Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: huseyin1912 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5.675
Cevap
142
Favori
203.182
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Yarış Oyunları >> Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]
Giriş
    17079 Mesaj

Sagol teşekkürler ömer kardeşim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Valla tolga doğru diyorsun kopulmuyor hastalık bu iş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Assasin_2015 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Aranızda İstanbul Avrupa yakasında oturup T150 Pro kullanan var mı arkadaşlar ? T300rs sipariş etmiştim kullanılmış geldi,çizikler vardı simit üzerinde. İade ettim yeni bir set arayışına girdim. Elinde T150pro olan varsa bir 20-30 dakika denemek isterim
    Cpu: AMD Ryzen 7 1700 | Motherboard: Asus Rog Crosshair Vi Hero | Gpu: MSI RTX2080 GAMING X TRIO | Os: Windows 10 Professional | Ram: Corsair Vengeance LPX 16Gb 3200Mhz Ddr4 | Monitor: Viewsonic xg2703-gs 165Hz
    Case: Thermaltake Spedo Advance Package Full Tower | Hdd:Samsung 250gb Evo Ssd | Keyboard: Logitech G105 Gaming | Mouse: Steelseries Sensei Raw Frost Blue | Headset: Steelseries siberia v2
    Steam ID : Circ / Battlenet : Circ
  • Yarbay
    2230 Mesaj

Nereden sipariş etmiştiniz? T150 neyse de T150 pro öyle çok kimsede yoktur heralde.
    |
    |
    RaúL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Playseat Challenge kullanan arkadaşlar hala memnun mu üründen?
    Oturuş pozisyonu nedeniyle rahatsızlık verecekmiş gibi gözüküyor.
    Katlanabilir dizaynı nedeniyle kafa tam koltuğa dayanmadığından, boyun ağrısına sebep olabilir gibi.
    Uzun süreli kullanımda da sıkıntı yaratmayacak konforlu yapıda mı?

Direksiyonu stand üzerinde sabit bırakıp, salondaki PS4'e takıp kaldıracağım. Bu nedenle pratik bir şekilde kurulup kaldırılması ve az yer kaplaması benim için önemli.
    |
    |

Wheel Stand Pro almayı bende düşündüm. Ancak koltukta oturup masa gibi önüme direksiyon setini koymak çok pratik görünmedi. Ayrıca koltuk ve tv arası da olmak istediğim mesafeden uzak.

Şöyle anlatayım. Fotoğraflardan rahatsız edecek algısı oluşturabilir. Ancak kumaşı oldukça kaliteli ve kalın bir kumaş. Uzun saatler otursam bile hiç bel ağrısı ve rahatsızlık oluşturmadı bende. Bir de ben koltuğu yatırmayı seviyorum dik oturamıyorum. Bayağı bir yatar pozisyonda çok rahat saatlerce kullanabiliyorum. (Hatta üzerinde bile rahat uyuyabilirsiniz :)) Kafa kısmı hiç rahatsız etmiyor. Alırsanız koltuğu yatırmak isterseniz cırtcırtlar sorun çıkarabilir. Çok yatırınca cırtcırtların birbirine yapışma alanı azaldığından açılabiliyor. Onu da 20 tl lik bir kalın ip ile çözdüm. Bu gün evde yokum yarın unutmazsam fotoğrafını atabilirim. Şimdi gayet sağlam oldu.

Konum olarak tv ye istediğiniz yakınlık veya uzaklıkta kurabiliyorsunuz.

Metal kalitesi gayet sağlam yanlış hatırlamıyorsam 120kg a kadar taşıyabiliyor.

Direksiyonu kullanırken çok sallantı yapar gibi bir algı oluşmasın gayet stabil duruyor. Ani direksiyon hareketlerinden oluşan ufak sallantıları zaten hissetmiyorsunuz.

Katlandığı zaman direksiyon ile birlikte katlanıp küçük bir köşeye kaldırılabiliyor. 2 dk tekrar kurulum yapılıyor.

Kesinlikle ürünü tavsiye ederim ben çok memnunum. İyi ki Playseat Challenge almışım. Tabi bunlar benim deneyimlerim. Alırsanız umarım siz de aynı konforu yaşarsınız.

Bu arada ikisini de amazondan aldım. Bir ay sonra amazon önceden aldığı tüm gümrük masraflarını iade etti. İkisi de bana bayağı hesaplıya gelmiş oldu.

Şimdiden hayırlı olsun. İyi günler
    |
    |

• Binbaşı
    1207 Mesaj
    Birşey merak ediyorum. G29 a TH8A takabiliyormuyuz? PS4 de GTS oynamak için soruyorum...
    AMD FX 8350 + ASUS M5A97 R2.0 (O.C.) + SAPPHİRE 7870 O.C + GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 1866MHz + ASUS DRW-24F1ST 24X ± DOUBLE LAYER + SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda + OCZ ZS 80PLUS 750W + SİLVERSTONE ARGON AR01 + CORSAIR CARBIDE 200R MidT ATX
  • Yarbay
    4963 Mesaj
    Merhaba beyler bir arkadaşımız için logitech pedal lazım g29 takıcaz.G25-G27-G29 sadece pedal lazım satmak isteten pm atabilir mi ?
    |
    |

Bunu yapabilmek için DRIVE HUB tarzı bir ürüne ihtiyacınız var.
    Stok halleri ile yapamazsınız.

https://shop.cronusmax.com/drivehub.html
    |
    |
    twona77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC, INTEL I7 8700K, 64GB Gskill Trident Z 3600Mhz RGB DDR4 ram, NZXT KRAKEN X62 LIQUID COOLING SYSTEM 11GB DDR5X ASUS STRIX 1080TI SILVERSTONE PM-01 RGB KASA, SAMSUNG CRG90 49" 120Hz QLED MONITÖR, CORSAIR 1000W PLATINIUM PSU, 512GB SAMSUNG 960PRO Nvme SSD, 2X2 TB WD Caviar Black HDD (Raid 0), 256GB SAMSUNG EVO 850 SSD, SIMUCUBE DIRECT DRIVE SYSTEM IONI HC PRO 20Nm Mige Servo, SRC Button plate, Simupad Button Plate, Simupad Button Box, Simupad Feedback pad, Heusingveld Simpedals Ultimate, Fanatec Clubsport V1,5 Shifter.
  • Yarbay
    2419 Mesaj
    Sim racing için VR headset düşünen varsa elimde Acer Mixed Reality cihaz mevcut sıfır kutusunda. Bir adet de kendim kullanıyorum oculusu satıp buna geçtim.

Orijinalden alıntı: LiveForSpeed

Sim racing için VR headset düşünen varsa elimde Acer Mixed Reality cihaz mevcut sıfır kutusunda. Bir adet de kendim kullanıyorum oculusu satıp buna geçtim.

Güncel simlere ve oyunlara desteği nasıl ?e Oculus ile arasında ne derece fark var ? Bilgi verebilir misiniz ?

Cihazı steam direkt olarak görüyor. İsterseniz programla oculus olarak da göstertebiliyorsunuz. Oyunun openvr desteği varsa da otomatik görüyor.

Oculusle fark olarak çözünürlük farkı var bu göz başına 1440x1440 oculus 1080x1200, sensör kurma derdi yok sensörsüz çalışıyor etrafı tarayarak. 1hdmi 1usb kullanıyor toplam.

Vizörü menteşeli, cihazı çıkarmadan vizörü kaldırabiliyorsunuz oculus kullanırken assettoda menüye dönünce sıkıntı oluyordu çok.

Bir de ağırlığına tam bakmadım ama biraz daha hafif gibi geldi bana.
    |
    |
    MtkP HuSnU kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bunların ardından simit, buttonplate ve paddle shifter yaptıktan sonra (testleri devam ediyor)
    son aşamada elfreninde de yol almaya başladım.
    Elfreni ile ilgili aşağıdaki video üzerinden ilgi ve önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolkoroglu -- 27 Aralık 2017; 8:10:15 >

Simupad, button plate ve Paddle shifter ürünlerinizin kullanıcısı olarak, El frenini merakla bekliyorum.
    İlk müşterilerinden biri olacağım.
    |
    |
    erolkoroglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC, INTEL I7 8700K, 64GB Gskill Trident Z 3600Mhz RGB DDR4 ram, NZXT KRAKEN X62 LIQUID COOLING SYSTEM 11GB DDR5X ASUS STRIX 1080TI SILVERSTONE PM-01 RGB KASA, SAMSUNG CRG90 49" 120Hz QLED MONITÖR, CORSAIR 1000W PLATINIUM PSU, 512GB SAMSUNG 960PRO Nvme SSD, 2X2 TB WD Caviar Black HDD (Raid 0), 256GB SAMSUNG EVO 850 SSD, SIMUCUBE DIRECT DRIVE SYSTEM IONI HC PRO 20Nm Mige Servo, SRC Button plate, Simupad Button Plate, Simupad Button Box, Simupad Feedback pad, Heusingveld Simpedals Ultimate, Fanatec Clubsport V1,5 Shifter.
  • Yarbay
    2726 Mesaj

Mükemmel ürün. Sabırsızlıkla bekliyorum

@LiveForSpeed bilgiler için teşekkürler. Peki sence çözünürlük olarak Oculus ile arasında hissedilir bir fark var mı ? Tamam teknik anlamda fark var ama kullanıcı gerektiği kadar o farkı algılamıyor gibi geldi bana. En azından okuduğum incelemelerden bu sonucu çıkardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MtkP HuSnU -- 27 Aralık 2017; 12:29:29 >
    |
    |
    Bahsedilenler: erolkoroglu , LiveForSpeed
    quote:

Orijinalden alıntı: ilberhoca

Nereden sipariş etmiştiniz? T150 neyse de T150 pro öyle çok kimsede yoktur heralde.

Biraz geç oldu kusura bakmayın, nanokatalogdan. Yardımcı oldular parayı geri aldım, yurt dışından kaynaklı bir problem sanırım
    |
    |
    Cpu: AMD Ryzen 7 1700 | Motherboard: Asus Rog Crosshair Vi Hero | Gpu: MSI RTX2080 GAMING X TRIO | Os: Windows 10 Professional | Ram: Corsair Vengeance LPX 16Gb 3200Mhz Ddr4 | Monitor: Viewsonic xg2703-gs 165Hz
    Case: Thermaltake Spedo Advance Package Full Tower | Hdd:Samsung 250gb Evo Ssd | Keyboard: Logitech G105 Gaming | Mouse: Steelseries Sensei Raw Frost Blue | Headset: Steelseries siberia v2
    Steam ID : Circ / Battlenet : Circ
  • Binbaşı
    1276 Mesaj

Bilindiği kadarı ile burada en büyük problem uygun fiyatlı olarak çıkan Windows Mixed Reality headset lerde kullanılan lensler.
    Focus aralıklarının sınırlı olması genel şikayet konusu.

Bu noktada belki sadece Samsung un çıkardığı ürünü biraz ayrı tutmak lazım ancak onunda fiyatı oldukça yüksek.
    |
    |
    Bahsedilenler: LiveForSpeed , MtkP HuSnU kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2419 Mesaj

Cihazı takınca çözünürlük farkı çok hissedilmiyor ama yazı vs okurken daha keskin olduğunu söyleyebilirim. Webde yazı okumak veya dcs'de ufak uçak kadranlarını seçmek daha kolay geldi.
    |
    |
    MtkP HuSnU kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Assasin_2015

Merhaba t300 için çevirici almanıza gerek yoktur. Sadece Türkiye deki elektrik soketlerine giriş için aparat almanız yeterlidir.

Merhaba;

Amazon.com üzerinden t300rs gt siparişi verdim. Ancak voltaj sıkıntısı kafamı karıştırdı.

T300 için adaptör kullanmadan basit bir dönüştürücüyle ürünü kullanabileceğimizi yazmışsınız.

Nasıl bir ürün almam gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SMOKE -- 29 Aralık 2017; 12:21:59 >

Ben cevap vereyim isterseniz, Almanya amazondan aldigim t300 alcantarayi yaklasik 1 yildir hicbir donusturucuye gerek olmadan kullaniyorum iciniz rahat olsun.

Urun bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökhanceylan -- 29 Aralık 2017; 15:40:11 >
    |
    |
    SMOKE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    iracing adım : Gokhan Ceylan2---Steam:gokhan ceylan
Reklamlar
Media Sözlük
SEO
Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.