Şimdi Ara

ŞİMŞEK OTOGAZ -Ankara Destek ve Cevaplıyor (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
697
Cevap
8
Favori
27.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: simsekotogazankara

Sayın red.devil

Atiker marka sistemde regülatör değişmesini gerektirecek durumlar ;su/gaz kaçağı,vakumdan gaz verme ,Basınç tutamama gibi şikayetler olunca değişmeli böylesi durumlarda araçta geç çalışma , gaza geçememe ,benzine atma gibi belirtilerle başlar .Enjektör ise tekleme ve ses şikayeti ile başlar .düzenli bakım ömrü uzatır.Zira şu kadar süre geçince diye bir kaide yok .şikayetler başlayınca gözden geçirmekte fayda var .

esen kalın keyifli sürüşler ...

Cevap için teşekkürler

Anladığım kadarıyla araçta problem olmadı sürece filtre bakımı dışında bişey yapmak gerekmiyor mu?

• aynen öyle paranız cebinizde kalsın :)

• ŞİMŞEK OTOGAZ  -Ankara  Destek ve Cevaplıyor

Buraya tıklayarak sitemizdeki fiyat listemize ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsekotogazankara -- 25 Ocak 2021; 18:35:10 >
  • OTOGAZ SARFİYATI ÖLÇÜMÜ NASIL YAPILIR ?

GENEL OLARAK BİR ÇOĞU OTOGAZ ÖLÇÜMÜ KONUSUNDA YANLIŞ ÖLÇÜM YAPMAKTADIR.GENEL OLARAK YAPILAN YANLIŞLAR NELERDİR ?

1-DEPOYU TAMLAMA USULÜ HATASI

DEPO LPG İLE FULL YAPILDIKTAN SONRA BELİRLİ BİR KM GİDİP AKABİNDE TEKRAR GAZ ALARAK ÖLÇÜM YAPMAKDEMEKTİR.BU USUL TAMAMEN LPG İÇİN YANLIŞTIR .ÇÜNKÜ BU YÖNTEM SADECE BENZİN & MAZOT GİBİ TAMAMEN SIVI FAZINDAN OLUŞAN YAKITLAR İÇİN GEÇERLİDİR .SIVILARIN SABİT HACİM KAPLAMA KURALI VARDIR.OYSA GAZLAR SABİT HACİM KAPLAMAZ .GAZLAR BULUNDUKLARI KABIN TAMAMINA BASINÇ YAPARLAR.

2-SEVİYE GÖSTERGESİ HATASI

ARACIN SON UYARI IŞIĞI YANDIĞI ZAMAN TEKRAR GAZ ALARAK ÖLÇÜM YAPMAKTIR Kİ BU YÖNTEMDE YANLIŞTIR.SON IŞIK SİZE EN UZUN KM YAPMA İMKANI SUNAN IŞIKTIR.İÇERİSİNDE GAZ VAR İKEN TEKRAR GAZ ALINMASI HALİNDE HER DEFASINDA FARKLI LT DE GAZ ALINIR.

PEKİ DOĞRU ÖLÇÜM NASIL YAPILIR ?

GAZ ÖLÇÜMÜ YAPAR İKEN AZ İMKTARDA GAZ İLE ÖLÇÜM YAPILMAZ.ÇÜNKÜ GAZ MİKTARI ARTIKÇA BASINÇ MİKTARIDA ARTAR.ÖRNEĞİN 10 LİRALIK GAZ İLE 5 KM YARSANIZ.MANTIKEN 20 LİRALIK GAZ İLE 10 KMYOLYAPMANIZ GEREKİRKEN 12 KM YOL YAPARSINIZ .

ÖNCE GAZ TAMAMEN BİTİRİLİR. SONRASINDA LPG TANKI %80 DOLDURULUR.KM SAYACI SIFIRLANIR TAMAMEN GAZ BİTİRİLİR BİTİNCE KM SAYACI TEKRAR OKUNUR VE HESAPLAMAYA GİDİLİR .BİZE TAMAMEN DOĞRU SONUCU VERİR .

HARCANAN TUTAR / YAPILAN KM =BİRİM YAKIT FİYATI 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsekotogazankara -- 25 Ocak 2021; 18:28:58 >

• Slmlar usta

Duster 1.0 tce sahibiyim. 10bin km de atiker gold lpg taktırdım şuan 18 bin deyim. Takan usta eski ama iyi bir usta, afr filan bilmiyor yapmiyor sevmiyor. Herseyinden çok memnunum, çekiş gidiş rölanti gaza geçiş herşey iyi tek sorun klima ile biraz sert kullanınca ışıkta durunca filan rölanti bir iki kere inip çıkıyor sonra tekrar stabil oluyor. Bir sorun varmidir afr ayarı yaptırmalı miyim? Bir de bu yeni nesil 0.9 ve 1.0 tce lerde subap hassasiyeti varmidir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haangaar H kullanıcısına yanıt

Duster 1.0 tce aracınızda klima açınca motora elektriksel bir yükleme yapmış olursunuz .Lpg li araçlarda rolanti problemleri hakkında buradan ulaşmanız mümkün .Bence Doğru nozzle ve doğru ayar ile düzelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsekotogazankara -- 26 Ocak 2021; 12:29:31 >
  • Şimşekotogaz seni tebrik ediyorum. Burada başlık açıp hiç uğramyanlar var. Siz ise sorulan sorulara anında cevap veriyor, arada biglilendirme de yapıyorsunuz. Esnaflığı dükkanda bekleyip düşecek..leri soymak olarak görenlere ibret olsun. Bozulmadan devam etmenizi dilerim.

• uzun süredir araştiriyorum fakat hala cesaret edip lpg montaji yaptirmadim.2011 nissan qashqai 4 silindir 4 enjektorlu aracim bulunmakta. kimisi obd li lovato, kimisi brc comfort , kimisi prins technomax öneriyor. fakat tüm ustalar ayni yerde birlesiyor. kesin sübaplar problem cikaracak. ya bugun ya 10.000 km ya da 50.000 km sonra. bundan dolayi lpg taktiramadim. sizce hangi kiti kullanmaliyim ? sübap problemi kesin yaşar miyim ?

• alusta A kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederiz Alusta .

• Bu konuyu en güzel bu videomuzda dile getirmeye çalıştık

[DHTUBE=]

• quote:

Bu konuyu en güzel bu videomuzda dile getirmeye çalıştık

[DHTUBE=]

baştan sona dinledikten sonra tamamiyle lpg taktirmaktan vazgectim :) aydın merkezde yaşıyorum ve burada sizin anlattiginiz gibi bir usta yok.

• Sayın melihaga

Hayırlı Günler diler sağlıcakla kalın..

• quote:

Sayın melihaga

Hayırlı Günler diler sağlıcakla kalın..

bugün iyi bir usta oldugunu duydugum biriyle gorustum ve cok net olarak atiker grand i onerdi. sizce nasil bir kittir ?

• Hangi ildesiniz ?

• quote:

Hangi ildesiniz ?

aydın merkezdeyim

• [DHTUBE=] atiker grand da güzel bir üründür tavsiye ederiz

• 3 marka arasinda kaldim nissan qashqai 1.6 4 silindir 4 enjetör icon;

prins technomax 3700 Tl
    lovato obd 2 4200 Tl
    atiker grand 3250 Tl

karar vermek zor. birde sadece sübap değil katalitik konvantörde sıkıtılı imiş benim araçta. motor bloguna cok yakin oldugu icin yanma riski yuksekmis. yani olay sadece montajda gibi geliyor.

• Merhaba Clio 3 Grand Tour 1.2 75 bg aracımıza lpg taktırmak istiyoruz. Ankarada'dayız. Hangi kiti önerirsiniz ve fiyatı ne kadar acaba? Teşekkür ederim.

• hocam zavoli sisteme, albien 2 ohm ultra performans enjektörü uyum sağlar mı?

sağlar ise, zavoli yazılımından hangi enjektörü seçmemiz gerekir?

ve bir sorum daha var. enjektörlerin 4'lü kütükte yada 2+2+2+2 yada tek tek şeklinde olması birşey farkeder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi windowsxp10 -- 30 Ocak 2021; 23:18:35 >
  • ŞİMŞEK OTOGAZ  -Ankara  Destek ve Cevaplıyor

cevap bence net :)

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.