Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (362. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.147
Cevap
239
Favori
472.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Eng.

Pedal ilanını ben de gördüm ama ortada garip bir durum var. Şu an Almanya sitesinde 1 tane stokta var ve yeni gibi 2. el ürün, tedarikçi firmadan, Amazon.de temin görünüyor.

Almanya'da Amazon'un kendi stoğu yok. O yüzden kararsız kaldım.

Bana kalırsa büyük şehirlerden birinde isen, T300 alıp satan kişilerle pazarlık yaparak almayı düşünebilirsin. Büyük şehirde isen deme sebebim deneyerek görerek alma imkanın olur mantığıyla.

Veya Amazon'da ucuza G29 denk düşürürsen giriş için düşünülebilir. Bazı oyunlarda sesli çalışma problemi dışında bir kusuru yok.

Antalyadayım. Buyüzden ikinci elde ekipman işi çok sıkıntı burada.

Şehirdışından 4000-5000tl arasına T300 RS GT bulunabiliyor rahatlıkla. Yanında aksesuar falan da veriyor satıcılar pazarlıkla koltuk stand yedek direksiyon gibi.

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Aşağıdaki ürünü alsam nasıl olur? T300 Alcantara versiyonu. 5400tlye geliyor amazondan.

https://www.amazon.com.tr/dp/B014UOF0S8/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_5WWPR7KZSX2WT3YPPZ1X?_encoding=UTF8&psc=1

Gönlüm TS PC RACERdan yana ama sıfırına o parayı vermek istemiyorum açıkçası.

Sizce amazondan T300 alcantara mı 5400tl civarına yoksa ikinci elde 4000 5000tl arasına Türkiyeden sıfır T300RS GT mi (hediye aksesuarlı)?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mutu07 M kullanıcısına yanıt

amazon germany sağlam satıcı baya kişi 3 ay önce 3800 tl ye t300 rs gt aldıkSim Racing Ekipmanları [ANA KONU] 

diğerini bilemem 2.ele pek güvenmem de almam da

• quote:

Orijinalden alıntı: mutu07

Antalyadayım. Buyüzden ikinci elde ekipman işi çok sıkıntı burada.

Şehirdışından 4000-5000tl arasına T300 RS GT bulunabiliyor rahatlıkla. Yanında aksesuar falan da veriyor satıcılar pazarlıkla koltuk stand yedek direksiyon gibi.

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Aşağıdaki ürünü alsam nasıl olur? T300 Alcantara versiyonu. 5400tlye geliyor amazondan.

https://www.amazon.com.tr/dp/B014UOF0S8/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_5WWPR7KZSX2WT3YPPZ1X?_encoding=UTF8&psc=1

Gönlüm TS PC RACERdan yana ama sıfırına o parayı vermek istemiyorum açıkçası.

Sizce amazondan T300 alcantara mı 5400tl civarına yoksa ikinci elde 4000 5000tl arasına Türkiyeden sıfır T300RS GT mi (hediye aksesuarlı)?

Alıntıları Göster

Alcantara versiyon daha kaliteli ama Alcantara olanı eldiven ile kullanmak gerekiyor eğer bir süre sonra renginin atmasını istemiyorsanız. Ben de sizin gibi T300 RS'in tekrar indirime girmesini bekliyorum. Ama al satçı arkadaşlar da bekliyor. Adam satmak için alıyor, ihtiyacı olan alamıyor.

Thrustmaster alacaksanız sıfır almak daha çok önemli aslında. Çünkü kalite kontrol konusu sıkıntılı bir firma. Amazon'dan alırsanız en kötü iade gönderme şansınız var. Al satçılardan alırsanız bu problemli olacaktır.

Kullanılmış olanlar bile sıfır fiyatına yakın malesef. Aslında makul fiyat olsa giriş için alınıp tecrübe edilebilir ama fiyatları distribütör fiyatına endekslemişler.

• Anlaşılan amazon de de stoklara gelmesini beklemek lazım uygun fiyattan almak için

• Merhaba thrustmaster t80 ferrari edition ile İracing oynanabilir mi acaba ? Yoksa başka önerilerimiz var mıdır ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Eon1907 kullanıcısına yanıt

Oynanmaz hocam. ikinci el g29 bakabilirsiniz ya da t150. İkisi de olmaz derseniz en kötü DFGT bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilberhoca

Oynanmaz hocam. ikinci el g29 bakabilirsiniz ya da t150. İkisi de olmaz derseniz en kötü DFGT bakabilirsiniz.

Teşekkürler Hocam sıfır olarak t150 serisine bakıp almak istiyorum bakalımSim Racing Ekipmanları [ANA KONU] 

t150 sıfır alacaksan amazon de den al tr deki satıcılardan alıp kazık yemeSim Racing Ekipmanları [ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

t150 sıfır alacaksan amazon de den al tr deki satıcılardan alıp kazık yeme 

Hocam Amazon dan alırsam bir sıkıntı yaşar mıyım gümrükte vs

herhangi sıkıntı yaşamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: marduk82

herhangi sıkıntı yaşamazsın

Teşekkür ederim

hayır yaşamazsın sadece dhl kargo arayıp tc no ister onu verdin m kapına gelir yurt içi kargoyla tabi satıcı ve gönderen amazon de olması gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

hayır yaşamazsın sadece dhl kargo arayıp tc no ister onu verdin m kapına gelir yurt içi kargoyla tabi satıcı ve gönderen amazon de olması gerek

Anladım hocam teşekkür ederim.

• Ikea Poang isimli koltuk ile oturma pozisyonuna uyum sağlayacak bir set var mı t150 takılabilsin.

• Arkadaşlar seti sonunda tamamladım. Aldıklarım;
    Thrustmaster TS PC RACER
    Thrustmaster T3PA Pedal seti

2 gündür yoğun olarak kullanıp test ediyorum. Direksiyon Sim Standı henüz gelmedi. Gelir ise onu da burada paylaşırım.

Yoksa hedefim;

Playseat Challenge
    Spardox
    Next Level Racing F-GT Lite Formula ve GT Uyumlu Katlanabilir Kokpit gibi kullanışlı kokpitlerden birisini almak.

Aklımda Next Level var açıkçası. Seti 70inch Lg Tv ile kullanıyorum. Oyun modunu açıp Sime girdiğinizde direksiyonun tepki hız oldukça iyi duruma geliyor. Tv ile kullanıyorsanız mutlaka oyun modunu açın.

TS PC RACER anlatılanlar kadar var. Alcantara simitin kalitesi elde duruşu simitin çapı okadar iyiki. Gerçekte de alcantara döşemeye sahip bir araç kullanıyorumum simitteki döşemenin çok iyi olduğunu söyleyebilirim.

Arada eldivenle kullansam da çıplak elle dokunmak da çok zevkli :)

TS PC RACERın servosu oldukça sessiz olmasına rağmen fan sesi bir miktar var. T300 kullanmadığım için bilmiyorum farkı. Ama gece oynamaya engel değil asla. Logitech gibi dişli sesi yok en azından onda masayı zangır zungur titretiyorduk geceleri :)

Servo oldukça güçlü. Netten bulduğum ayarları kullanıyorum genellikle forcefeedback için.

TS PC RACER servosu T300 Rs GT servosuna göre biraz daha "kemikli" der kullanıcılar hep. T300 denemediğim için karşılaştıramıyorum ama 6nm güçten dolayı elleriniz simiti çevirirken çok daha fazla zorlanıyor bu kesin. Kayış sesi veya başka bir sürtünme sesi gelmiyor servodan. Ama boşta çevirirken de simiti hafif ağır olduğunu hissediyorsunuz.

Simitteki ledi çalıştırmak için FANALEDS kurdum. Oldukça iyi çalışıyor böylece. Parlak ve tepkisi hızlı bir led sistemine sahip. İnsanı oynarken gaza getiriyor açıkçası.

Simitin üstündeki tuş kalitesi oldukça iyi. Neredeyse tüm ayarları yapabiliyorsunuz simit üzerinden. Advanced modda kullanıyorum. TC ve ABS için özel olarak tuşlar var aşağıda onları kullanmak çok keyifli. Dpad yerine geçen 2 adet çubuk tuş var üstlerde kalitesi oldukça iyi.

Şimdilik ağır demir-ahşap sehpa - İkea Poang koktuk ile kullanıyorum. İkea koltuk evde vardı zaten. Sim için biçilmiş kaftan. Evinizde varsa mutlaka deneyin.

T3PA GT Pedalları ikinci el ama sıfır olarak satın aldım Antalyadan. Gayet uyguna geldi. Evde kurulumu yaparken önce konik modsuz kullandım. Freni konik modsuz kullanmak imkansıza yakın. Hemen konik modu monte ettim. Kısa sürede alıştım. Konik modun ayarını yapıp oyunlarda kalibrasyonunu yapınca oldukça iyi oldu frenler. Ayakkabı ile kullanmak şart kesinlikle çorapla falan kullanamıyorum hiçbir pedalı.

İlerde TLCM Pedal setine geçebilirim. Şimdilik yeterli T3PA.

Assetto Corsa - ACC - DIRT 2 -WRC 9 - F1 2018 - LIVE FOR SPEED - Automobilista 2 gibi similasyonları kullandım denedim set ile. İnce ayarlarım halen devam ediyor. Her oyuna özel ince ayar yapar iseniz FF tarafında sizi çok daha fazla mutlu edecektir. American Truck Similator ile de bir iki yük indirdim (çok fazla oynamasam da ).

Sonuç olarak TS PC RACER ı alıp direksiyon defterini kapattığımı düşünüyorum. DDler ilerde çok ucuzlarsa düşünürüm yoksa şuandaki fiyatları ile zor açıkçası. Düşünen herkese TS PC RACERı önerebilirim. İlerde bir sorun yaşar isem veya farklı bir tecrübe tekrardan buraya yazarım.

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

• Merhabalar,

Yıllardır bu konuyu takip ederim, aynı zamanda yıllardır bir çok farklı sistem kurdum, sattım, topladım vs :) Yine bir aradan sonra T-LCM ile G29'u dönüştürme işine başlamıştım. Daha önce T3PA kullananlar için T-LCM kesinlikle çağ atlatan bir pedal. Load cell'i kırmızı yaylar ve washer ile kullanınca gerçeğe yakın bir his elde etmek mümkün, ben oldukça memnun kaldım. Bu görüşümü T3PA, T3PA PRO, G29, G27, G25 pedal kullanan biri olarak yazıyorum tabi.

Sonrasında ise geçtiğimiz hafta TS-PC RACER F488 paketi ile seti tamamladım. Tabi vites olarak TH8A var. TSPC'nin FF'sini çok beğendim, daha önce uzun yıllar T500RS kullanmıştım, ona göre çok daha stabil, az gürültülü geldi. Direksiyon da yazıldığı üzere oldukça kaliteli. Halihazırda Thrustmaster direksiyonlarına aşina olanlar zaten büyüklüğü konusunda tatmin olacaktır. Bugüne kadar hiç bir kokpit ile kullanmamıştım direksiyon setlerimi. Her zaman masayı uydurarak, monitörü yaklaştırarak ya da sabitleştirerek hallediyordum. İlk kez geçen ay Next Level Racing'in GTLITE modeliyle kokpit işine girdim. NLR'yi yıllardır takip ediyorum; ürünleri kaliteli ve sağlam gerçekten.

Sizin yorumunuzla birlikte belki kullanan biri olarak, görüşlerim faydalı olacaktır. Direksiyon ve pedalların monte edilmesi konusunda bir sorunu yok; sürerken, hayli sarsıntılı kullansanız bile sapasağlam işini görüyor, bunda hiç aklınız kalmasın. Ancak ben hiçbir zaman çıkartmıyorum direksiyon zamazingosunu. Yani otururken sorun değil de kalkarken cambazlık yapmak gerekiyor :) Niyeyse sanki sürekli tak&çıkar yapınca gevşeme olacak ya da stabilitesi kaybolacak diye düşünüyorum.

GTLITE konusunda oturuş pozisyonu ve bu rahatlıkla "ulan senelerdir neden almamışım" sorunu sorduğum anda gözümü sigma profil ve koltuk ikilisine çevirdim. Eğer daha önce bu şekilde bir koltuk deneyiminiz yoksa, bence bu tip portatif çözümler yerine direkt koltuk & sigma profil şekilde sabit, rahatça oturup kalkılabilir sistemlere bakmak sanki daha iyi. Daha 1 ay bile olmadı NLR'yi kullanalı; neredeyse her gün yarıştım 2-3 saat kadar; çoğunluğu iRacing olmak üzere ACC'de. Konfor açısından bir sorun yok ancak geliştirmeye uygun olduğu için keşke "sigma profil & koltuk" yapsaymışım diyorum.

Eğer NLR'de ısrarcı olursanız da gelbura'dan alınmış 20 günlük kokpitimi satmayı düşünebilirim :)

• Hayırlı olsun hocam size de ekipmanlarınız. Ben de uzun yıllardır sağlam bir sete geçmeyi düşünüyordum. Logitech g29 falan da denedim ama TS PC RACER başka bir dünyaymış gerçekten.

Pedallardaki en iyi seçenek TLCM gerçekten kokpitten sonra ilerde buna da geçmek istiyorum mutlaka.

Kokpit işine gelince ise dediğiniz gibi Sigma profilden yapılma kokpit en iyisi en sağlamı. En başta Sigma düşündüm ben de. Sigma profil ile bilgisayar kasası da yapmışlığım var aslında bu malzemeye aşinayım. Ama Sigma ile yaparsam TVnin önünden kaldır indir durumlarında nasıl yaparım bilmiyorum. Ağırlık, katlanamama gibi. Başka bir odada sabit bir yerim olsa hiç düşünmez sigmadan yapar geçerdim.

Buyüzden şimdilik katlanır portatif bişeyler düşünüyorum. Playseat ve Spardox DX11 Nextlevel GTLİTE a göre bir tık daha az yer kaplıyor katlandığında. Katlaması da daha basit gibi. Ama Nextlevel malzeme kalitesinde fonksiyon çeşitliliğinde apayrı bir dünya tabi diğerleriyle kıyaslanmaz.

Sizdeki formula olmayan versiyon sanırım. Sallanmaması titrememesi iyi. En gıcık olduğum şey bu çünkü. Oturup kalkması zor olunca misafirlere falan sıkıntı tabi :) Ben biraz daha düşüneyim NextLevele yoğunlaşır isem mutlaka size dönerim hocam :) Biraz daha ikea koltukla devam şimdilik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 27 Mayıs 2021; 21:53:29 >

• Ben de bir kac gun once Next Level Racing GT Lite modelini aldim. Playseat Challenge ile arasinda kalmistim.

PlaySeat Challenge'a gore avantajlari :

• Saglam şasisi var. Zorlasak Direct Drive sistem bile kullanılabilir. Uzun ömürlü olacağını düşünüyorum.
    • Esnemesi neredeyse yok. Videolardan gordugum kadariyla Playseatte esneme daha fazla.
    • Vites aparatı var ve kısıtlı da olsa pozisyonu ayarlanabiliyor.
    • Koltuğun yüksekliği ayarlanabiliyor. Daha yüksekte veya daha alçakta oturulabiliyor.
    • Pedalların ayarlanabilirliği çok iyi. Düz veya yukarıya doğru açılı olarak ayarlanabiliyor.
    • Playseat'a göre daha büyük ve geniş. Bu kimileri için avantaj kimileri için dezavantaj olabilir.
    • Daha ucuz. Soyle ki playseat challenge Turkiye'de satilmiyor. En ucuz amazon.de uzerinden alinabiliyor. O da yaklasik 3600-3700 TL civarina geliyor. Next level racing Gt Lite ise 3000 TL ve Turkiye garantili olarak satiliyor. Yurt disinda baktigimizda ise Next level , Playseat'den daha pahali. Playseat 195 euro , Next Level 229 Euro.

Dezavantajları :

• Bazi avantajlarinin getirdigi dezavantajlar oluyor. Ilki playseate gore daha agir.
    • Katlamasi biraz ugrastirici oluyor. Ve katlandiginda playseate gore daha cok yer kapliyor.
    • Ilk montaj asamasi oldukca mesakatli ama zaten tek seferlik yapiliyor.
    • Ufak tefek iscilik hatalari var. Plastiklerinde ve kumasinda. Ancak cok dert degil.

Rahatlik konusunda kesinlikle cok rahat diyemeyecegim ama saatlerce oynadim ve bel agrisi , veya kas agrisi vs. yasamadim. Onemli olan da bu. Playseat kullanmadigim icin onun rahatligi nasildir bilemeyecegim. Benim en sevdigim bu tarz kokpitlerin hepsinde oluyor sanirsam, Aslinda direk sasinin ustunde oturdugunuz icin, Force feedbackleri poponuzda hafifde olsa hissedebiliyorsunuz. Mesela sag tekerler kerbe degdigi zaman vucudumun sag tarafinda da direksiyondan gelen titresimi hissedebiliyorum, ayni sekilde sol taraf. Belki bazilari bu olayi sevmez ama bence cok guzel. Araba kullaniyor hissiyatini biraz olsun arttiriyor. Yani arabanin tepkilerini sadece elimde degil , vucudumda da hissedebiliyorum.

Eger genis yeri olan ve saklamak icin ici genis dolabi olanlara bu kokpiti onerebilirim. Tabi ki mumkunse sigma kokpit daha mantikli olabilir. Ancak mesela benim o kadar genis yerim yok, oynayip daha sonra bir yerlerde saklamam gerekiyor. Sigma kokpitte tabi ki bu mumkun olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceloq -- 27 Mayıs 2021; 22:11:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mutu07

Hayırlı olsun hocam size de ekipmanlarınız. Ben de uzun yıllardır sağlam bir sete geçmeyi düşünüyordum. Logitech g29 falan da denedim ama TS PC RACER başka bir dünyaymış gerçekten.

Pedallardaki en iyi seçenek TLCM gerçekten kokpitten sonra ilerde buna da geçmek istiyorum mutlaka.

Kokpit işine gelince ise dediğiniz gibi Sigma profilden yapılma kokpit en iyisi en sağlamı. En başta Sigma düşündüm ben de. Sigma profil ile bilgisayar kasası da yapmışlığım var aslında bu malzemeye aşinayım. Ama Sigma ile yaparsam TVnin önünden kaldır indir durumlarında nasıl yaparım bilmiyorum. Ağırlık, katlanamama gibi. Başka bir odada sabit bir yerim olsa hiç düşünmez sigmadan yapar geçerdim.

Buyüzden şimdilik katlanır portatif bişeyler düşünüyorum. Playseat ve Spardox DX11 Nextlevel GTLİTE a göre bir tık daha az yer kaplıyor katlandığında. Katlaması da daha basit gibi. Ama Nextlevel malzeme kalitesinde fonksiyon çeşitliliğinde apayrı bir dünya tabi diğerleriyle kıyaslanmaz.

Sizdeki formula olmayan versiyon sanırım. Sallanmaması titrememesi iyi. En gıcık olduğum şey bu çünkü. Oturup kalkması zor olunca misafirlere falan sıkıntı tabi :) Ben biraz daha düşüneyim NextLevele yoğunlaşır isem mutlaka size dönerim hocam :) Biraz daha ikea koltukla devam şimdilik :)

Teşekkürler. Ben T500RS'ten G29'a geçmiştim, aslında daha portatif ve kullanması da keyifli :) Yine de TSPC'ye upgrade olunca fark belli oluyor hakikaten. DD konusunu da o kadar competitive olmadığım ve aynı zamanda 6nm torkun, normalde araç kullanan biri için de gayet gerçeğe yakın his vereceğini düşündüğüm için kapattım ben de :)

Biraz daha geniş sanıyorum diğerlerinden NLR evet. Katlama konusunu bilemiyorum, hiç katlamadım. Aslında direksiyon kısmından aç kapa ile rahatlıkla oturup kalkılıyor ancak işte ben yapmıyorum onu. Zaten sipariş verdiğim anda "ben bunu istemedim aslında" diye düşündüm ama neyse artık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aceloq

Ben de bir kac gun once Next Level Racing GT Lite modelini aldim. Playseat Challenge ile arasinda kalmistim.

PlaySeat Challenge'a gore avantajlari :

• Saglam şasisi var. Zorlasak Direct Drive sistem bile kullanılabilir. Uzun ömürlü olacağını düşünüyorum.
    • Esnemesi neredeyse yok. Videolardan gordugum kadariyla Playseatte esneme daha fazla.
    • Vites aparatı var ve kısıtlı da olsa pozisyonu ayarlanabiliyor.
    • Koltuğun yüksekliği ayarlanabiliyor. Daha yüksekte veya daha alçakta oturulabiliyor.
    • Pedalların ayarlanabilirliği çok iyi. Düz veya yukarıya doğru açılı olarak ayarlanabiliyor.
    • Playseat'a göre daha büyük ve geniş. Bu kimileri için avantaj kimileri için dezavantaj olabilir.
    • Daha ucuz. Soyle ki playseat challenge Turkiye'de satilmiyor. En ucuz amazon.de uzerinden alinabiliyor. O da yaklasik 3600-3700 TL civarina geliyor. Next level racing Gt Lite ise 3000 TL ve Turkiye garantili olarak satiliyor. Yurt disinda baktigimizda ise Next level , Playseat'den daha pahali. Playseat 195 euro , Next Level 229 Euro.

Dezavantajları :

• Bazi avantajlarinin getirdigi dezavantajlar oluyor. Ilki playseate gore daha agir.
    • Katlamasi biraz ugrastirici oluyor. Ve katlandiginda playseate gore daha cok yer kapliyor.
    • Ilk montaj asamasi oldukca mesakatli ama zaten tek seferlik yapiliyor.
    • Ufak tefek iscilik hatalari var. Plastiklerinde ve kumasinda. Ancak cok dert degil.

Rahatlik konusunda kesinlikle cok rahat diyemeyecegim ama saatlerce oynadim ve bel agrisi , veya kas agrisi vs. yasamadim. Onemli olan da bu. Playseat kullanmadigim icin onun rahatligi nasildir bilemeyecegim. Benim en sevdigim bu tarz kokpitlerin hepsinde oluyor sanirsam, Aslinda direk sasinin ustunde oturdugunuz icin, Force feedbackleri poponuzda hafifde olsa hissedebiliyorsunuz. Mesela sag tekerler kerbe degdigi zaman vucudumun sag tarafinda da direksiyondan gelen titresimi hissedebiliyorum, ayni sekilde sol taraf. Belki bazilari bu olayi sevmez ama bence cok guzel. Araba kullaniyor hissiyatini biraz olsun arttiriyor. Yani arabanin tepkilerini sadece elimde degil , vucudumda da hissedebiliyorum.

Eger genis yeri olan ve saklamak icin ici genis dolabi olanlara bu kokpiti onerebilirim. Tabi ki mumkunse sigma kokpit daha mantikli olabilir. Ancak mesela benim o kadar genis yerim yok, oynayip daha sonra bir yerlerde saklamam gerekiyor. Sigma kokpitte tabi ki bu mumkun olmuyor.

Ayrıntılı bilgi için teşekkürler hocam. Playseat ile Next Level arasında kalanlar çoktur eminim faydası olur bu tarz yorumların. Ben de aynı durumdayım şuan sadece Sim Kokpite ayrı bir yer ayıramadığım için bu tarz katlanır çözümlere bakınıyorum TV karşısı için. Next Levele kayıyor aklım arada.

Geçen hafta aşağıdaki ürünü 300tlden iki adet sipariş ettik arkadaşla. Hata mı oldu bilmiyorum ama ürünler kargolandı bile. Bakalım elimize vergisiz gelirse büyük piyango olur :) Vergi çıkar ise amazondan geri iade alabiliyor muyuz acaba. Çünkü ödeme ekranında ne vergi ne ithalat depozitosu ne de kargo ücreti yoktu.

Eğer sorunsuz gelirse bu stant beni ikea koltuk ile bir süre idare eder. Harici koltuk ile kullanmak için bu tarz sadece Direksiyon ve pedalın bağlanacağı az yer kaplayan bir stant da yapılabilir sigma profilden. İlerde yer olursa yarış koltuğu da eklenebilir sonradan sigma ile :)

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08DHG28YP/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

Bu arada bana mı öyle geliyor yoksa TS XW servosu bu fiyata uygun değil mi? 3500tlye servo alınsa, 500liraya bile ikinci el direksiyon simiti bulunuyor ama adam akıllı bir direksiyon 1000-3000tl arası. Bu şekilde 4500-6000arasına TS PC RACER ile aynı set kurulabiliyor. Bir de elinizde direksiyon varsa hazır çok daha iyi. 700-800 liraya da sıfır T3PA GT pedal seti alındı mı ikinci elde sistem hazır.

https://www.amazon.com.tr/Thrustmaster-4060068-Direksiyon-Windows-Xbox/dp/B013WB0OL8/ref=pd_rhf_dp_s_pd_crcd_7/261-0100949-7460710?pd_rd_w=KEI6p&pf_rd_p=fbda8730-9b69-413c-9bfe-82eac4f08036&pf_rd_r=QR7ZZSMN9KHBCYB542CV&pd_rd_r=7bf9c17a-97f9-4106-966a-bc807463b0be&pd_rd_wg=MDI1C&pd_rd_i=B013WB0OL8&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 28 Mayıs 2021; 0:52:49 >

• 
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.