Şimdi Ara

SINAV SONUÇLARINDAKİ PROBLEMİ GALİBA TESPİT ETTİM BUYURUN (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
2
Favori
11.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yapılmayan hata kaldı mı? BENCE HATA OLMAMASI LAZIM ZATEN ÖSYM ŞU ANA KADAR HER HATAYI YAPTI.AMA BU SONUÇLARDA DA HATA VARSA ÖSYM BAŞKANI ALİ DEMİR'İ KUTLUYORUM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heimdallr

SEN KIMSIN? O SONUÇLARI BÖYLE BÖLE OLMALI DİYEN KURUM KİM? KİM NEYDEN NE YAPMIŞ BİLİYOR MU? TM LERİM MF PUANLARI OLUŞMADI NEDEN? ÖSYM PUANLAMA YAPARKEN BARAJIN GEÇİLİP GEÇİLMİCEĞİNİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMADI.

ŞU TROLL KONUNA DAHA FAZLA YAZARAK RANT KAZANMANI SAĞLAMICAM ;)

sen daha okuduğunu anlayamacak birisin bu yüzden senin seviyene inmeyeceğim ve yazdıklarına artık yorum yapmayacağım.
  • Arkadaşlar benim aklıma başka bir şey takıldı. Bazıları bir dereceye sahip birden fazla kişinin olmasından bahsediyordu. Bazıları da reddetti. İki kişi aynı puanı alıyorsa yaşı küçük olan otomatikman üst sırayı alıyormuş. Peki nasıl oluyor da dil puanında birinciliği 3 kişi paylaşıyor? O zaman mesela 5 bininciysek bizi geçen 5 binden fazla kişi olabilir. Yanlış mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black4blue

Arkadaşlar benim aklıma başka bir şey takıldı. Bazıları bir dereceye sahip birden fazla kişinin olmasından bahsediyordu. Bazıları da reddetti. İki kişi aynı puanı alıyorsa yaşı küçük olan otomatikman üst sırayı alıyormuş. Peki nasıl oluyor da dil puanında birinciliği 3 kişi paylaşıyor? O zaman mesela 5 bininciysek bizi geçen 5 binden fazla kişi olabilir. Yanlış mıyım?

birinciliklerde farklı sadece o olay sıralamada yansıtılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu adama kızanlara anlam veremiyorum,anladık gerginsiniz de bu adam birşey fark etmiş onu paylaşıyo daha sakin olmaya çalışın lütfen...

Diğer başlıklarda da ' Burak Kılanç NE BİLİYOMUŞ,O NE ANLAR,KENDİNİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYO ' tarzı cahilce yorumlar okudum bu yorumları yapanlar üniversiteye girmesinler zaten dileğim bu yani.

Burak hoca bu işin en iyilerinden biri,öğrencilere elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışır ki bir çoğunuz tercih döneminde onun galiba moderatörlüğünü yaptığı dogrutercih.com dan fikir ediniyorsunuz . Sığ olmayın bu kadar . Adam bir terslik görmese bu kadar tepki çekeceğini bile bile bir beyanda bulunur muydu ? He umarım bu tabloda burak hoca yanılırda herkes o mükemmel başarı sıralamasından geriye düşmez

• quote:

Orijinalden alıntı: zamancokzor

Şu adama kızanlara anlam veremiyorum,anladık gerginsiniz de bu adam birşey fark etmiş onu paylaşıyo daha sakin olmaya çalışın lütfen...

Diğer başlıklarda da ' Burak Kılanç NE BİLİYOMUŞ,O NE ANLAR,KENDİNİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYO ' tarzı cahilce yorumlar okudum bu yorumları yapanlar üniversiteye girmesinler zaten dileğim bu yani.

Burak hoca bu işin en iyilerinden biri,öğrencilere elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışır ki bir çoğunuz tercih döneminde onun galiba moderatörlüğünü yaptığı dogrutercih.com dan fikir ediniyorsunuz . Sığ olmayın bu kadar . Adam bir terslik görmese bu kadar tepki çekeceğini bile bile bir beyanda bulunur muydu ? He umarım bu tabloda burak hoca yanılırda herkes o mükemmel başarı sıralamasından geriye düşmez

orta ve altlarda sıralamalar düşecek gibi duruyor bence puan hesaplamada hatalar var gibi

• http://twitter.com/burakkilanc/status/226323549860810752/photo/1
    http://twitter.com/burakkilanc/status/226323386958233601/photo/1

İkisi incelendiğinde alan dışı puan hesaplarında bir değişiklik filan sözkonusu sanırım. Alan dışından baraj altı kalan sayısı fazla çünkü. Ben böyle gördüm şu an için. Katsayının kalkması ne anlam ifade etti ki şimdi, sonuçlar böyle olduktan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XRacer -- 20 Temmuz 2012; 17:45:17 >

• Arkadaşlar TMcilerin MF'de baraj altında kalması mı konu? Uzun uzun yazıcagınıza bir cümlede kısaca yazsanız?
  • Ben artık bişey demiyorum, herşey apaçık ortada...
  • kesinlikle katılıyorum dostum aynen bi sorun var bencede !!!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: mblood

kesinlikle katılıyorum dostum aynen bi sorun var bencede !!!!!!

İlk sayfada belge ortada, yanlışlık ortada ve işin ilginci bu yalnız bende değildir die düşünüyorum, umarım bunu düzeltirler, başka bişey gelmio elimizden
  • mfde hata var benim mf2 ve mf3 puanim hesaplanmamıs

• quote:

Orijinalden alıntı: cartmanland_77

mfde hata var benim mf2 ve mf3 puanim hesaplanmamıs

180 altıysa Y- puanın hesaplanmıyor.

ALAN DIŞINDA BÜYÜK SIKINTI VAR BEYLER. özet bu sanırım.
  • evet arkadaşlar sorunun herhangi bir alanda tek sınava giren öğrencilerin(yani bir mf cinin edebiyat sınavına girmeden sadece mat sınavına girererek hesaplanan tm puanı) o alandaki puanın hesaplanmasındaki hatadan kaynaklandığı artık neredeyse kesinleşti ama şuana kadar herhangi bir uzman bu konuya değinmediği için kimse buna inanmak istemiyor. aynı şey tmci ve tsciler içinde geçerli.
    inanmayan arkadaşlar kendi puanlarını herhangi bir puan hesaplama sitesinde hesaplasınlar ozaman durumu kendinizde farkedeceksiniz. ama o alanın 2 sınavınada yani bir mfci edebiyat sınavınada girdiyse puan hesaplamada hehangi bir sorun yoktur bunuda dip not olarak ekleyeyim.
  • ALAN DIŞI PUANIN SIKINTILI OLDUĞUNU İSPATLIYORUM:

Sorubak:
    MF1: 444.384
    MF2: 439.749
    MF3: 435.956
    MF4: 444.748
    TM1: 358.897
    TM2: 339.801
    TM3: 317.694

ÖSYM:
    MF-1 445,14099
    MF-2 441,26377
    MF-3 438,91666
    MF-4 445,09837
    TM-1 277,47839
    TM-2 246,44654
    TM-3 215,51423
  • Aferin ösym.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XRacer

ALAN DIŞI PUANIN SIKINTILI OLDUĞUNU İSPATLIYORUM:

Sorubak:

ÖSYM:
    MF-1 445,14099
    MF-2 441,26377
    MF-3 438,91666
    MF-4 445,09837
    TM-1 277,47839
    TM-2 246,44654
    TM-3 215,51423

Kardeş ilk sayfadaki sonucuma baksana o nası bi hesaplama öyle bi bakıp söyleyebilirmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

gidin şikayetinizi gerekli mercilere iletin burada milletin aklını bulandırmayın,

gözün sevem :)

• quote:

Orijinalden alıntı: fetihoglu

quote:

Orijinalden alıntı: XRacer

ALAN DIŞI PUANIN SIKINTILI OLDUĞUNU İSPATLIYORUM:

Sorubak:

ÖSYM:
    MF-1 445,14099
    MF-2 441,26377
    MF-3 438,91666
    MF-4 445,09837
    TM-1 277,47839
    TM-2 246,44654
    TM-3 215,51423

Kardeş ilk sayfadaki sonucuma baksana o nası bi hesaplama öyle bi bakıp söyleyebilirmisin

Senin alan TM değil mi? Senin de MF sıkıntı olmuş bak.
    Alan dışı hesabında büyük bir gariplik sözkonusu anladığım kadarıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: fkoc38

evet arkadaşlar sorunun herhangi bir alanda tek sınava giren öğrencilerin(yani bir mf cinin edebiyat sınavına girmeden sadece mat sınavına girererek hesaplanan tm puanı) o alandaki puanın hesaplanmasındaki hatadan kaynaklandığı artık neredeyse kesinleşti ama şuana kadar herhangi bir uzman bu konuya değinmediği için kimse buna inanmak istemiyor. aynı şey tmci ve tsciler içinde geçerli.
    inanmayan arkadaşlar kendi puanlarını herhangi bir puan hesaplama sitesinde hesaplasınlar ozaman durumu kendinizde farkedeceksiniz. ama o alanın 2 sınavınada yani bir mfci edebiyat sınavınada girdiyse puan hesaplamada hehangi bir sorun yoktur bunuda dip not olarak ekleyeyim.

Kardeşim adam o sınava girmediyse puan falan alamasın zaten. Sınava bile girmemiş.

Bir de bu MF-4 50k 60k 70k civarlarını etkiler mi? Bence etkilemez. Doğru mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-815DA1408 -- 20 Temmuz 2012; 18:23:55 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.