşeyi çıkarttırdılar. Toprağa, çalıların arasına gömüyorduk.
    İhtimal falan yok 2010-2012-2014 kpss süreçlerini biliyorum. Biz o sınavlar için ne itiraz dilekçeleri verdik gelen cevap belli. Sorular içeriden verildi yoksa 50 neti geçemeyen adam karı koca 120'de 115 yapamaz. Olacak iş değil. Bunlar hep unutuldu.
    Sorunun kaynağına operasyon yapmayıp faturayı sıradan adaylara yüklemek nedir?
    90'ların sonunda sınav kitapçıklarının birinin poşedi yırtıldı diye sınav ertelenmişti bugün olsa birşey olmaz.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Öyle öküzler öyle sınavları kazandı ki, soruları versen bile yapamayacak tipler. Muhtemelen bunlara cevap kağıdı hazırlandı içeriden. Kurumları dolaşın, iki kelimeyi bir araya getiremeyen memur, müdür dolu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende bu sistemden nefret ediyorum, devlet gereken tedbiri almalı, sınav salon başkanı, gözetmen, bina sorumlusu, kurye vs görevlendirdiği gibi gerekirse bir personelde bu iş için görevlendirmelidir. 5 lira ne lan vicdansızlar

• Konuyla cok alakali değil ama devletin vergi almasi icin illa katma deger olmasi gerekmiyor
    Neyde katma deger var ki, basimizdakiler kdv otv mtv "bilmemne v" almak icin neler yapıyor. Arabalar yurtdisindan geliyor direkt, %150 vergi geliyor ona ne demeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 6 Mayıs 2019; 0:45:12 >
  • yıllardır bir kere emanetçiye bir şey vermedim.

parasını geçtim dediğiniz gibi aklım arabanın anahtarında kalır sınavda, asla rahat edemem.

kurumlar bir yasak getirirken bunun altyapısını kurmak zorunda. kurmazsa meydan boş kalır işte böyle. emanetçiler kaldırılsa insanlar daha da mağdur olacaklar.

ulaşım kartı ve basit ev anahtarı artık serbest. araba anahtarını da ekleseler çok güzel olacak.

kumandalı anahtarlıklar zor da, ikinci anahtarınız eski tipse benimki gibi ayakkabınıza koyun geçin. telefon cüzdanı da arabada bırakırsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.