Şimdi Ara

Şimdiki Maymunlar Neden İnsan olmuyor (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • olmuş ya kardeşim etrafında hiç görmedin mi
  • Madem öyle neden milyonlarca yıldır bir dinazor evrilmiyor sonuçda evrim bu hani Haşa Allah c.c yokya ozaman kim durdu dinazor evrilmesini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simdiki maymunlar Insan oldular zaten ? Ben sokaga cikinca o maymunlari gorebiliyorum ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu soruya cevap vermeye çalışırsan outlast daki abilerden birine dönüşebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: XxTRUCKxX

Madem öyle neden milyonlarca yıldır bir dinazor evrilmiyor sonuçda evrim bu hani Haşa Allah c.c yokya ozaman kim durdu dinazor evrilmesini

Evrim nesiller içerisinde değişim demektir, dinozor evrilmesi demek değildir, genel bir kavramı özele indirgeme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibocan_52

Mantıksal safsataya mantıksal safsatalı cevaplar

Yoo nerde safsata yaptım?
  • insanlar neden hayvanlardan farklı davranmıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omgomg

insanlar neden hayvanlardan farklı davranmıyor ?

Bu sonuçlara ve sebeplere dair, biz süreci kavrayalım ve safsataları ayırt edelim bu bağlamda yeter. Yani yok şu sebepten şöyle oldu böyle oldusu ayrı konu.

• Evinden okula gidiyorsun mesela evin neden okul olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: marselinyo

Evinden okula gidiyorsun mesela evin neden okul olmuyor

Güzel cevap, bir de bunun köy versiyonu var. Ama asıl mesele evrimi özele indirgeyip yok saymakta yatıyor. Evrim nesiller içerisindeki değişimdir, maymunun insan olması değil. Dolayısıyla msymunun insana dönüşmesi gibi bir zorunluluk yok, olgu olan değişim. Değişir de neye dönüşür ne olur bu sonuca dair evrime değil.

• Keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Bu devirde insanlar maymunlaşmaya başladı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vozer

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Bu devirde insanlar maymunlaşmaya başladı.

Evet ama asıl mesele bir yöne indirgemek değil değişimi kavramak. İnsanlar genel bir süreci kavramak yerine spesifikleştirip özele indirgiyorlar ve inkar ediyorlar, mantıksal safsatalar kullanıyorlar.

• Konu sahibi hocam, anlatış tarzınız efe aydal a çok benziyor. Onu takip ediyor olabilir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Manonofy

Konu sahibi hocam, anlatış tarzınız efe aydal a çok benziyor. Onu takip ediyor olabilir misiniz

Ediyorum hocam iyi tahmin ettiniz :) Kendisini severim güzel efecastleri ve videoları var. Ama bi benzerlik göremedim ben hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulpi -- 12 Aralık 2017; 0:10:57 >
  • Önceki maymunlar insan mı oluyordu ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fasist Diktator

Önceki maymunlar insan mı oluyordu ki?

Evet, geçmişte olmuş. İşte insanlar geçmişte olduysa şimdi de olmasını bekliyorlar. Halbuki geçmişte oldu diye şimdi de olacak diye bir şey yok, çünkü spesifik bir değişim değil evrim, genel bir değişim, tek bir değişimle sınırlandırılamaz.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.