Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (349. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.144
Cevap
238
Favori
470.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TS PC ve T500 ile T300 mukayeselerinde bahsi geçiyor.

CSW için de tecrübe edenler de var, farketmeyenler de

https://www.reddit.com/r/simracing/comments/fvwdwv/anyone_have_beltwheel_cogging_in_their_csw_wheel/

Cogging stepping diye ifade ediliyor bu durum

• Eng. kullanıcısına yanıt

Linkteki elemanda v2.0 var, dendiği gibi FEI setting o base'de bulunmuyor, doğru ayar ve son firmware ile çözüldüğünü söylemişler zaten ama ben hiç tecrübe etmedim bile v2.5'ta, dediğim gibi CSW'nin en büyük artısı düz bilyalı rulmanlarla FFB iletimi yapması, TSPC'de çok güçlü olmasına rağmen hala kayışta güç aktarımı çarklarla sağlanıyor:

• Selamlar, uzun bir aradan sonra, tekrar simracing ekipmanları ile ilgilenmeye başladım. Bir hevesle bilgisayarı bile toplayıp daha sonra iş ve pandemi nedeniyle yaşanan kesintiler sonrasında, bu fikrimi rafa kaldırmıştım. Yavaş yavaş parçaları bir araya getirmeyi planlıyorum. Sizlerden bir kaç konuda akıl almak isterim. Destek olabilirseniz çok sevinirim.

Sadece Simracing için PC topladım.

Ekran Kartı: Nvidia 2080 Super MSI,

Islemcı: AMD Ryzen 3800x

16 GB Ram 3600mhz

Bu sistemde amacım 2k çözünürlükte 3 ekranı çalıştırabilmesiydi. Büyük bir hevesle o şekilde oynamayı planlıyordum ancak şimdi sizin önerilerinize göre değiştirebilirim.

Aşağıda kendi tasarladığım kokpiti görebilirsiniz. Bunu Fanatec Clubsport V2.5 almak istediğim için bu şekilde tasarladım. Sağlam olması 1. tercihim. Neredeyse tüm parçaları 40x80 olarak düşündüm. Bu konuda öneriniz olursa takip etmekten memnuniyet duyarım. (Bir ara direksiyonun bağlanacağı parcaları 40x120 düşünmüştüm, çok abartı olacak diye vazgeçtim.)

Ek olarak şu anda AOC CQ32G1 2K 32" monitörüm bulunuyor. Eğer sistemim 3 adet bu ekranı kaldırmakta zorlanacaksa, bu ekranı satıp, 49" Samsung alabilirim. Sizin bu konuda öneriniz ne olur?

Ayrıca kokpitin dışında, monitör standına da ihtiyacım bulunuyor. Daha önce 32" ekran için tasarlayan ve/veya 49" Samsung için ekran standı bulunan varsa, ölçüler ve bağlantı ekipmanları konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Şimdiden, çok teşekkür ederim.

• killyex K kullanıcısına yanıt

Merhabalar,

Benim kokpit şu şekilde, özellikle base bağlama yerini benimki gibi tavsiye ederim, hem açı verebiliyorsunuz hem de üstteki 2 profilin aralıklarını ayarlama imkanı sayesinde ilerde base değişirseniz uygun hale getirebiliyorsunuz:

Ben direkt otomobil koltuğu kullandığım için koltuk parçalarına ihtiyacım kalmadı, o sebeple çıkardım.

Diğer konu Fanatec base'in bağlantı noktaları biraz dertli, yukarıdaki gibi 3 noktadan bağlanıyor ancak ne yazık ki ön tekli ve arka ikili nokta arası çok dar olduğu için bu sistem çalışmadı bende. Base içinde gelen açı adaptörüne ekstra 2 delik açarak 4 noktadan bağlamıştım ben veya ben yaptırmadım işimi halledince ama şöyle bir plaka tasarlamıştım onu da kestirtebilirsiniz 3 veya 5 mm aluminyum plakadan:

3'lü stand için simlab sitesinde ölçüler pdf içerisinde bulunuyor, onu kullanabilirsiniz muhtemelen: https://sim-lab.eu/shop/product/triple-monitor-mount-19-42-vesa-675#attr=361,580

• diabolus79 kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Bende sigma profilden 3'lü monitor standı ve kasayı koyabileceğim yek para bir kokpit yapma gayesindeyim..

Linktekine benzer bir model yapmaya çalışıyorum..

https://sketchfab.com/3d-models/sigma-profil-cockpit-34a790ed2b4741fa8e3bef0a237a4774

Tasarımınız gayet başarılı olmuş. Ölçülerini paylaşabilir misiniz.

Birde hangi uygulamayı kullanarak çizim yapıyorsunuz.

İyi Günler

• r0wen R kullanıcısına yanıt

Maycad programı çok başarılı ve ücretsiz: http://maytec.com.de/index.php?id=21&L=1

Benim kokpit: https://drive.google.com/file/d/1d30YywkdVi7NWwwm3bth6rOZRVG9hlB3/view?usp=sharing

İstediğiniz gibi manipule edip, liste halinde ölçüleri çıkartabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabolus79 -- 1 Mart 2021; 12:4:26 >

• Amazon TR Thrustmaster T300 rs gt'yi satsın diye beklerken.Amazon de üzerinde stoklar bitti kim bilir ne zaman gelir  

• Fanatec CSL Elite kayışlı ve G29 gibi ses çıkartmaz sanıyordum. Yanılmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eng. -- 1 Mart 2021; 12:17:19 >

Kayışlı sistem nasıl bu kadar ses yapabiliyor? Base içinde bir problem var bence
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt

Ben de şaşırdım ama Fanatec sesten rahatsız olanlar için FEI değerini değiştirin demiş. Arızalı dememiş.

https://forum.fanatec.com/discussion/669/symptom-knocking-noises-in-belt-driven-wheel-bases

Muhtemelen G29'daki dişli sesinden farklı olarak direksiyon bağlantı yerinden geliyor olabilir.

Tahminime göre en sessiz olan T300 ama o da bu sesleri kayışın esnemesi ile küçük efektleri veremediği için sessiz. Kayışlı olanlarda sürtünme diye bir kavram var ve küçük kuvvetleri filtre ediyor.

• Bu da CSW 2.5

Başka bir CSL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eng. -- 1 Mart 2021; 13:27:15 >

Yok artık çok şaşkınım bu bir arıza olmasın ? Farklı bir durum vardır belki normalde de böyleyse ne anlamı kalıyor ki

Emeginize saglik cok tesekkur ederim. Asagidaki yorumunuzu da gordum, bir degerlendirecegim hepsine bakacagim.

Rica ederim, kafanıza takılan bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırım.

• Bir sorum daha olacak tecrubeli arkadaslara, Ekran kartim 2080super,

Buna gore;
    32" 3 ekran (2k 144hz 1ms),
    Samsung 49" CHG90 (1080p, 1ms 140hz),
    Samsung 49" CRG90 (2k, 4ms, 120hz) mi onerirsiniz?
  • Amazon de üzerinde 445€ her şey dahil 3900-4000 civarlarına geliyor ön sipariş değerlendirmek isteyen varsa.

bu çizim programıyla masa falan da çiziliyor mu? ve tr dil desteği var mı acaba?

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Program Alman bir sigma profil üreticisinin, masayı sigma profilden yapacaksınız çizilir, Türkçe desteği yok diye hatırlıyorum. Dediğim gibi ücretsiz, indirip deneyebilirsiniz.

49" super ultrawide 2K olan bence

• ilberhoca kullanıcısına yanıt
    Fps ne durumda olur bir tahmininiz var mi? Min fps ne olmalidir sim'de?
  • 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.