Şimdi Ara

Şimdiye kadarki en hızlı Firefox yayınlandı: Firefox 57 Quantum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
107
Cevap
4
Favori
2.834
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Şimdiye kadarki en hızlı Firefox yayınlandı: Firefox 57 Quantum
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4394 Mesaj

İnternet tarayıcılarının her yeni sürümle daha iyi hale geldiği bir gerçek ancak bu gelişmeler çıplak gözle fark edilebilecek kadar çarpıcı olmuyor. Ancak Mozilla bugün popüler web tarayıcısı Firefox için son yıllardaki en önemli güncellemelerden birini yayınlayarak bu geleneği bozdu. Şirket kullanıcılara şimdiye kadarki en hızlı Firefox'u sunduğunu söylüyor.

Ayrıca Bkz.Top500 süper bilgisayar listesine damga vuran Çin, ABD'yi geride bıraktı
    Firefox 57 Quantum bugün itibariyle indirilebilir durumda. Tarayıcı yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip olurken, Mozilla'nın Quantum olarak adlandırdığı ve çok çekirdekli işlemcileri daha iyi kullanan bir sürü yeni aracı da beraberinde getiriyor. Şirket o kadar iddialı ki yeni nesil tarayıcıyla kullanıcılara 2 kat daha iyi performans vadederken Google Chrome'dan %30 daha az bellek kullandığını iddia ediyor.

Eski eklentiler artık çalışmayacak

Öte yandan eklentiler için de önemli bir güncelleme var. Firefox 57 artık eski uzantılara kapıyı kapatmış durumda. Tarayıcı artık sadece standart WebExtension API'si kullanılarak oluşturulmuş eklentileri destekliyor. Firefox'u yeni sürüme yükseltmek için yazılımın Yardım -> Firefox hakkında bölümünü kullanabilir, kurulum dosyasını indirmek için ise buraya tıklayarak Mozilla'nın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

|
    |

• 2 haftadır beta olarak kullanmaktaydım. gerçek anlamda vaadettiklerini yerine getiriyor. sanırım chrome'un hakimiyetine son verecek ve eski günlerine dönecek. mutlaka deneyin

Kassada çöksede senelerdir vazgeçmediğim tarayıcım

57 sürümüyle eskiye göre muazzam fark var, on numara beş yıldız olmuş

Sacma sapan apple haberleri yapacaginiza soyle adam gibi kaliteli haberler yapsaniz ne olur sanki? Fena mi oldu simdi bu haber sayesinde firefox indirdim ve memnun kaldim. Az yapin haber ama öz yapın, kime diyorum ki...

Şuan kullanıyorum epeyi memnun kaldım . Epeyi gelişmiş hızlanmış o firefox ağırlığı gitmiş crome dan hızlı mı hızlı ama çok değil bir tık daha hızlı buda benim için crome dan firefox a geçmek için yeterli firefox u bırakmamın sebebi crome un çok gerisinde kalması idi.

Android telefon sürümü facia ama masaüstü sürümünde hissedilir bir hızlanma var. Masaüstü konusunda tebrik ederim Mobil tarafta ise bırakın uğraşmaya değmez boşuna kaynak harcamayın.

• Yüzbaşı
    380 Mesaj
    2 haftadır beta olarak kullanmaktaydım. gerçek anlamda vaadettiklerini yerine getiriyor. sanırım chrome'un hakimiyetine son verecek ve eski günlerine dönecek. mutlaka deneyin
  • Binbaşı
    1899 Mesaj
    Sevgili DH siz test etseniz de bize söyleseniz. Mesela bir inceleme videosu yapsanız. Olmaz mı?
  • Yarbay
    2395 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

Sevgili DH siz test etseniz de bize söyleseniz. Mesela bir inceleme videosu yapsanız. Olmaz mı?

Eskidendi o, simdi apple haberleri daha cok tik aliyor.
  • Çavuş
    86 Mesaj
    Şimdi güncelledim 10 numara olmuş. Bir de vpn koysalar şahane olacak.
    |
    |
  • Bölüm Yetkilisi
    8101 Mesaj
    Firefox kastığı için sadece 1-2 site için kullanıyordum umarım bunun performansı iyidir
    |
    |

I'm Commander Shepard and this is my favorite Steam account on the Citadel
    Origin: TheHumanSpectre UPlay: TheHumanSpectre Epic: TheHumanSpectre
    İzlediğim diziler için TV Time profilim
  • Yarbay
    3107 Mesaj
    Bir kaç haftadır Nightly ve Beta sürümünü kullanıyorum. Önceki versiyon firefoxa göre çok daha hızlı çalışıyor. Bir defa dahi çöktüğüne,kitlendiğine şahit olmadım. Yeni logosu ve tasarımıda oldukça şık.
    |
    |
  • Yarbay
    10134 Mesaj
    Android telefon sürümü facia ama masaüstü sürümünde hissedilir bir hızlanma var. Masaüstü konusunda tebrik ederim Mobil tarafta ise bırakın uğraşmaya değmez boşuna kaynak harcamayın.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    463 Mesaj
    Deneyelim bakalım.
    |
    |
    Şuan kullanıyorum epeyi memnun kaldım . Epeyi gelişmiş hızlanmış o firefox ağırlığı gitmiş crome dan hızlı mı hızlı ama çok değil bir tık daha hızlı buda benim için crome dan firefox a geçmek için yeterli firefox u bırakmamın sebebi crome un çok gerisinde kalması idi.
    |
    |
  • Binbaşı
    1577 Mesaj
    Yıllar sonra tekrardan Firefox'a dönmek ister miyim; seve seve 👍🏻

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
  • Misafir Üyelik
    62926 Mesaj
    Çok güzel tavsiye ederim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    370 Mesaj
    yılardır kullanıyorum. indirdim. cidden akıyor şu an.
    |
    |
  • Binbaşı
    1881 Mesaj
    Yaklaşık 10 Yıldır kullanıyorum. en hızlısı, bu en iyisi oldu. Ancak eskiden beri kullandığım süper eklentilerinden bazıları kullanılamıyor.

|
    |
  • Binbaşı
    1881 Mesaj
    Yaklaşık 10 Yıldır kullanıyorum. en hızlısı, bu en iyisi oldu. Ancak eskiden beri kullandığım süper eklentilerinden bazıları kullanılamıyor.

|
    |
  • Yüzbaşı
    370 Mesaj
    Operadan döndüm . 1 aydır kullanıyorum. Ama bazen işlemciyi fazla kullanıyor gibi. Sonuçta sen tarayıcısın.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Eski eklentiler zaten sıkıntılıydı, yani yük bildiriyordu ekstra tarayıcıya. Bu yüzden Eklenti desteğini kaldırma fikri tam isabet olmuş. Bunun dışında henüz denemedim ama youtube'de testi var, iddiasını yerine getiriyor gibi görünüyor. Hoş ben zaten hiç Chrome kullanmadım (test için yükleyip tahmin edersiniz, silmiştim), bunun yerine Opera kullanıyorum. Mobil de ise Samsung İnternet Browser muazzam zaten, diğerlerine gerek yok artık.
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Yalnız Firefox hep işlemciyi kullanıyordu zaten. Opera, Chrome ve Firefox'u tek tek test ettiğimde; Chrome'un Ram'e, Firefox'un CPU'ya, Opera'nın ise her ikisine de yüklendiğini görmüştüm fakat Opera'nın farkı şuydu, hem Ram hem de CPU kullanmasına rağmen yine de Firefox ve Chrome'den daha az kullanıyordu :) Opera'yı bu yüzden sevmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    classf2re kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İyi güzel de bu foto galeri sıkıntısını hala çözememişler. Örneğin https://www.erdoganlarbisiklet.com/bisiklet/yol-bisikletleri/cyclocross-bisikletler/cube-2017-cross-race-pro-cyclocross-bisiklet.html sitesine girip büyüteç ikonuna tıklayıp bu bisikletin fotoğraflarına bakmak çok yavaş oluyor. Bir sonraki ya da önceki fotoğrafa geçmek için tıkladıktan çok sonra geçiyor. Opera'da ise sanki daha tıklamadan geçiyor. O derece fark var. Bu sayfa sadece bir örnek, başka sitelerde de yaşadım ama hangi siteler olduğunu hatırlamıyorum. Edge, IExplorer, Chrome, Opera hiçbirinde sorun yok ama Firefox ile çok yavaş. Sadece bende mi böyle bilmiyorum ama zannetmiyorum.

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
haberler
SEO
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.