Şimdi Ara

sınava girip aynı üniversitenin başka bölümünü kazanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4. sınıftayım ve üniversitemizde yeni açılan bölümlerden birine geçiş yapmak istiyorum ama hem ortalamam geçiş yapamayacağım kadar kötü hem de son sınıfta yatay geçiş yapılmıyor diye biliyorum. peki ben üniversite sınavına girip o bölümü tuttursam ve kaydımı sildirip o bölüm için yaniden kayıt olsam okul bunu kabul eder mi? ve son olarak özel üniversite olduğu için 2. seferde burslu eğitimden yararlanamazsın gibi bir sürpriz çıkarırlar mı?

• merhaba, kaydınızı sildirip tekrar yerleştirme yapabilir aynı zamanda aldığınız derslerin bir kısmını saydırabilirsiniz ancak son sorduğunuz burstan yararlanamazsın durumu 2018 kılavuzunda 60. madde olarak yer aldı, 2019 yılında tekrar yer alır mı veyahut bunu baz alarak kayıt almama durumu yaparlar mı o üniversitenin insiyatifinde.
  • tercihdonemi T kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler bilgi için. üniversitemin sitesindeki burs açıklamalarında şöyle bir bilgi geçiyor. "Daha önce herhangi bir Yükseköğretim programından mezun olanlar burslu kontenjanlardan yararlanamazlar. Üniversitemizde kayıtlı iken ikinci bir burslu kontenjana yerleşenler, sadece tercih edeceği bir programın bursundan yararlanabilirler." Tabi öğrenci işlerine de sormam gerekiyor bunu kesinleştirmek için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinky

çok teşekkürler bilgi için. üniversitemin sitesindeki burs açıklamalarında şöyle bir bilgi geçiyor. "Daha önce herhangi bir Yükseköğretim programından mezun olanlar burslu kontenjanlardan yararlanamazlar. Üniversitemizde kayıtlı iken ikinci bir burslu kontenjana yerleşenler, sadece tercih edeceği bir programın bursundan yararlanabilirler." Tabi öğrenci işlerine de sormam gerekiyor bunu kesinleştirmek için.
    rica ederiz ne demek, bahsettiğimiz 60. maddeye 12. sayfadan ulaşabilirsiniz.
    https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2018/YKS/KosulveAciklamalar07082018.pdf

sizin dediğiniz gibi üniversite sitelerinin kontrol edilmesi gerektiği de belirtilmiş.

• Yasim 23.Benimde üniversite uzadı ve okulu bırakıp sınava girip aynı üniversitede baska bölüme gecicem kayıt sildirmede bir problem olur mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.