Şimdi Ara

Sınavlar için HES Kodu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün yapılan duyuruya göre HES kodu başvurusu yapmayanlar sınavlara giriş yapamayacakmış.

Benim anlamadığım bu kod ne işe yarayacak? Kodun amacı ne? TC kimlik numaramızın yapamadığı neyi yapıyor? Ve böyle bir şey neden bir sınava (ALES) çok kısa bir süre kalmışken isteniyor?

Tamamiyle meraktan soruyorum. Yoksa yapması çok uzun bir işlem değil.

Sınava girecek olan arkadaşlar HES kodu başvurusunda bulunmak için ;

Sınavlar için HES Kodu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazmasan haberim olmuyodu varya, plansızlık yakacak başımızı bi gün ama, hadi bakalım.
  • Virüslü olup olmadığınla alakalı değil mi hes kodu?

• alese girecektim pazar, ais.osym de iki tane hes kodu eklenmiş gözüküyor. garanti olsun diye bi tane de ben ekledim
  • Öyle de hocam TC kimlik numarası ile de olmuyor bu takip işleri?

• quote:

Orijinalden alıntı: caan_19

Yazmasan haberim olmuyodu varya, plansızlık yakacak başımızı bi gün ama, hadi bakalım.
    Kızmayacaksanız öznel yorum yapacağım

ÖSYM sınavlarına ilk defa giriyorsanız , sizin durumunuz normal

Daha önce bu sınavlara girmiş iseniz , sizin durumunuz anormal

ÖZET : X kurumu , Y kurumu , her an her şeyi yapabilir , değiştirebilir , açıklayabilir , ifşa olabilir ( bunu anlatmim , belgeleri var elimde )

sınava aday öğrenci ve ÖZELLİKLE gözetmenler , sürekli duyuruları takip etmeliler , altını çiziyorum , siz duyuruları bilin , bilin , bilin , kılavuzu 1 kerede olsa okuyun .....

bazı akıl yoksunu gözetmenler , ne kuralları biliyor , ne de duyuruları takip ediyor , en basitinden 2020 TYT'DE ek süre verildi , bir okuldaki gözetmenler bunu bilmiyordu heralde , sınavı normal sürede bitirip , ordaki sınava giren öğrencilerin kul haklarına girdiler , gerisini allah bilir artık ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 14 Ağustos 2020; 16:44:27 >

• Konuyu ÖNE ÇIKARALIM , bilmeyen , görmeyen kalmasın , çok önemli , hiç olmaz ise hayır duası alırız inş....
  • Sınava başvurunca ösym otomatik kodu sağladı. Ben de 1 adet kod daha aldım. Hes uygulamasını indirip kontrol ediniz. Aday işlemlerin bölümünde kod gorunuyor.

• Dün mobil uygulamasını güncellediğimde yenilikler kısmında yazıyordu. Demek ki sınav için gerekiyormuş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar anlaşılan çoğu kişi haberdar değildi. Ben de şans eseri denk geldim. Umarım bu kod eksikliğinden dolayı sınava giremeyen Olmaz.
    Fakat ben hala ne işe yaradığını çözemedim :)

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    Umarım HES kodu yapamayan kalmaz. Son gün kala çıkması kötü oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: kokoll

Umarım HES kodu yapamayan kalmaz. Son gün kala çıkması kötü oldu
    Yukarı çıkarın , sağa-sola haber salın , twiter'da haber yapın , sözlüklerde konu açın vs vs

Sınava giremeyipte , haberlere çıkan kişiler olacak , göreceksiniz , hissediyorum

Birde ösym mobil uygulamayı indirin , niye? Güncelleme geldi , allahalla dedim , bi işler var yine , şak HES kodu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 15 Ağustos 2020; 0:35:27 >
  • heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    Öyle hocam. Akşamında tüm haber kanallarında, sosyal medyada Bu tür haberler göreceğiz gibi. Ama yine de görmemek ümidiyle.

• Başkanlığımızca uygulanacak sınavlara başvurularda adaylardan HES kodu bilgisi alınacaktır. Sınava başvuruda, HES kodu bilgisi ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (AİS) kaydedilmeyen adayların başvuru yapmaları sistem tarafından kabul edilmeyecektir bu nedenle adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir.

Metnin tam hali;https://www.osym.gov.tr/TR,19437/osym-sinavlarina-basvurularda-saglik-bakanligindan-edinilen-hes-kodunun-kullanilmasi-13082020.html

Olayın sınava girmekle alakası yok yani hocam , olay sınavlara başvuruyla alakalı. Sistemde HES kodu olmayan kişi , bir sınava başvuru yapamayacak deniyor , sınava alınmayacaktır denmiyor. Başvurmuş ve sınav giriş belgenizi aldıysanız sizin zaten HES kodunuz vardır olmasa başvuruyu yapıp o aşamalara gelemezdiniz.
    Sınava basvurdugumuzda sistem zaten otomatik HES kodu hepimize tanımladı. Bizlik bir şey yok ,Siz olayı yanlış anlamissiniz. Boşuna telaş yapmayın

Yarın için herkese başarılar. Bakalım nasıl geçecek ben de gireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandogge -- 15 Ağustos 2020; 12:27:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Biraz kendileriyle çelişkiye düşüyorlar , madem böle bişi var , en yakın olan ALES'ten sonra açıkla çok mu zor?

Çok sınavlara girdim , bu gözler neler gördü neler , o kuruma güven olmaz , baştan söyleyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 15 Ağustos 2020; 13:17:16 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.