Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (224. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
9.147
Cevap
239
Favori
472.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=wOQqxslDcvM

• Bu deneyimden sonra zaten ilk hedef Vr olmuştur nedimin. Benim de VR sistemleri sim sistemlerde ilk gördüğümde 3lü monitörlerden uygun olacağıydı.

Bu arada yiğit in içerikleri çok iyi. dergide de yazı sağlam. Dergiyi kaybettim ama yazıyı okudum :P

Teçhizatın önemini anlatmasının yanında asıl önemli olanın sürüş yetenekleri ve tecrübenin olduğunu belirtmesi güzel.
  • Sivridis kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı ürünü almıştım, 300 liradan ne beklerseniz o fena değil, ancak bir tavsiyem var katlayacağım diye direksiyonu tutan boruyu zırt pırt indirmeyin hatta ayarlı kalsın hep sadece aşağı dopru katlayın zira ben bir hata ettim sürekli o direksiyonu tutan boruyu indirip de katladım söküp takarken insan üstü güç istediği için zorlayınca sanırım metal borunun şekli biraz bozuldu oynamaya yapıyordu uğraşıp ayarladım ama borunın şekli hepten bozulursa uğraş dur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Ben de aynı ürünü almıştım, 300 liradan ne beklerseniz o fena değil, ancak bir tavsiyem var katlayacağım diye direksiyonu tutan boruyu zırt pırt indirmeyin hatta ayarlı kalsın hep sadece aşağı dopru katlayın zira ben bir hata ettim sürekli o direksiyonu tutan boruyu indirip de katladım söküp takarken insan üstü güç istediği için zorlayınca sanırım metal borunun şekli biraz bozuldu oynamaya yapıyordu uğraşıp ayarladım ama borunın şekli hepten bozulursa uğraş dur.

Hocam t500rs için alacağım da kararsız kaldım, gerçek wheelstand pro'nun aynısı mı değil mi bilemedim.
  • Aranel Ciryatan kullanıcısına yanıt
    Biraz da PlayStation tarafina agirlik verseniz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kubilay S. kullanıcısına yanıt
    Valla hıcam ben T300 ile kullanıyorum adam gibi sıktıktan sonra pek sorun olmuyor ama zamanla gevşemeler olduğu için ara ara sıkmakta fayda var. Tabi benim ürün 1 senelik dah yok şuan, sökmüyorum sadece ara ara katlıyorum (boruları indirmeden artık) ama ne kadar dayanır bilemem, görünüş olarak Wheel Stand Pro ile aynı üzerinde de Whell Stand Pro yazıyor. Getiren arkadaş Polonya'dan parça parça getirip burada birleştirilip sattığını iddia ediyor doğru yanlış bir şey demek bana düşmez bilmiyorum. 350 liraya almıştım. O kadar paraya beklediğimin dışında bir performansı yok ne beklediysem o diyebilirim. Ama tasarım olsrak daha güzel bir ürün ile değiştirebilirim belki zira ortadaki boru frene basma açısından sorun yaşatmasa da his olarak olumsuz netiece bacağınız frene basarken hep boruya değiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 15 Mart 2018; 16:16:49 >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Ben de mecburiyetten sipariş vereceğim gibi diğer standların fiyatları el yakıyor ortomboda. Wheel stand bile 750 lira. İkinci alayım diyorsun, orjinal mi değil mi belli değil. Bir arkadaşım üzerinde wheel stand yazan versiyonunda bir sorun yaşaması üzerine fotolarını çekip Polonya'ya mail attı, gelen cevap "bu bizim ürünümüz değil" oldu.
    Valla hocam işte 300 liralık o kadar. Benim konsol ile bilgisayar aynı masada aynı monitöre bağlı, direksiyon da klavye tablasında duruyor bilgisayarı da kullanmam lazım diye aldım, daha güzel ama adam gibi yükseklikte bir ürün WSP'den daha iyi. WSP çok alçak bence, yani sandalyeyw otursam dizlerim direksiyona değiyor, ua alçak bir oturacak ayarlayacağım ya da tabureye devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 15 Mart 2018; 17:22:23 >
  • https://www.youtube.com/watch?v=dXlKbOSFztU

• Yiğit'in yayıncılığı ülke seviyesine göre çok iyi gidiyor tebrik ediyorum. Ve tabi ki ayrıca TTM grubuna :) Hayat dengesi şaşmış uzak kalmış bir Sim :P gönüllüsü olarak o ekibin arasında olamadığıma her zaman üzülürüm valla. Oculus yorumlarından bazıları beni şaşırttı. Eh fikirlerimizin değişmesi gerekiyor tabi open-wheel insanlarız :P Doğrusu sitemizin geyikliyoruzlarında sim'lerle ilgili de birşeyler anlatsak insanları ısındırsak derken Yiğit zaten yapmış oldu pek vakit olmuyor ama fırsat buldukça keyfle dinliyorum.
  • Bilenler bilir ; Aydan Çelik çok yönlü bir insandır. Ancak bisiklet ile ilgili konuşmaları yazıları tadından yenmez. Eurosport da tour de france yorumlasın saatlerce izle. Yiğit de Sim için Yerli otoritelerden birisi oldu.
    Kubi t500 için alma hiç çekmez o yerli whell stand

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkmdesign

Biraz da PlayStation tarafina agirlik verseniz :)

Konsol tarafında gerekli sayıda katılımcı bulamıyoruz. Öyle bir oluşum olması durumda her türlü desteği organizasyonu sağlarız.
  • Thrustmaster kendi ekosistemi ile uyumlu SLİ LED ekipmanını duyurdu . Sadece PS4 de özel bu ürün kablosuz olarak çalışacak

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

15 adet RPM devir ledleri
    Ortada bulunduğunuz vitesi gösteren bir ekran
    3 sağ da 3 solda 6 adet farklı fonksiyonlar atayabileceğiniz ledler
    3 adet buton özellikli rotary encoder
    Işık hassaslığı ayarlanablir
    Micro USB üzerinden şarj edilebilir.
    Sadece PS4 uyumlu
    Piyasada ps4 te çalışan bütün FFB sistemleri ile uyumlu . Önerilenler T-GT**, T500 RS**, T300 series**, T150** ve T80*
    Uyumlu ilk oyunlar DiRT 4, WRC 7, F1 2017, Project CARS 2 ve Gravel
    Uyumlu oyunların tamamı için https://support.thrustmaster.com

Avrupa satış fiyatı 170 €

• 1215 TL + 6 taksite sıfır g29 alınır mı arkadaşlar sizce?
  • Bence alınır. Ama az ekleyip 2. el t300 de alınabilir.

Ben sıfır olsun bizim olsun mantığı ile g29 aldım.

Ben de kokpiti sunta halinden mdf ye çevirdim. Sunta olarak kullandığımda resmen motion kokpit gibiydi. Bir viraja giriyorsun komple moto GP gibi yan yatıyorduk :D Şimdi MDF olarak bayağı rijit oldu. Ufak bir yanal esneme var ona da bir çare bulacağım kolay iş. 1-2 cm bile değil zaten.

Renault Laguna koltuğum eski meski iş görüyor. Isıtması ve hava yastığı bağlı değil :P Ayarları çalışıyor.

Shifter gelsin onun da yeri hazır.

Eskiden kalma bir kare :P Hondacıyız netekim.

• Bence alınır. Ama az ekleyip 2. el t300 de alınabilir.

Ben sıfır olsun bizim olsun mantığı ile g29 aldım.

Ben de kokpiti sunta halinden mdf ye çevirdim. Sunta olarak kullandığımda resmen motion kokpit gibiydi. Bir viraja giriyorsun komple moto GP gibi yan yatıyorduk :D Şimdi MDF olarak bayağı rijit oldu. Ufak bir yanal esneme var ona da bir çare bulacağım kolay iş. 1-2 cm bile değil zaten.

Renault Laguna koltuğum eski meski iş görüyor. Isıtması ve hava yastığı bağlı değil :P Ayarları çalışıyor.

Shifter gelsin onun da yeri hazır.

Eskiden kalma bir kare :P Hondacıyız netekim.

• MtkP HuSnU kullanıcısına yanıt
    SLI tipi bu gibi ürünlerin artık konsollarada sıçrayacak olması önemli bir gelişme.
    Sim racing gerçekten son yılların en büyük gelişimini gösteriyor.
    Ne mutlu.
  • Elimde WSP mevcut bir adet, almak isteyen ö.m. atabilir, dükkanımda da görebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.