Şimdi Ara

Sınavlara çalışmama rağmen başarısız oluyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kitaptan ve hocanın yazdırdıklarından not çıkarıyorum. Notu okuyorum, yatmadan önce de okuyorum, sınava girmeden öncede okuyorum. Ezberlemeye çalışıyorum.

Sonuç;
    20-30 arası bir puan alıyorum. Sadece okulda benim notlarından çalışan bir arkadaş 60-70 alıyor. Ben bende bir gerizekalılık olduğunu düşünmeye başladım. Ne sayısal zekam iyi ne de sözel, zaten ezber desen hiç yok. Saatlerce ezber çalışsam bile birkaç satır anca aklımda kalıyor. Sınava girdiğimde de bir kısmı uçuyor aklımdan. Sonuç hüsran.

Ne yapmam gerekiyor? Sıkıntı, stres içerisindeyim.

Not : 10.sınıfa gidiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı sıkıntı bende de var. Çıkardığım notları öğrenerek okumaya çalışıyorum ama benimki de hüsran ile sonuçlanıyor.
  • sen çalışmaya devam et, çalışan kazanacaktır eninde sonunda.

çalış, ama vazgeçme. çalış, çalış, çalış.
  • Çalışmaya devam etmelisin bir gün istediğin sonuca ulaşırsın. Bunun dışında dersi hocadan çok iyi şekilde dinlemeye çalış
  • İnan bana dersi çok iyi dinliyor anlıyorum lakin sınavlarda başarılı olamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeveloperAli -- 13 Nisan 2017; 22:18:53 >
  • DeveloperAli kullanıcısına yanıt
    Anladım. Bende öyleydim lise yıllarında 9-10da çalışmama rağmen zar zor toparlıyordum fakat bunu sorun haline getirmemelisin psikolojini etkilemesin sen devam et böyle çalışmaya
  • Sinirden stresten hergün sivilce çıkıyor. Rüyalarımda tabirleri hep gerçek hayatta sıkıntı stres çekmeniz şeklinde olan şeylet görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeveloperAli -- 13 Nisan 2017; 22:24:3 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.