Şimdi Ara

Şimdiye kadarki en hızlı Firefox yayınlandı: Firefox 57 Quantum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
3
Favori
3.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açık kaynak tarayıcılar ve Mozilla candır.Mobilde ve pc de yeni çıkan açık kaynak Brave ve Opera kullanıyorum.Brave biraz yavaş diğerlerine oranla ama tecrübesizliğine veriyorum yeni çıktığından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37A42C87E -- 15 Kasım 2017; 8:33:49 >
  • Fişek gibi hızlı çalışıyor deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 15 Kasım 2017; 8:32:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beğendim Chromeden daha hızlı çalışıyor sayfa yüklemeleri vs. Chromeninde yakında cevabı gelir.

• Donanım hızlandırma açık 1080p video izlerken, gpu kullanımı %8 civarı. İşlemci %4,5

Chrome gpu %3.5 CPU %3

Edge gpu %2.5 CPU %1.5-2

Pili daha hızlı bitirecektir.

Sayfa yüklemelerde

Chrome cpu %40 max

Firefox cpu %35 max

Edge cpu %30 max

Opera da hepsinden fazla.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum hocam.

Benim garip bulduğum olay bir süre önce "Material Design" adlı bir tasarım diline geçtiler, ama bu tasarım dili Chrome'da sadece ayarlar menüsünde ve PDF eklentisinde kullanılır durumda. Bookmark menüsüne geldi, sonra geri kaldırdılar.

Aslında sorun şu, Google şu anda o kadar çeşitli hizmetler sunuyor ki bazı hizmetleri ilerlemelerinin arkasında kalıyor. Örnek olarak Blogger verilebilir. Google tasarım dilini kaç kere değiştirirse değiştirsin, blogger her zaman olduğu yerde kaldı, galiba 1-2 yıl öncesinde üzerine eğildiler, şu an Google Play'deki resmi uygulama Şubat 2016'da güncellenmiş en son. Birkaç hizmet daha bu durumda.

Bence Opera Neon gibi ayrı bir sürümde yeni tasarım denemeliler. Ya da onlar denemeden ben Firefox veya Opera'ya kesin dönüş yapacağım.

Neon da kullanmaya alıştıkça daha güzel gelmeye başladı, alışık olduğumuz arayüz yapısı tamamen değişmiş. Ama normal Opera arayüzü bile gayet iyi.

• Infinitum kullanıcısına yanıt
    Microsoft'un Windows Denetim Merkezi'ni hala "Metro Fluent" tasarım diliyle yapmadığı gibi bir şey. Yani yarım yamalak bırakmışlar. Artık gelecek planları neyse.

Opera Neon şuan deneysel bir tarayıcı. Arayüzü sanki VR gözlük için yapılan bir tarayıcının masaüstü haliymiş gibi duruyor. Buna benzer bir de Opera Coast vardı.

Bir de Opera'dan ayrılan ekip eski Opera özellikleriyle Vivaldi'yi yaptı. Opera eskiden daha sayılıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 15 Kasım 2017; 16:50:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEO-Uzmanı

xp ye güncelleme desteğini çektiği günden beri gözümden ciddi bir şekilde düştü !!!

Windows XP'ye Internet Explorer Nisan 2014, Opera12 Şubat 2016, Chrome/Opera Mart 2016'da desteğini çekti.

Firefox daha dün 52.5 güvenlik güncellemesini aldı ve destek vermeye devam ediyor. Nereye desteği çekmiş? Ha yakında Firefox'ta desteği çeker, ömür billah destek verecek hali yok. Ki destek verse bile sizin gibilere yaranılmıyormuş demek ki. En yakın rakibi bile 2 sene önce desteği çekmiş, el insaf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 15 Kasım 2017; 16:51:43 >
  • SnavS kullanıcısına yanıt
    Biz de sana acıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mianfei

Moruq chrome google senkronizasyonu ve şifre kaydetme olayları eklentiler falan aldı başını gitti. salın artık şu faso fuso tarayıcıları. amağğğğ mozilladada extensionlar var ehueu .bb

mozilla ya başlama sebebim para kazanma amacı gütmemeleri idi. Yani kapitalist dünya da bi farklılık idi. Kazandıklarını mozilla tarayıcısını geliştirmek ve bir yerlere bağış için kullanıyorlardı. Tabi birazda sizden farklı olmaktı amacım. Herkes kllanıyor diye chrome kullanmak koyunca gelmiştir bana hep. Bundan dolayı da 10 yıldan fazla zamandır mozilla hep ana tarayıcım oldu.
    ve şu tarayıcıya baktığım da yağ gibi kaymak gibi olmuş. FOREWER MOZİLLA.
  • Keske olsa da kullanasak artık yıllardır artık daha hızlı haberleri cıkıyor her defasında da hevesle indirip deniyorum ama yok arkadas en saglam pc de de kullanılsa yavaş açılıyor ve kasıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muroooo19

quote:

Moruq chrome google senkronizasyonu ve şifre kaydetme olayları eklentiler falan aldı başını gitti. salın artık şu faso fuso tarayıcıları. amağğğğ mozilladada extensionlar var ehueu .bb

mozilla ya başlama sebebim para kazanma amacı gütmemeleri idi. Yani kapitalist dünya da bi farklılık idi. Kazandıklarını mozilla tarayıcısını geliştirmek ve bir yerlere bağış için kullanıyorlardı. Tabi birazda sizden farklı olmaktı amacım. Herkes kllanıyor diye chrome kullanmak koyunca gelmiştir bana hep. Bundan dolayı da 10 yıldan fazla zamandır mozilla hep ana tarayıcım oldu.
    ve şu tarayıcıya baktığım da yağ gibi kaymak gibi olmuş. FOREWER MOZİLLA.

Herkes kullanıyor diye kullanıyor ne ya. İnstagram mı facebook mu snapchat mi bu Kullandığı programlarla farklı olan adam. Hll. Chrome adamdır . Her şeyim kayıtlı 0 bilgi giriyorum .Yıllardır bi sıkıntımda olmadı tüm kartlarımdad kayıtlı. Hepside kullanmadığım zaman internete kayıtlı. Ben güvenmiyorum. Ayrıca asıl koyun bu garip yorumunla sensin blok

• Bu tarayıcıyı çok kullandım, add-on'ları onu başka bir seviyeye çıkarıyordu. Bazı buglar yüzünden yıllar önce bıraktım. Şimdi vpn için opera developer kullanıyorum, onun haricinde chrome devam.
  • Sacma sapan apple haberleri yapacaginiza soyle adam gibi kaliteli haberler yapsaniz ne olur sanki? Fena mi oldu simdi bu haber sayesinde firefox indirdim ve memnun kaldim. Az yapin haber ama öz yapın, kime diyorum ki...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mianfei kullanıcısına yanıt
    Kardeş sen sana dayatılanın kölsisin farkında değilsin sadece. Sana birileri chrome daha iyi dediği iin kullanıyorsun. Kartını kaydetmişte bgüne kadar sıkıntı yaşamamışta. Sanki mozilla da ben günlükkart bilgilerimi kaybediyorum. Biz insanoğlu minicik küçücük şeyleri büyütüp çok öenmliymiş gibi anlatıyoruz ya bayılıyorum şu dangalıklarımıza. kart bilgileri çalınmamışmış. Herkes kullandığı için kullanıyorsun daha iyi olduğu için değil. Herkes explorer kullanırsa sende kullanırsın. Ama ben kulanmam. Sıfır bilgi giriyormuş, mozilla da herkes korsanların elinde kıvranıyor yiğidim kurtar bizi. Harbi looser sın. Adam0 bilgi giriyorum yazmış. Ne büyük nimet ya, keşke bizde de olsa. Kardeş sıfır bilgi giriyorsun ya bence chrome pemgambermiş gibi davranmaya başla. Çünkü 0 bilgi girmek kritik biliyorsun. Türkiye de herkes 0 bilgi girmek için sıraya girdi. 0 bilgi biz giremiyoruz, mozilla cilar intiharın eşiğinde. Daha nasıl dalga geçebilirim bilmiyorum. Allahım 0 bilgi giriyorum yazmış.

• quote:

Kardeş sen sana dayatılanın kölsisin farkında değilsin sadece. Sana birileri chrome daha iyi dediği iin kullanıyorsun. Kartını kaydetmişte bgüne kadar sıkıntı yaşamamışta. Sanki mozilla da ben günlükkart bilgilerimi kaybediyorum. Biz insanoğlu minicik küçücük şeyleri büyütüp çok öenmliymiş gibi anlatıyoruz ya bayılıyorum şu dangalıklarımıza. kart bilgileri çalınmamışmış. Herkes kullandığı için kullanıyorsun daha iyi olduğu için değil. Herkes explorer kullanırsa sende kullanırsın. Ama ben kulanmam. Sıfır bilgi giriyormuş, mozilla da herkes korsanların elinde kıvranıyor yiğidim kurtar bizi. Harbi looser sın. Adam0 bilgi giriyorum yazmış. Ne büyük nimet ya, keşke bizde de olsa. Kardeş sıfır bilgi giriyorsun ya bence chrome pemgambermiş gibi davranmaya başla. Çünkü 0 bilgi girmek kritik biliyorsun. Türkiye de herkes 0 bilgi girmek için sıraya girdi. 0 bilgi biz giremiyoruz, mozilla cilar intiharın eşiğinde. Daha nasıl dalga geçebilirim bilmiyorum. Allahım 0 bilgi giriyorum yazmış.

Yav evladım ne ağlamışsın :D Çöp mozillanı kullanmaya devam edebilirsin. Kimse bana chrome'u öğretmedi ki öğretse de dediklerin umrumda olmazdı :D Çünkü hayatını kullandığı program üstünden analiz eden saçma sapan bir insan evladısın merak ettim ne boş yapmışsın diye blok'u açtım geri blokluyorum yazdıklarını okuma ihtiyacı bile duymadım ilk cümleden sonra Yarın Opera kullan kişiliğin değişsin moruq

• quote:

quote:

Yav evladım ne ağlamışsın :D Çöp mozillanı kullanmaya devam edebilirsin. Kimse bana chrome'u öğretmedi ki öğretse de dediklerin umrumda olmazdı :D Çünkü hayatını kullandığı program üstünden analiz eden saçma sapan bir insan evladısın merak ettim ne boş yapmışsın diye blok'u açtım geri blokluyorum yazdıklarını okuma ihtiyacı bile duymadım ilk cümleden sonra Yarın Opera kullan kişiliğin değişsin moruq

Öncelikle senin gibi daha kullanmadığı mozillayı yalamaya gelen biri bana evladım diyemez. Bi ara ps fanboyluğu pc fanboyluğu vardı. Sende gelmişsin chrome fanboyluğu yapıyorsun. Çok konuşma chrome u yalayanların mekanına uza.

• Eski eklentilerini kullanmak isteyen Firefox ESR kullanabilir. Eski Firefox bir süre daha bu şekilde devam edecek ve güncellenecek.

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emreyucell

Keske olsa da kullanasak artık yıllardır artık daha hızlı haberleri cıkıyor her defasında da hevesle indirip deniyorum ama yok arkadas en saglam pc de de kullanılsa yavaş açılıyor ve kasıyor

Bu sefer yapmışlar hocam. 32. sürümden 50ye kadar olan "en hızlı, en iyi" vs sürüm duyurularıyla çıkanlar hep fiyaskoydu. Özellikle 52. sürümle beraber hızla ilgili sorunları yavaş yavaş giderdiler.

Android son 57. sürüm maalesef masaüstündeki gibi hızdan bahsedilemez. Sadece biraz tasarımla oynamışlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytaccgl

2 haftadır beta olarak kullanmaktaydım. gerçek anlamda vaadettiklerini yerine getiriyor. sanırım chrome'un hakimiyetine son verecek ve eski günlerine dönecek. mutlaka deneyin

Chrome'un hakimiyetini performans tan ötürü sürdürdüğünü düşünmüyorum. Evet ilk başlarda rakibi IE ve şöyle böyle bir Firefox tu. google gibi bir firma işe el atınca kısa sürede fark attı.

Ama son 3-5 yıldır Chrome performanstan oldukça uzaklaşmaya başladı. İnanılmaz ram yiyor ve çok kasıyor. Arka planda çok fazla tracker ve eklenti çalışıyor (google ınkilerini kastediyorum). Çok güzel özellikleri de var. Androidle bire bir entegra çalışması, çeviriler, direk aramalar vs vs. Ama Opera bile açık ara daha rahat ve güzel şu an için. Eskiden kalma alışkanlıkların kaymağını yiyor şu an Chrome. Bir zamanlar IE nin yediği gibi...

• 2 sekme açtım ram kullanımı chromun 2 katı hız ise belki 0,1 sn. anca vardır değmez gene hüsran
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.