Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
5.332
Cevap
122
Favori
181.049
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Yarış Oyunları >> Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]
Giriş
    2433 Mesaj
    Böyle bi konu olduğunu bulunca sevindim açıkcası Bi süredir bu simracing muhabbeti aşırı ilgimi çekmeye başladı. Eskidendir bi set isterim zaten ama artık logitech'in g29uyla falan uğraşmak istemiyorum. Genelde rally oyunlarını seven bir insanım. TMX Pro'ya takıldı gözüm. Th8a shifterla birlikte (Daha uygunsa amazondan) 2500-3000 arası kapatılabiliyor herhalde. Var mı bana tavsiye verebilecek arkadaşlar ? TMX pro nasıldır ? Yoğun olarak rally ama açıkcası truck simulator oyunlarını bile oynarım yani. Maksimum 3000lira bütçeyle bana bunlar haricinde ne önerebilirsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luc4sHood -- 27 Ekim 2019; 12:49:19 >
    Msi B450 Tomahawk / Ryzen 5 2600 1.325V @4000 / Arctic Freezer 34 eSports DUO White / Msi RTX 2060 Gaming Z / Corsair Vengeance 8GBX2 3000MHz / CoolerMaster MB520 RGB / FSP Hyper M85 650W / SanDisk 500 GB Ultra 3D / Corsair 240 GB MP510 / AOC 24" C24G1
  • Yarbay
    2433 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Luc4sHood

Böyle bi konu olduğunu bulunca sevindim açıkcası Bi süredir bu simracing muhabbeti aşırı ilgimi çekmeye başladı. Eskidendir bi set isterim zaten ama artık logitech'in g29uyla falan uğraşmak istemiyorum. Genelde rally oyunlarını seven bir insanım. TMX Pro'ya takıldı gözüm. Th8a shifterla birlikte (Daha uygunsa amazondan) 2500-3000 arası kapatılabiliyor herhalde. Var mı bana tavsiye verebilecek arkadaşlar ? TMX pro nasıldır ? Yoğun olarak rally ama açıkcası truck simulator oyunlarını bile oynarım yani. Maksimum 3000lira bütçeyle bana bunlar haricinde ne önerebilirsiniz ?
    Ben canlı sanmıştım ama konu ölüymüş sanırım Sağlık olsun.

EDİT: Kendi yaptığım araştırma doğrultusunda eğer gerçek bir ffb deneyimi istiyorsak sanırım kayışlı sistem almamız gerekiyormuş. Baktığım her yerde böyle bir sistem için en uygun t300 rs gt modelini gördüm. GT olmasının farkı sanırım debriyaj olması. https://www.amazon.de/gp/product/B01HRYFODO/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Burda buldum ama daha önce amazondan alışveriş yapmadığım için bana toplamda ne kadar gelecek anlayamadım. Yardımcı olabilecek var mı bu konuda ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luc4sHood -- 30 Ekim 2019; 1:37:22 >
    Msi B450 Tomahawk / Ryzen 5 2600 1.325V @4000 / Arctic Freezer 34 eSports DUO White / Msi RTX 2060 Gaming Z / Corsair Vengeance 8GBX2 3000MHz / CoolerMaster MB520 RGB / FSP Hyper M85 650W / SanDisk 500 GB Ultra 3D / Corsair 240 GB MP510 / AOC 24" C24G1

• Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 17 saat 58 dakika kadarı kaldı.

Konuyu takip ediyorum,Benimde ufakta olsa bir katkım bulunsun.

|
    |
    Luc4sHood kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Neyin ücreti dostum bu ?
    |
    |
    EĞİNLİ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Merhaba arkadaslar konuyu cok inceleyemedm ama birsey sormak istiyorum. sim de yeniyim t300 rs setim var AC oynuyorum arac onden cok fazla kayiyor:) virajlari donmek iskence. Sizler direksiyon derecesini kaca ayarliyorsunuz ? Sorun direksiyon derecesimi bilemedm. Konuya ortasindan girdim biraz kusuruma bakmayin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1261 Mesaj

Araç özelliklerinde kaç derece olması gerektiği yazıyor diye hatırlıyorum. Ona bakıp, ona göre ayarlamanız lazım.

AC simülasyon olduğu için hız kesmeden dönünce kayıyor genelde. Oynadığım oyunlar içinde freni en çok kullandığım AC

Direksiyon az dönüyorsa oyundaki direksiyona göre açı ayarı farklıdır.
    |
    |
    hanniballecter4532 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Tesekkur ederim ben hic ac nin ayarlatina bakmamistim. Birde sizin dediginiz gibi deniyim.

|
    |
    Eng. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2433 Mesaj

Sağolun hocam becerememiştim bir türlü. "Gelbura" denilen site hariç diğerlerinde hep 3500 civarında. Black friday indirimlerine az kaldı sanırım. Belki onun sayesinde daha da düşük bi fiyata alabilirim. Şuan bunda indirim falan gözükmüyor çünkü. Ama 122 euro vergi biraz canımı sıktı
    |
    |
    EĞİNLİ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 17 saat 58 dakika kadarı kaldı.

https://www.amazon.de/gp/product/B01HRYFODO/ref=ox_sc_act_title_1?tag=donanimhaber-21&ie=UTF8&language=tr_TR

Bir üst mesajda arkadaşın sorusu.

Gece size yanıt yazarken bende burada kaça gidiyor bir bakayım dedim cimri üzerinden bakarken bir anda 300 küsur lira dikkatimi çekti,az daha ortalığı ayağa kaldıracaktımki son anda farkına vardım standmış

Muhtemelen black friday indirimi görecektir,com'da şuan daha yüksek fiyat var,takipde fayda var.@Luc4sHood
    |
    |
    Bahsedilenler: Luc4sHood , EmreDFace kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    60 Mesaj
    gelburadan 4 adet Thrustmaster t300 RS GT + th8a vites aldik.

50' TV mi alayim, yoksa 3 adet 27' monitor mu tavsiye edersiniz. ps4 ile kullanacagim.

ps4 e 3 monitör bağlayamazsınız sanıyorum.
    |
    |
    clubber kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

3 monitörmü yoksa oculus rift mi.

hangisini tercih edersiniz uzun vadede ?

Orijinalden alıntı: Mc_Doglos

sevgili simracing hastaları arkadaşlarım size bir soru sormak istiyorum.

3 monitörmü yoksa oculus rift mi.

hangisini tercih edersiniz uzun vadede ?
    Merhaba,

Uzun süre 27'' kullandıktan sonra çözünürlüğü ve tepki hızı daha yüksek 32'' kavisli monitöre geçtim. ''Keşke uzun zaman önce yapsaymışım.'' dedim. İlk fırsatta 2 tane daha alıp üçlemeyi düşünüyorum.

VR konusu hissiyat olarak çok güzel ancak profesyonel seviyeye geçiş yapmayacak iseniz, işin içine buttkicker'ı sokmayacak iseniz, hayatınızın belirli bir bölümünü buna ayırmayacak iseniz, turnuvalar için süre kasmayacak iseniz çok da gerekli değil.

Çoğu zaman pistin detaylarını, rakip araç detaylarını incelemek hoşuma gidiyor. VR sunmuş olduğu çözünürlük ile bunlar için maalesef şu an yeterli değil.

• Teğmen
    121 Mesaj
    selam millet. bi direksiyon almayı düşünüyorum ama öyle çok fazla para vermeyi de düşünmüyorum açıkçası. 250 liraya logitech momo'lar var. bu direksiyon hakkında bilgisi olan var mı? ben beğendim ama siz nasıl bilirsiniz bu aleti? formula1, asetto corsa falan oynamaya uygun mudur? ets falan nadir oynarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum momonun donus derecesi 240 ya da 360 sanirim. F1 icin yeterli olur ama asetto ets icin pek uygun degil en az 900 derecelk birsey bakmani tavsiye ederim. Bende de t80 vardi 240 donus acisina sahip asettoda zor oluyordu.

|
    |
    Matiasz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    121 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hanniballecter4532

Dostum momonun donus derecesi 240 ya da 360 sanirim. F1 icin yeterli olur ama asetto ets icin pek uygun degil en az 900 derecelk birsey bakmani tavsiye ederim. Bende de t80 vardi 240 donus acisina sahip asettoda zor oluyordu.
    onlar pahalı be hocam.

Orijinalden alıntı: Guest-A401672FA

onlar pahalı be hocam.

Alıntıları Göster
    logitech momo 270 derece yani simracing için uygun değil sadece f1 falan oynanır.

seni tatmin edecek direksiyonlar 2.el olarak logitech driving force gt, g27, g25 falan ancak ikinci el piyasası çıldırmış durumda. 500 liradan aşağıya driving force gt yok g25, g27 de 1000 liradan aşağıya yok.

eğer fazla bütçen yoksa 500 lira civarına temiz ikinci el driving force gt alabilirsin. ama temiz olmasına dikkat et ikinci elleri gördüğüm kadarıyla çok yıpranmış oluyor.

eğer bütçeni arttırabilirsen logitech g29 almanı öneririm. şu an sıfırı 1845 TL.

Alfa Romeo 147 1.6 TS 120 HP

• Yarbay
    2011 Mesaj
    Playseat raceroom rr3055 den aluminyum kokpit gecis yaptim bende, parcalari kendim olcup olusturdum, son terazi vs olcumleri yapmadan kurdum biraktim, yorucu oldu biraz ama bence degdi, ileri icin en azindan saglam bir altyapi artik mevcut

Oncesi

Pc koltugun altindaydi ama islemci ve ekran karti orda epey isiniyordu

Yenisi

Koltuk simdilik eski idare etsin diye aldim, pc kasasi( kasa dedigimi bakmayin acik benm pc aluminyum plaka uzerine kurdum) monitorun arkasindaki profillere baglanicak, ayrica klavye ve mouse icin aluminyum plaka gelince profilleri baglayacagim ( profiller hazir ), yerden alcak biraz ama onuda ayaklarla yukseltecem 8cm kadar

Sadece oturup freni kokledim denemek icin, cok rigid olmus milim oynama yok, zaten gecis amacimda oydu, cok rigid olmasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
    121 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: netstat

logitech momo 270 derece yani simracing için uygun değil sadece f1 falan oynanır.

seni tatmin edecek direksiyonlar 2.el olarak logitech driving force gt, g27, g25 falan ancak ikinci el piyasası çıldırmış durumda. 500 liradan aşağıya driving force gt yok g25, g27 de 1000 liradan aşağıya yok.

eğer fazla bütçen yoksa 500 lira civarına temiz ikinci el driving force gt alabilirsin. ama temiz olmasına dikkat et ikinci elleri gördüğüm kadarıyla çok yıpranmış oluyor.

eğer bütçeni arttırabilirsen logitech g29 almanı öneririm. şu an sıfırı 1845 TL.

Alıntıları Göster
    hocam ben de senin yazdıklarının farkındayım ama ben yüksek para verip alacak olsam 5 bin liraya thrustmaster da alırım. o sıkıntı değil. benim param yok gibi bir durum da yok. ben sadece parayı anlık istekler doğrultusunda haybeye harcayan birisi değilim. ayrıca ben prof simracer da değilim sadece günde 1-2 saat pistte tur atacağım arabayla o kadar asetto, iracing oynarsam. asıl oynadığım oyun zaten genelde f1, ets falan arkadaşlarla. şu an kafama esti mesela aldım diyelim sonra bi anlık heves sıkıldım bir daha açmam. sonuç ne olacak, boşa verilmiş para. böyle bir şey olursa 250 liranın gitmesiyle, 500 liranın gitmesi arasında bir 250 lira daha var. bunlar basit rakamlar gibi gelebilir ki öyle ama bunları düşünmezsen de varlıklı birisi olamıyorsun ve ben düşünüyorum. always maximum profit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matiasz -- 9 Kasım 2019; 23:56:20 >
    |
    |

• Hocam oncelikle gule gule kullanin. Bende yakin zamanda kurmayi dusunuyorm fakat pedal kismini nasil yapacam o kavisi nasil verecegim bilemedm. T3pa pedal var. Siz nasil verdiniz pedallara egimi? Resmini cekme imkaniniz varsa cok sevinirim:) tesekkur ederim

|
    |
    hozes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
haberler
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,828
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.