Şimdi Ara

Sınav Giriş Belgesi ve Yeni Kimlik Kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3. senesine kalmış gariban bir sayısalcı kardeşiniz olarak, sınav başvurusu yaparken kimlik bilgisi kısmında Nüfus Cüzdanı seçeneğini işaretledim (eski olan). Nüfus cüzdanım üzerindeki resim oldukça eski(ortaokuldan kalma).

Şimdii; bu kimlik kartı nanesini alıpta sınava girersem sıkıntı çıkar mı? Yoksa eski kimlikleri yenilemeye devam ediyorlar mı? Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynen biri cevaplarsa iyi olur, ben de merak ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, başvuruda neyi seçtiğiniz önemli değil geçerli bir kimlik belgesi yeterli bunlar süresi dolmamış pasaport, nüfus cüzdanı veya yeni kimlik kartı. Nüfus'a gidince resim değiştirmiyorşar her türlü yeni için başvrumanız lazım ben başvuralı 1 ay oldu hala gelmedi yetişir mi bilmiyorum. Başvurduktan sonra da geçici kimilk diye geçen bi a4 kağıdı edinebiliyorsunuz nüfustan ÖSYM son yaptığı açıklamayla bunu da kabul ettiğini söyledi. En doğru bilgiyi 2017 ÖSYS kılavuzundan ve ÖSYM'nin kendi sitesinden öğrenebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne problem oldu bu arkadaş.

Geçici kimlik belgesi pasaport , nüfus cüzdanı ve kimlik belgesi ile girebilirsiniz. Hatta fotoğraf eski ise bile bu olaylardan dolayi kabul edebilirler

• Problem yok kontrol zamanında ona bakmıyorlar bile yok sen ehliyet işaretlemiş sin nerede ehliyetin diye sormuyorlar..
  • Hocam şimdi yeni kimlik kartı alsan bile bir ayda anca geliyormuş(şehirden şehire değişebilir). Bir de eski kimliği alıyorlar dediler bana. Sınava girene kadar kimliksiz kalabilirsiniz

• aygunn kullanıcısına yanıt
    Eski kimliği almıyorlar. Eski kimlik de sizde kalıyor. Sınava kadar gelmezse nüfus müdürlüğünden geçici kimlik velgesi alıp sınava onunla girebilirsiniz.

• Olmaz kardeşim istersen hem çipli hemde normaliyle git sinava

• quote:

Orijinalden alıntı: acuykan

Eski kimliği almıyorlar. Eski kimlik de sizde kalıyor. Sınava kadar gelmezse nüfus müdürlüğünden geçici kimlik velgesi alıp sınava onunla girebilirsiniz.

Ben değiştirmedim geçen sene değiştirmiştim yenisine gerek duymadım fotoğraf da yeni.

• Resim değiştirme yok artık.Git yeni kimliğe başvur yetişmese bile sana geçici kimlik belgesi veriyorlar o da kabul oluyor. Ayrıca giriş belgesi olarak nüfus cüzdanı seçmen bir sorun teşkil etmiyor yeni kimlik ile girebilirsin.

• Pixel. kullanıcısına yanıt
    JesseBitchman kullanıcısına yanıt
    hocam şimdi ben nufüs cüzdanını seçtim.nufüs cüzdanımdada resim yük.bugünlerde gidip nufüs cüzdanıma resim koyacam nufüs müdürlüğünde.ama diyorsun ki olmuyor.eminmisin lütfen bi yardımcı ol son 1 ay.ne yapmam gerekiyor
  • fotoğraf değişimi/eklemesi yapmıyorlar artık. direkt yeni çipli kimlik başvurusu yapman lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: PüsküllüBela

hocam şimdi ben nufüs cüzdanını seçtim.nufüs cüzdanımdada resim yük.bugünlerde gidip nufüs cüzdanıma resim koyacam nufüs müdürlüğünde.ama diyorsun ki olmuyor.eminmisin lütfen bi yardımcı ol son 1 ay.ne yapmam gerekiyor

Kesinlikle eminim kanun çıktı resim eklemiyorlar yani direk çipli yeni kimlik basvurusunda bulunacaksın.Yanına velini al git başvurunu yap ygs sınavına gireceğini söyle onlar sana geçici kimlik belgesi verecekler onla sınava girebilirsin.Büyük ihtimalle de ygs den önce gelir kimlikler.Bende şuan bekleme aşamasındayım,olmadı o belgeyle gireceğim.

Ayrıca giriş belgeni nüfus cüzdanı seçmende bir sorun yok dediğim gibi yeni kimlikle de girebiliyorsun sordum bizim müdür yardımcısı böyle söyledi.

En kısa zamanda resim çektir git 20 tl gibi bir rakam isteniyor yaptır kurtul.

• JesseBitchman kullanıcısına yanıt
    peki hocam resim çektirirken şu geometrik fotoğraf ,vesikalık fotoğraf gibi şeyler v ar ben hiç bilmiyorum.şimdi fotoğrafcıya girdikten sonra neler söylemeliyim.birde fotoğrafı çektim velimle nufüs müdürlüğüne gitmeden önce yanımda neler olmalı birde orda tam olarak neler demeliyim hepsini yazarmısınız?
  • beyler teşekkür ettim hepinize, gece uyuyamadım bunu düşünmekten malum 3. sene..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.